Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg rávehetők az emberek...

Tényleg rávehetők az emberek az oltásra egyszerű zsarolással?

Figyelt kérdés

Nem mehetnek koncertre, strandra, étterembe, fürdőbe, kocsmába, szabadidős rendezvényekre.

Ezek hiánya valakit tényleg megvisel annyira hogy ezt meglépje?


Akik oltottak, nem érzik cikinek? Lesül a pofámról a bőr azok helyett is akiknek látom Facebookon a "Vaccinated!" keretet a profilképükön.



2021. jún. 4. 10:19
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos tetszik vagy nem, ebben asszem összeurópai konszenzus lesz, jelesül, hogy azok mehetnek majd tömegrendezvényekre mindenütt, akik oltva vannak.

Miután a fertőzés nem játék, bele lehet halni (és van is rá példa sajnos szép számmal a gyengébb immunrendszerrel rendelkezők körében), ezért ez sajnos helyénvaló is.

Mondjuk a Facebookon ezzel való hivalkodást, meg a posztolást én is hülyeségnek tartom, ahogy azt is, ha valaki azzal feltűnősködik, hogy posztolja, hogy nem oltatom be magam.


Ennél már csak a Beoltatom magam érted! rosszabb. Nem értem oltatja be magát senki, értem ne oltassa be magát senki. Mindenki maga miatt oltassa be magát. Akkor - ha van immunrendszere - akkor le tudja győzni a betegséget, ha elkapja.

2021. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

Lehet kicsit félreérthető volt a kérdésem -


"Ezek hiánya valakit tényleg megvisel annyira hogy ezt meglépje?"


ezt a részt úgy értettem, hogy ténylegesen vannak olyan emberek akik nem tudnak ezek nélkül élni, és inkább oltatják magukat, csak emiatt?

2021. jún. 4. 10:43
 3/42 anonim ***** válasza:
70%

Amiket írtál, az annyira nem.

Ez már inkább.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellata..

2021. jún. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyedül az edzés hiányzik nagyon.(Nem konditerem, olyan sportra jártam, ami otthoni körülmények között kivitelezhetetlen.) Egyelőre kitartok. Nem is értem, mit gondolnak. Meddig tudják még zsarolni az embereket?
2021. jún. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:
Bár nincs gyerekem, ez nehéz kérdés lenne, de szerintem ki lehet ezt is bírni. Valami megoldás mindenképp van erre, teszt, stb.
2021. jún. 4. 11:01
 6/42 A kérdező kommentje:
#4es, addig amíg vevők erre az emberek. Ha majd észreveszik hogy bőven lesznek olyanok akiket nem tudnak korlátozásokkal megfogni, akkor megunják és elengedik.
2021. jún. 4. 11:03
 7/42 anonim ***** válasza:
80%

Vannak persze. De mondok más példát. Párom szülei, 9 éve vagyunk egyébként együtt.


COVID-tagadók, oltástagadók, csakis az vette végül rá őket az oltakozásra, hogy hétközben Ausztriában dolgoznak ,tavasztól őszig hétvégente Magyarországra járnak, nyáron pedig akarnak menni Erdélybe,s különben csak tesztelgetve lehetne, az meg macerás. (Ráadásul itthon nem ingyenes a teszt.Ausztriában ingyenes csak.)

2021. jún. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
84%
Ezek szerint tökéletesen. Sőt még valakit zsarolni sem kell, csak elhinteni pár pánikkeltő hazugságot a médiában és máris rettegve rohannak alávetni magukat egy kísérletnek.
2021. jún. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
70%
#8! Ez így van. Ott van például a foci EB. Jelenleg az a terv, hogy a külföldiek mehetnek PCR- teszttel, a magyarok csak diszkriminációs kártyával. Kétlem, hogy ezt tudnák tartani, mivel baromi nehéz lenne megmagyarázni, hogy 2 PCR negatív ember közül csak a magyar jelent járványügyi kockázatot. Mire azonban majd bejelentik, hogy magyaroktól is elfogadják a tesztet, hopp, már be is oltatta magát újabb néhány tízezer ember.
2021. jún. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

Én több fiatalt is ismerek (18 alattiak), akik csak emiatt mentek el oltásra. Valahol meg is értem őket.

Védettségi kártya nélkül mehetek kávézó, étterem stb. teraszára, most már strandra is, de tavasz óta még nem mentem ilyen helyekre, annyira nem hiányzott...

#7: Úgy tudom, Romániába teszt és kártya nélkül lehet most már menni.

Ha más országok is enyhítik majd a beutazási szabályokat, akkor valószínű, hogy nem itthon fogjuk elkölteni a nyaralásra szánt pénzünket.

2021. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!