Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van olyan szülő ebben az...

Van olyan szülő ebben az országban, aki beoltatja a tizenéves gyermekét?

Figyelt kérdés
Nem rég hallottam a hírekben, hogy már a 12-16 év közötti gyerekeket is oltják covid ellenes vakcinával. Én magamat beoltattam(38/F), de eszembe nem jutna, hogy a 14 éves kislányomnak beadassam.

#oltás #vakcina #Covid-19 #12-16 évesek
2021. jún. 14. 07:13
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem van, de nem hibáztatom őket. Olyan szinten ellentmondásosak az információk az oltásokkal kapcsolatban, plusz propaganda áldásos agymosó hatása miatt megértem őket.
2021. jún. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
69%
remélem nincs
2021. jún. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos biztos van. Hipochonder bolond, aki a gyermekét is képes feláldozni, csak hogy a saját fóbiáját kiélhesse.
2021. jún. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
38%
Azt ugye tudjátok, hogy kőkemény poszt-COVID alakult ki gyerekeknél is?
2021. jún. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
68%

Sokan beoltatják biztosan...Kőkemény poszt-Covid? Lehet el sem kapják...Sokan vannak az országban de még a világon is, akik egyszerűen több, mint 1.5 év alatt egyszersem kapták el. Persze ez valamilyen szinte lehet szerencse is de itt azért figyelembe kell azt venni:

- nem fogja elkapni

- el fogja kapni de tünetmentes lesz

- el fogja kapni de enyhe tünetei lesznek

- el fogja kapni és súlyosabb tünetei lesznek


Majd ugyanez kb. a poszt-covid részére is igaz, lehet elkapja de semmi nem marad hátra. Ez az esélyek latolgatása, melyik mennyire valószínű. Na most ugyanez a helyzet az oltásnál is. A rövid távú mellékhatásaira (nem az oltási reakció, ami egyből kijön 1-2 napon belül - hanem ami pár héten belül jelentkezik) is van jókora valószínűség de a hosszú távúra is ugyanúgy lehet. Ami ismeretes, hogy a Janssen és az Astra esetében vérrög képződhet, a Pfizernél (és akkor valszeg a Modernára is igaz) meg szívizom gyulladás jelentkezhet (mint a covid esetében is). A Sinopharmról és a Sputnikról még nincs ilyesfajta hír de elgondolkodtató, hogy lassan mindnél találnak valami rövidebb és/vagy hosszabb távon a szervezetet "romboló" hatást.

Akkor mivel jobb az oltás, ha még ezen felül nem is garantálja a covid elleni védelmet, csak annak valószínűségét, hogy ha elkapod akkor talán kevesebb eséllyel küld ágyba vagy rosszabb, illetve talán kevésbé fogsz másokat fertőzni? Cserébe az oltás miatt bejön x valószínűséggel több, más egyéb "nem várt" probléma (lásd fentebb a vérrög, szívizom gyulladás stb. esetében).

Szummázva kb. mindegy, hogy oltatsz vagy sem, ugyanúgy megszívhatod egyik-másik miatt.

2021. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
91%

Az élet tele van mindenféle rizikóval, sokkal nagyobbakkal is mint a covid! Csak megszoktuk őket ill. hajlamosak vagyunk megfeledkezni róluk.

Tessék csak megnézni a gyerekek halálozási statisztikáját. Bőven a legmagasabb mindenféle baleset, drogtúladagolás, öngyilkosság, sőt manapság az egészségtelen életmód miatti szívproblémák is szép számmal visznek el GYEREKEKET! Agyrém! Ilyen régen szinte soha nem fordult elő, most már a gyerekhalálozás ~3%-a szívelégtelenségtől van! Mozgáshiány és gyorskajazabálás. Ez miért nem kerül pánikkeltő módon a médiába?!



Én ezektől sokkal jobban paráznék mint a covidtól, ami annyira jelentéktelen hogy erre a halálozási listára fel sem kerülne!


Mi a 1.5 év alatt nem kaptuk el mindenféle oltás nélkül, legalábbis nem tudunk róla. A gyerek is ment suliba rendesen, olyan országban élünk ahol nem is zárták be, sőt soha nem kellett maszk sem a gyerekeknek a suliban sem. A gyerek osztálytársai közül több is volt már covidos. Mi még csak nem is teszteltük magunkat soha, pedig havi 5 tesztet itt ingyen adnak. Ezekután minek oltsuk magunkat? Pláne a gyereket!

2021. jún. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
92%
Hogy egy barmok, s akkor finoman fogalmaztam. Senki nem vállal felelősséget se a kormány, se a vakcinagyártó, se senki. Innentől kezdve magamat se, a gyerekemet meg pláne nem oltatnám. Jó is, hogy 23 vagyok már, mert anyám biztosan beoltatott volna, úgyhogy tudom milyen ez, sajnálom is a mostani gyerekeket, akiknek ilyen az anyja.
2021. jún. 15. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
100%
6. Melyik ország ez? Már holnap csomagolok.
2021. jún. 15. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
11%

Orovosokra kell hallgatni

Orosz rulett kinél hogy alakul a covid.fertőzés.

2021. jún. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
81%
8: Svájc. Szerencsére több mint 10 éve elhúztunk ide, gyerekek is itt születtek már.
2021. jún. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!