Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit tegyek? tanácstalan vagyok

Mit tegyek? tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

Ma a nővérem születésnapját ünnepeltük, ahová a barátom is eljött minden rendben is ment amíg fel nem jött a covid vakcina téma. A barátom nagyon mellette van a családom pedig nem bízik egyenlőre. Ezzel kirobbant egy veszekedés és a barátom fogta magát és hazament. Hát ez amúgy nagyon szarul esett , és utána olyanokat írt hogy "gondold át mit akarsz" meg "nem vagyok a családodba való " totál nem szokott ilyen lenni... aztán megbeszéltem vele egy talit hogy mégis mi volt ez majd azt mondta hogy nem tehet róla hogy anyám a testvéreim tudatlanok és ostobák . Aztán persze sírva fakadtam mert nagyon rosszul esett ,és mondtam neki hogy en sosem bántanám meg a családját. Bocsánatot kért hogy nem arra értette hogy hülyék hanem csak a covidrol. Aztán hallgattam fél óráig hogy az oltás mennyire megváltás . Mivel harmadjára mondta el gondolkozzam el hogy mit akarok rákérdeztem akar e szakítani. Azt mondta nem akar.

Én viszont elgondolkoztam lehet akarok hiába szeretem. Ugyanis ez a mai olyan énjét mutatta amit nem láttam és nem tetszik. Az hogy így viselkedik és még csak nem is bánja hogy tönkre vágta a szülinapot nem oké . Ez lenne a helyes döntés vagy haladhat e még jó irányba ez az egész?



2021. ápr. 25. 20:43
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Én kidobnám a fenébe, ha valóban ezt gondolja és ennyire erőlteti a saját "jónak tartott" véleményét. Az oltás egyébként sem kötelező, egyén dönti el, ő nem virológus, hogy győzködni próbáljon. 27/F
2021. ápr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Egyébként másfél éve vagyunk együtt, de még ilyennek nem láttam. Annyira hisz tudományban ,hogy csak az lehet jó amit a tudomány mond semmi más. Pedig azt hittem ismerem de, hiába mondta hogy szeret mégis éreztem hogy kicsit ridegebb
2021. ápr. 25. 21:32
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.

Le kell ülni és akkor meg kell beszélni, hogy mit, merre, meddig. El kell fogadnia mások véleményét akkor is, ha az nem egyezik a sajátjával. Ha az oltás miatt nem tud kompromisszumot kötni és tiszteletben tartani a Te és családod véleményét/döntését akkor saját magát jobban félti és szereti, mint vélhetően téged. Lehet rosszul látom, azért ennél behatóbban kellene ismerni egy külsősnek a kapcsolatotokat, hogy bármit ki lehessen jelenteni őszintén.


Egy szó, mint száz: beszéljétek át, mondd el neki, hogy ez Téged zavar (meg úgy amblokk, ami zavar/bánt). Ha meg tudjátok beszélni akkor minden szuperül mehet tovább (amennyiben a szavak mellett a tettek is dominálnak). Ha nem, akkor dönthetsz, hogyan tovább.

2021. ápr. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam megbeszélni vele, de abból az lett hogy ő azért annyira agresszív ezzel kapcsolatban mert nem akarja hogy bárki beteg legyen, de ezt nem így kellett volna és úgy tűnik nem fog megváltoztatni a véleménye. Viszont a családomat megbántotta. Sőt mintha képes lenne eldobni egy másfél éves kapcsolatot emiatt. Nagyon tanácstalan vagyok mégis mit tegyek. #1 te képes lennél szakítani a barátnőddel csak ezért ? Vagy szerinted normális ha egy 31 éves férfi így viselkedik?
2021. ápr. 26. 08:20
 5/27 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.


Érthető, ha másokat védeni akar de ennek nem ez a módja és ne ő döntse el. Mondja el a véleményét, ajánlja, hogy vegyétek fel az oltást de a végső döntés a tiétek. Nálunk is párom vacillál rajta, hogy felvegye-e, én határozottan elutasítom.

Válaszolva a kérdéseire:

Csak ezért nem szakítanék a párommal, értelmetlen lenne viszont ha ebben ennyire erőszakos és képes mindent "feláldozni" csak azért, hogy "igaza" legyen akkor van gond. Biztosan, hogy csak ennyi probléma van, nem lehet, hogy az oltás téma csak egy olyan dolog volt, amivel ez felszínre tört?


Egyébként én nem tartom normálisnak, hogyha 31 éves létére így viselkedik. Legyen makacs, legyen konok, legyen meg a véleménye (én is ilyen vagyok) de nem tuszkolom le és főleg nem nézek másokat hülyének csak, mert oltatnak. Főleg, hogy ez egyéni döntés.


Vannak dolgok, amikhez ragaszkodik az ember, nálam is van, amiért kukáznék egy kapcsolatot (nem csak megcsalás, természetesen), de az oltás szerintem pont nem ilyen téma.

2021. ápr. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Más problémáról nem tudok, vagyis sosem veszekedtünk semmin eddig még. Fáj ez az egész mert, mikor beteg volt en ott voltam mellette , amikor vizsgálatokra járt limfóma gyanúval, én akkor is ott voltam , próbáltam felvidítani, masszíroztam mindennap,kedvenc édességit vinni, és mindent bele adni ő helyette is a kapcsolatunkba. Még ha napokig se találkoztunk mert ő hajnalig játszott, és napközbe aludt se szóltam semmit.

Gondolkodom lehet tényleg szakítani kéne, de szeretem viszont félek hogy ez már csak rosszabb lesz

2021. ápr. 26. 08:50
 7/27 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, még mindig. :D


Van akkor itt más sérelem is, lehet részéről is, de részedről biztosan. Üljetek le, beszéljétek át újra. Lehet csak tényleg ennyi szükséges. Nem szabad azért feladni a kapcsolatot egyből, próbáljatok közös nevezőre jutni azokban a dolgokban, amiken most akár a kapcsolatotok múlik.


Én szurkolok! :)

2021. ápr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Szia, én oltáspárti vagyok, mindrnkit bíztatnék hogy vegye fel, ha kérdezik a véleményem, de csak ezért sértődni meg bunkózni? Teljesen felesleges. A barátom pl. Vacillàl, nyilván elmondtam a véleményem de ilyenen nem fogok összeveszni... Lehet ezt nem bunkón is csinálni.
2021. ápr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy teljesen elhiszi hogy neki van igaza. Mégcsak nem is gondol bele ,hogy ő a hibás. Egy olyan pontomat sebezte meg ami nagyon fáj. Számos családban van olyan ,hogy az anya oltat a gyerek nem vagy az apa oltat az anya nem. Én sok mindent elnéztem neki, sosem csalnám meg, ő volt az első mindenben,támogattam bármiben, erre ezt csinálja. Amúgy ne haragudjatok , hogy ennyit ppanaszkodok csak nincsenek barátaim ,és most jól esik ,hogy tudok erről beszélni 😅
2021. ápr. 26. 23:05
 10/27 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.


Igen, valóban fájó pont, ha az ember családját támadják bármilyen módon főleg, ha jogtalanul teszik mindezt.

Sajnálom, hogy nincsenek barátaid, azért sosem árt, néha muszáj valakinek elpanaszkodnia magát az embernek vagy legalább kiadni, ami bánt.

Nyugodtan írd ki magadból, akár azt is, hogyan alakul tovább ez a történet. Amennyit így ismeretlenül tudunk, segítünk itt. Legalább is én mindenképp megpróbálom. :)

2021. ápr. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!