Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi az oka annak, hogy nem...

Mi az oka annak, hogy nem teszik kötelezővé a covid vakcinát?

Figyelt kérdés
Marmint elvileg nem kötelező... Gyakorlatilag igen :D de miért nem vállalja a kormány, hogy nyíltan kötelezővé tegye az egészet? Mert ez így elég furcsa, hogy nem kötelező, de mégis az :D
2021. máj. 6. 14:05
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
57%

#27

Én támogatnám a cigi betiltását, épp azért amiért az oltást is közügynek gondolom: mivel a cigifüst száll másokra is, nem tud kizárólag saját döntés lenni. Én hiába döntök úgy, hogy nem kívánok cigizni, életem során elég sok kéretlen cigifüstöt kaptam.

Szóval én támogatnám az illegális cigit és a kötelező oltást. :D

2021. máj. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Meg varjuk ki... Ha sokkal hatekonyabbak es biztonsagosabbak lesznek a vakcinak meg eljohet ez az ido. Foleg ha lesz valami brutal mutacio...


Amugy meg kisgyerekkent tobb kotekezo oltason is atesunk. Es ott erdekes 99% ban nincs tiltakozas.


Ugy kapjuk gyerekkent evtizedek ota mintha az elet velejaroja lenne.


Csak valahogy errol sokan negfekedkeznek. Es a kotelezo oltasra ugy racsodalkoznak mintha most hallananak ilyet eloszor. Pedig csak a tukorbe kellene nezni es a vallon a gyerekkori oltasi hegen elgondolkodni hogyan kerult oda... :)

2021. nov. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

#23: Az ertelme statisztikiai alapon van.


En is ismerek olyat aki az oltas utan 2 nappal halt meg. Es en 2 oktas utan mar 2 hete nyomom az agyat. Mindenki tud szerencsetlen peldakat a kornyezeteben.


De tarsadalmi szinten nem mibdegy hogy mondjuk 100e emberbol 1 hal meg vakcina miatt es 100 a betegsegben. Vagy nincs vakciba igy egy ember sem hal megcoktasban de helyette 1e hal meg betegsegben. Csak egy pelda de aranyaiban kb jo.


De igy lebontva egyen szintjen is jelent elonyt. Egy fertozes eseten ha az elhalalozas 1% rol mindjuk 0,1% ra esik azert az is valami. Persze egyen szintjen ez a "csak" 0,9% elony kicsinek tunhet... de sok annak aki pont sulyos beteg lesz.


Biztosito kotel nelkul is meg lehet maszni barmilyen sziklafalat... minek akkor hasznalni?

2021. nov. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
#33 javitas: Marmint megis elkaptam ugy vagyok 2 hete beteg... nem az oltastol.
2021. nov. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!