Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kb. mikor fogom megkapni a...

Kb. mikor fogom megkapni a vakcinát?

Figyelt kérdés

Szóval 20 éves vagyok, ismert krónikus betegség nélkül. A mostani rendkívüli oltási program során nem jelentkeztem kínaira, nem szeretném elfogadni. A háziorvosom nagyjából egy hét leforgása alatt felajánlotta az Astrát és az oroszt. Egyiket sem fogadtam el. A családom azt mondogatja, hogy a Pfizer és a Moderna közül válasszak.


Talán decemberben jelentkeztem oltásra.


Szerintetek mikor fogják felajánlani nekem a Pfizert vagy a Modernát?



2021. ápr. 28. 09:08
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

"és ezt a kettőt kb. egyik ország sem fogadja el"


lool azért vizsgálják, mert egy ország sem nagyon akarja elfogadni anélkül. Szóval a 17-es sem hülye.

2021. ápr. 28. 11:48
 22/33 A kérdező kommentje:
de mindegy akk megvárom a nyár végét
2021. ápr. 28. 11:52
 23/33 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
28%

Hallod, szerinted egész nap cikkeket keresgélek a vakcinákról meg a koronavírusról? Ahogy írod, mindenki ezt szajkózza, hogy ez van. Én is ezt hallottam. Van annál fontosabb és jobb dolgom is, minthogy gyakorira keressek szakirodalmat... Komolyan, az ember néha azt érzi, hogy szakorvosi disszertációt ír.


Különben meg lehet nektek linkelni hiteles forrásokat, azt is leszóljátok, hogy "görény féle konteó". Nem egyszer jártam már így, ismerem az Egészség topik krémjét.

2021. ápr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert orvosoktól hallják az emberek, hogy arra sokat kell várni. De várjál, nem értem minek pattogsz még itt. Feltettél egy kérdést, válaszoltak, téged ez nem érdekel, nem hiszed el. Akkor holnap megkapod a Pfizert, ezt akartad hallani?
2021. ápr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

24. ok. És igen nyilván azt szeretném hallani. Másrészt csak kiváncsi lennék arra, hogy a pfizert miért nehezebb megkapni mint a többit. Úgy tudtam ez egy kérdező fórum, ahol lehet kérdezni nagyjából arról, amiről csak szeretnék anélkül, hogy leszólnának...


Mert kissé amúgy érdekes, hogy ha akarnám már hnap megkaphatnám a szputnyikot vagy a kínat, de pfizerre 3 hónapot kell várnom....Gondoltam logikus, h erre rákerdezek...de ok.

2021. ápr. 28. 11:59
 26/33 anonim ***** válasza:
65%

Azt gondolom, full egészséges 20 évesként elég nagy luxus kijelenteni, hogy Te csak Pfizert/Modernát fogadsz el.


Vagy ha ennyire ragaszkodsz makk egészséges 20 évesként a Pfizer/Modernához, akkor viseld méltósággal a következményeit, pl. azt, hogy esetleg még elég sokat kell várni.

Ha jól értem, a háziorvosodnak már megmondtad, hogy kizárólag ezeket vagy hajlandó elfogadni. Majd behív, ha oda jut az oltási listán.

2021. ápr. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Luxus...



1. Állampolgári jogom azt elfogadni, amit szeretnek.


2. A kínai drágább

2021. ápr. 29. 09:51
 28/33 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta h nem viselem meltosaggal. Ti vagytok mindenen fennakadva. Nem mindegy nektek, h mit fogadok el?? Feltettem egy kerdest. Ennyi...
2021. ápr. 29. 10:13
 29/33 anonim ***** válasza:
52%

1. Igen, állampolgári jogod.

Attól még egy olyan világjárvány közepén, ami az egészséges huszonévesekre alig veszélyes, és egyenlőre nem az van, hogy a patikában tudod megrendelni a kívánt vakcinát, ez igenis luxus.


Szerintem lehetne annyi belátás benned full egészséges huszonévesként, hogy talán a nálad idősebb/kevésbé egészségesek prioritást élveznek normál esetben, és emiatt várnod kell, ha válogatsz. Hiszen a háziorvosod őket előbb fogja oltani.


Ez kb olyan, mintha azt mondanád, állampolgári jogod a buszon leülni, miközben a bottal közlekedő nénike meg állni kényszerül.

Nem tiltja törvény, hogy ilyen esetben leülj, de nem is túl szolidáris viselkedés. Ilyen esetben választhatod azt is, hogy a nénikének átadod helyed, majd miután a nénike leszállt, és nincs több idős ember a buszon, végre te is leülsz.


Azt, hogy mikorra kerülsz sorra, ha ragaszkodsz a Pfizerhez, sajnos senki se tudja neked megmondani, nagyban függ, milyen körzetben vagy, stb.


Ha ez zavar Téged, hogy kiszámíthatatlan az oltási sorrend, körzetektől függ - nos, ezért csak azokat lehet, okolni akik az oltások szervezését így rendelték el. Tudod, amikor majd X-elhetsz, elmondhatod a véleményed erről :)


Mielőtt félreértenél, teljesen megértem azokat, akiknek nem tetszik ez, hogy itthon kiszámíthatatlanul oltanak,újabb és újabb prioritás csoportokat találnak ki hirtelen, stb.


2. Igen, a kínait jóval drágábban vették. De nem értem, ez hogy jön ide?

A szerbiai vizsgálatok szerint a kínai vakcia fiataloknál igen csak jó immunválaszt vált ki.


Arról, hogy szerinted méltósággal viseled a várakozást az általad (nem egészségügyi okok alapján) preferált oltásra, te magad írtad fentebb, hogy azt szeretnéd hallani, hogy holnap már meg is kapod a Pfizert. Ne haragudj, de nekem ebből nem az jött le, hogy szépen türelmesen vársz a sorodra, ha már válogatsz :-)

2021. ápr. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Szerintem cseszettül senkinek semmi köze nincs ahhoz, hogy én mit fogadok el és mit nem. Senkinek semmi köze hozzá. Én sem mondom, hogy "mekkora egy idióta ez, hogy elfogadja ezt és ezt a vakcinát", de mégsem teszem, mert nem az én dolgom.


A példa, amit meg felhoztál nonsense. Ez egy vakcina, amit belédnyomnak nem egy kicseszett busz. Jézusom, nem is értem. Ez olyan, mintha azt mondaná valaki, hogy na mivel Afrikában nem jutnak tiszta vízhez, ezért te is igyál patakból vagy szennyvízből. Nem így működik.


Másrészt meg nem csak krónikus betegségtől függ, hogy kinek mennyire ép az immunrendszere. Értem én, hogy a betegeknek kell, nem is akarom előttük megkapni, teljesen megértem, de sokkal több vakcina van, mint beteg.


És igen méltósággal viselem. Most az, hogy azt mondom, h szeretném megkapni szerintem nem az, hogy méltósággal viselem-e vagy nem. Mindenki szeretné megkapni a vakcinát. Én is.


És, ha már luxusról beszélünk...Sokkal nagyobb luxus az, hogy valaki egy világjárvány idején nem oltatja be magát vagy kijárkál. Szivi...hónapok óta nem találkoztam a barátaimmal és vigyázok a körülöttem levőkre, nem megyek szórakozni vagy inni a parkba, mint más velem egy korúak. Itthon ülök és tanulok egész nap, míg mások eljárnak ugyanúgy szórakozni. Szóval legalább akkor ennyi "luxust" engedtessék meg, hogy élvezzek.


Az egészségi állapotomról meg csak annyit, hogy lehet nem vagyok krónikus beteg, de egy éve minden második vagy akár minden egyes hómapban beteg vagyok, de nagyon....szóval nyilván nem vagyok krónikus beteg, de makk egészséges sem.

2021. ápr. 29. 22:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!