Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meghalt apukám covidban!...

Meghalt apukám covidban! Helyesen jártak el az orvosok?

Figyelt kérdés

Kórházba került nagyon alacsony véroxigénszinttel, mert nem tudtuk, hogy lehet venni pulzoximétert a patikában, a háziorvosa nem mondta. Ez volt az első nagy hiba. Kórházi ellátását illetőleg, csatoltam a zárójelentését (hosszú), úgyhogy kiemelten csak az a rész érdekel, hogy szerintetek indokolt volt-e a korai intubáció (lélegeztetőgépes kezelés). A 2. bekezdés elején olvasható ez a rész.

Köszönöm a válaszokat.


[link]



2021. máj. 2. 11:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%

Mindenkinek a pulzoxi a mániája. Felesleges.


És ha nem kerül sor a korai intubációra, jóval több szenvedéssel, előbb hal bele.

2021. máj. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Hogy a fenébe lenne felesleges? Apukám 82-es szaturációval mozgott, zuhanyzott, szinte láztalan volt, csak gyenge. Utána 3 hetet töltött kórházban, 6 napot intenzíven. Mielőtt intenzívre került körlevegőn 56-ra esett már a szaturációja és beszélt. Ha nincs pulzoximéterünk egyik reggelre itthon már nem élt volna és semmit nem vettünk volna előre észre belőle.

Kiegészítés: 92 és 87-es szaturációnál is hívtunk mentő, de nem vitték el. Emiatt panaszt tettünk.

2021. máj. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
61%

Hallod... Itt rengeteg orvos van a gyakorin... Szerintem rohadtul nem a megfelelő platformon keresel.



Keress egy ügyvédet

2021. máj. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
39%
Ha 82-es szattal dolgozott, akkor indokolatlan lett volna az intézményi ellátás.
2021. máj. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a nem gépi légzéstámogatás után 90%-os oxigén mellett szaturációja felment 87-re, előtte 74 volt mikor bekerült.
2021. máj. 2. 11:44
 6/23 anonim ***** válasza:
79%
A pulzoximéter nem hülyeség, de kérdező, apukádon ez már nem segít. Szerintem keressetek fel egy betegjogi képviselőt. Ő többet tudna segíteni.
2021. máj. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
27%
Mi a kérdés, apádnak szemmel láthatólag ezer másik baja is volt.
2021. máj. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Az ilyen bunkók kíméljenek meg mint a 7-es. Ha nem tudsz normálisan válaszolni, akkor legalább annyi emberség lenne benned, hogy nem jössz ide kötekedni, ahol egy szerettem elvesztése a téma.

Normálisaknak köszönöm..

2021. máj. 2. 12:08
 9/23 anonim ***** válasza:
62%
Nem bunkó a hetes. Pocsék állapotban volt a keringése, leállt a veséje. Elhisszük, hogy fáj, sajnáljuk. De ha akkor nem kerül gépre, meg rosszabb lett volna.
2021. máj. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

Először is részvétem.

Én úgy látom, rendesen ellátták (nem vagyok orvos). Az én apámat az alapbetegsége miatt vitték be, 99%, hogy a kórházban fertőződött meg (első kórházi PCR negatív, de 3 napba telt, mire megjött az eredmény (karácsonykor történt), és addig vegyes osztályra tették, potenciális covid-fertőzöttek közé. Ő sem enteralis táplálást, se antibiotikumot, semmit nem kapott. Ha ennyi mindent kapott volna, mint a te édesapád, talán ma is élne:( És a konkrét orvosokat én sem hibáztatom, mert kedvesebbek és törődőbbek voltak, mint általában, a protokoll volt átgondolatlan és rossz. A te édesapád esetében szerintem nem hibáztathatod az orvosokat mulasztással. Mi mást tehettek volna?

2021. máj. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!