Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Meghalt apukám covidban!...

Meghalt apukám covidban! Helyesen jártak el az orvosok?

Figyelt kérdés

Kórházba került nagyon alacsony véroxigénszinttel, mert nem tudtuk, hogy lehet venni pulzoximétert a patikában, a háziorvosa nem mondta. Ez volt az első nagy hiba. Kórházi ellátását illetőleg, csatoltam a zárójelentését (hosszú), úgyhogy kiemelten csak az a rész érdekel, hogy szerintetek indokolt volt-e a korai intubáció (lélegeztetőgépes kezelés). A 2. bekezdés elején olvasható ez a rész.

Köszönöm a válaszokat.


[link]



2021. máj. 2. 11:18
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
79%
Ahogy elnézem a protokolt követték, ennek általában ez a vége. Sokan mondják ilyenkor lélegeztető helyett antibiotikumos kezelés kéne, amit egy román orvosnő alkalmaz. Nála állítólag 100 súlyos esetből 1 hal meg. Orvosok nem hibásak, nekik ezt kell követni, persze van rá lehetőség ha sima tüdőgyulladásként kezelik lehet élne. Őszinte részvétem.
2021. máj. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
68%
11, a román orvos betegei sorra haltak a kórházban. Remélem, lecsukják.
2021. máj. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
78%
Még így is acidotikus volt, többszervi elégtelenség lépett fel, mi lett volna, ha nincs gépen?
2021. máj. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
80%
Kedves kérdező! Apukádnak rengeteg más baja volt sajnos , a COVID-19 pedig csak “meg koronázta” ezt a helyzetet - ha szabad így fogalmazni. Helyesen jártak el , amikor intubálták , mert ha ez nem történt volna meg , a kialakult pneumoniától rengeteget szenvedett volna. Nagyon sajnálom!
2021. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
90%
Először is fogadd részvétemet! Végig olvastam. Nem vagyok orvos, de úgy láttam, minden tőlük telhetőt megtettek. Kezelték a tüdőgyulladást is. Először nem invazívan lélegeztették. Nekem az jött le, hogy a sima oxigénes támogatással olyan szinten terhelődött a szíve, hogy ha nem tették volna lélegeztetőre, akkor kevesebb esélye lett volna, a szíve mondta volna fel a szolgálatot. Sajnálom :(
2021. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
60%
"amit egy román orvosnő alkalmaz. " Azt a hülyeséget ne terjesszétek már kérlek...
2021. máj. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a részvétnyilvánításokat is.

#10 fogadd te is őszinte részvétem. Borzasztó lehet tudni, hogy a kórházban kapta el, ráadásul rendesen el se volt látva. Tényleg nagyon sajnálatos. Én az ottani orvosokkal egyébként meg voltam elégedve, csak az a kérdés merült fel bennem, hogy ha apum oxigenizációja rendeződött, akkor lehet nem kellett volna gépre rakni.


Egyébként az tény, hogy sajnos volt apának több alapbetegsége, köztük a cukor a magasvényomás, valamint a transzplantált vese. Amikor bekerült, akkor a veséje még működött rendesen, csak a covid annyira megtámadta, hogy akut veseelégtelenség alakult ki és teljesen leállt. Ugyanez a helyzet a metabolikus acidózissal, az is a covid hatására alakult ki, valamint a pitvarfibrilláció is a végén. Alapjárton semmi gond nem volt a szívével és a transzplant vese is jól működött.😪

2021. máj. 2. 14:07
 18/23 anonim ***** válasza:
82%
Véleményem szerint korrekt ellátást kapott. Nem csak a szaturáció a lényeg, hanem hogy azt mekkora munkával tudja fenntartani. Leírtak, hogy miért tették gépre. Ha nem tettek volna, akkor hamarabb hal meg. Őszinte részvétem.
2021. máj. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem.

Ez egy borzasztó dolog és teljesen megértem a kérdezőt, hogy utána szeretne járni annak, hogy ez megfelelő volt-e, ehhez joga van. A baj itt az, hogy ezt itt nem fogjuk tudni megválaszolni, de ha kétség merül fel benned az ellátás miatt, akkor betegjogi képviselőt fel kell keresni ott az intézményben és ez kiderül. A pulzoximétert, mert az orvosa nem javasolta, nem egy műhiba, sajnos emiatt nem lehet felelősségre vonni, de azért jó, ha van, nem csak a covid miatt, nekem amúgy mindig a táskámban van.

2021. máj. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
47%
Részvétem! Én is egyetértek az előttem szólókkal, szerintem is jó ellátást kapott édesapád, az orvosokat nem lehet hibáztatni. Sajnos ez egy ilyen mocskos betegség, nincs igazán hatékony terápia, nem véletlenül halnak meg benne ennyien.
2021. máj. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!