Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van olyan szülő ebben az...

Van olyan szülő ebben az országban, aki beoltatja a tizenéves gyermekét?

Figyelt kérdés
Nem rég hallottam a hírekben, hogy már a 12-16 év közötti gyerekeket is oltják covid ellenes vakcinával. Én magamat beoltattam(38/F), de eszembe nem jutna, hogy a 14 éves kislányomnak beadassam.

#oltás #vakcina #Covid-19 #12-16 évesek
2021. jún. 14. 07:13
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
23%

"Akkor mivel jobb az oltás, ha még ezen felül nem is garantálja a covid elleni védelmet, csak annak valószínűségét, hogy ha elkapod akkor talán kevesebb eséllyel küld ágyba vagy rosszabb, illetve talán kevésbé fogsz másokat fertőzni? Cserébe az oltás miatt bejön x valószínűséggel több, más egyéb "nem várt" probléma (lásd fentebb a vérrög, szívizom gyulladás stb. esetében)."



"Mi a 1.5 év alatt nem kaptuk el mindenféle oltás nélkül, legalábbis nem tudunk róla. A gyerek is ment suliba rendesen, olyan országban élünk ahol nem is zárták be, sőt soha nem kellett maszk sem a gyerekeknek a suliban sem. A gyerek osztálytársai közül több is volt már covidos. Mi még csak nem is teszteltük magunkat soha, pedig havi 5 tesztet itt ingyen adnak. Ezekután minek oltsuk magunkat? Pláne a gyereket!"


10 éve vezetek, soha nem volt még koccanásos balesetem sem. Minek kössem be magam?

Ezzel nem csak a covid, hanem az összes vakcina hatásosságát kérdőjelezed meg. Ha pl. 9 kanyaró ellen nem oltott gyerek közé beraksz egy oltottat, szerinted nem kerül a szervezetébe a kanyaró vírus? Vagy látja, hogy be van oltva, és gyorsan elmenekül? :D


Az oltás mellékhatásai még mindig nagyságrendekkel kisebbek, mint maga a valós fertőzés által okozott hatások, még gyerekeknél is.

2021. jún. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
76%
11. Huhh. Covid oltás = koccásos baleset + az összes vakcina? What? Mi köze van ennek a kérdéshez?
2021. jún. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
85%

#11-es: Tipikus mintapéldája vagy a tudatlanoknak. :D Gratulálok a semmitmondó példádnak, mellyel párhuzamot próbáltál vonni a covid vakcinákkal.


Az oltás mellékhatásai és a fertőzésé is ugyanakkora kockázattal járhatnak, annyi a különbség, hogy a vakcináét még annyira sem ismeri senki, mint a covid-ét. Aki akarta már beoltatta magát, akkor miért tart bármitől is? És ne, ne gyere itt a nyájimmunitással, meg a másik ember védelmével, mert ez a "hősködős" szöveg sosem jött be sehol. Te is csak magad miatt oltattál :)

2021. jún. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
16%

"Az oltás mellékhatásai és a fertőzésé is ugyanakkora kockázattal járhatnak"


Ezt tudod valamivel bizonyítani is, vagy csak feltételezés?

Mert jelenleg azt állítod, hogy a beoltottak 2-5%-ban meghalnak az oltástól, 15-20%-uk kórházba kerül, és kb. 30%-nál alakul ki hosszútávú mellékhatás.


Tudsz erről valamilyen kutatás(okat) linkelni? Lektorált tudományos publikáció érdekel csak, a többi mese.


"Aki akarta már beoltatta magát, akkor miért tart bármitől is? És ne, ne gyere itt a nyájimmunitással, meg a másik ember védelmével, mert ez a "hősködős" szöveg sosem jött be sehol. Te is csak magad miatt oltattál :)"


De, mert ez egy szolidaritási dolog is részben. Ha beoltatta volna magát a felnőttek 90%-a, már rég nem kéne sehol sem maszkot hordani, nem lenne kártya és egyéb korlátozások. Persze, mivel beoltottam magam, számomra kvázi véget ért a járvány. De ha ezt nem teszik meg elegen, akkor ugyanúgy telítettek lesznek a kórházak, és én meg várhatok majd a műtéteimre, amiket azért nem tudnak elvégezni mert minden orvos és ápoló a covid intenzíven van, akkor mégis van belőle hátrányom, hogy nem oltattad be magad. Persze ha minden hasonló gondolkodású ember nyilatkozna, hogy ha elkapja a betegséget, akkor lemond mindenféle ellátásról, és vállalja a következményeket, akkor hajrá, de az orvoslás nem ilyen.

2021. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
78%

11:


A 80-as 90-es évekig pl Amerikában rendszeresek voltak az ún. kanyaró partik, mivel 5 éves kor fölötti gyerekek között volt a legkisebb a rizikója a kórnak. Igen, évente belehalt egy tucat ember, főleg idősebbek akik nem vettek részt ilyen partikon.


Oltás előtt is létezett élet és el tudták fogadni hogy egy 2-300 milliós országban pár ember évente meghal és cserébe saját magától működő immunrendszerük volt. Most, hogy már egy influenzától is beparázunk, szépen eljutunk oda hogy totál elcsökevényesedik az immunrendszerünk és senki nem lesz képes életben maradni a párszáz oltásadagja nélkül. (ma 18 éves ti. minimum 50 kötelező oltásadagot kap, és eddig folyamatosan csak nőtt ez a szám)


Amúgy nem kell kegyetlennek lenni sem, az oltásokat épp elég lenne a rizikócsoportoknak beadni (koraszülöttek, nem szoptatottak, rendellenességgel születettek, dns teszt alapján rizikósabbnak ítéltek, stb), de hát ez senkinek a (profit) érdekeit nem szolgálná.

2021. jún. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
78%

11 (14)-es:


Miért, Te tudsz bármit is bizonyítani? :D A tudományos publikációk is csak feltételezések, aztán meg esnek kifelé szépen a csontvázak a szekrényből, amikor kiderül, hogy bizony melyik covid vakcina miket okozhat rövidebb/hosszabb távon. A tények nem feltételezések, amit meg sejtésből leírnak "tudományos" dokumentációként, tapasztalat nélkül (honnan is lenne, amikor egy bő fél éve léteznek egyáltalán a vakcinák) az ugyanúgy ezek szerint betudhatóak feltételezéseknek.


A korlátozások nem az oltások számától függ, ezt már megmondta a nagyvezéred is. Vannak országok ahol sem oltás, sem korlátozás, mégis jobbak a statisztikáik tán, mint a miénk. Ennyit erről. Szerencsére még azt épp el lehetett dönteni, hogy ki kér és ki nem ezekből. És igen, aki akarta, beoltatta magát (sokan persze csak a kártya miatt, azért ez is elmond valamit...). Én nem beszéltem le eddig sem senki, sem rá a vakcinákra de én saját magamra nézve potenciálisabb veszélyforrásnak tekintem, mint a vírust. Sem a vírust nem szeretném elkapni, sem oltatni magam, köszönöm szépen, jól vagyok mindkettő nélkül. Ha az oltás megvédene ellene akkor értelme még lehetne, persze akkor is rizikós.

2021. jún. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
37%

#16


Az összes vakcina fázis e-as vizsgálata elérhető. Tételesen le vannak írva a mellékhatások, és azok gyakoriságai. Ezek tapasztalatok, mért eredmények. Nyilván lehet kritikát találni bennük, de a lényegi részeken ez nem változtat, mindegyik valid eredmény, amit az életben produkált eredmények is tükröznek. Pl. A pfizer tényleg 95%-ban hatékony többmilliós mintán is, ahogy az le volt írva. Általában a tudományos munkáknál van egy hipotézised, amit bizonyítanod kell, és ha az sikerül, akkor igazad volt. Itt is ez történt. A gyártó legyártotta a vakcinát azzal a reménnyel, hogy megvéd a covid súlyos tüneteitől és a haláltól. Aztán beoltottak több tízezer embert oltással és placebóval, majd nézték, hogy hol mennyi lesz a haláleset és a körházba kerülés. 3-4 hónap letelte után statisztikailag igazolható, hogy a vakcinázott csoportban senki nem halt meg és senki nem került kórházba, míg a placebo csoportban többen is. Tehát a gyártó bizonyította a terméke

hatásosságát. Ezen nem tudom min lehet vitatkozni? Ez nem feltételezés, ez egy bizonyított állítás.


Te ennek ellenére még mindig azt állítod, hogy a covid vakcinában ugyanannyian halnak meg mint covidban, és az emberek 20%-a kórházba kerül a vakcinától, miközben ez nem igaz :D akkor minden egyes családban 1-2 ember vagy meghalt volna az oltásban vagy a kórházban feküdne épp, ami nyilvánvalóan nem igaz. A hosszútávú hatásokról meg annyit, hogy ha egy gyógyszert 10 évig tesztelnek, honnan tudod, hogy 20 év múlva nem okoz semmit? Ha 20 évig tesztelik, honnan tudod, hogy 40 év múlva nem okoz semmit? Fejlődik a tudomány, ennyi a kulcs. Gondolom ennyire óvatos vagy minden gyógyszer esetén, és nem veszel be egy aszpirint fejfájásra, hiszen okozhat veseelégtelenséget. Vagy éppen egy antibiotikumot, amitől ínszalagszakadásod lehet, és tropára vághatja az izületeidet :) pedig ezek évtizedek óta ismert szerek...


Igen, a való életben előjött pár igen ritka mellékhatása a vektorvakcináknak (astra,janssen), de azok gyakorisága még mindig nagyságrendekkel kisebb mintha elkapnád a vírust.


Azok az országok amikre gondolsz (thaiföld, új-zéland és társai), irrelevánsak. A thaiok most cumizták be, náluk most jön az 1 hullám. Új zéland pedig egy sziget, mindentől elzárt. Nem nehéz így járványt kezelni, ha nincs átmenő forgalom, és csak repülővel lehet megközelíteni az országot. De idő kérdése ott is egy járványhullám.

2021. jún. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
76%

Ezt jól látod, nem szoktam semmilyen gyógyszert beszedni. :) Ha nagyon fáj a fejem akkor algopyrinből 1 szemet és ennyi. Nem járok orvoshoz (csak ha nagyon muszáj - 3-5 évente 1-2x), próbálok figyelni magamra, ennyi.

Nem állítottam, hogy az oltás következtében ugyanannyian halnak meg, mint a covidban. Azt mondtam, hogy a kockázata mindkettőnek meg van, ezt a tények bizonyítják. Sokan kerültek oltás után (2. után is) kórházba, ezt meg már EÜ-s ismeretségből tudom. Haláleset is volt csak nem reklámozzák nyilván (vagy azt mondják, hogy nincs összefüggésben a vakcinával...ja, kicsit sem fura, hogy pont a vakcina beadatása után hal meg valaki pár napra/hétre, "rejtélyes" módon).

Te amúgy mindent elhiszel, amit leírnak és eléd raknak? :)


A másik meg, hogy mellékhatás ide vagy oda, nem véd meg attól, hogy elkapd, terjeszd, a súlyos szövődményektől sem, csak mindezek valószínűségét "csökkenti". Ez a vírus tud komoly lenni, vannak sajnos szörnyű kimenetelei de sokkal jobban fel lett fújva és rosszul kezelve világszinten, mint ahogyan ezt kellett volna.


Egyébként meg felesleges vitatkoznunk, Te így gondolod, ahogy én meg máshogy. :D

2021. jún. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
77%
#13: Tételezzük fel, hogy az oltás mellékhatása azonos a covid fertőzés mellékhatásainak arányával. (Bár én azt tapasztalom, hogy a beoltott ismerőseim kb. 10%-a szenvedett a mellékhatásoktó, volt aki elvetélt, volt aki belehalt, de a legjobb batátom egy életre összeszedett egy intoleranciát, ezzel szemben covidban meghalt ismerősöm nincs és súlyos beteg is csak egy volt, aki retteget és maszkolt állandóan.) Viszont ha azonos a két dolog kockázata, akkor ott van az, hogy ha beoltatod magad, akkor az oltás benned lesz, tehát 100% az esélye, hogy számolnod kell a kockázatta, míg ha nem, akkor van 99% esélyed arra, hogy el sem kapod a covidot. Tehát akkor ettől kezdve matematikai alapon százszor biztonságosabb nem beoltatni magad. A gyerekek esetében pedig méginkább az oltás ellen billen a mérleg nyelve, hiszen rájuk mégkevésbe veszélyes a covid, mint a mindenféle alapbetegséggel kűzdő idősekre.
2021. jún. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
85%
17. A covid osztályok tele voltak olyan emberekkel 2 hónappal ezelőtt, akik teljesen be voltak oltva. Sőt a nagy részük oltott volt. Kérdezz meg egy mentőst, vagy olyan embert aki egészségügyben dolgozik. Szóval, van a gyárak által megrendelt "objektív" teszt és van a valóság. Ezeket az oltásokat 8 hétig tesztelték mielőtt engedélyezték. Nem 10-20 évig.
2021. jún. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!