Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Érdemes még beoltatni magam?

Érdemes még beoltatni magam?

Figyelt kérdés

Eddig nem oltattam be magam, mert Home Office-ból dolgoztunk és nem mentem közösségbe. A cég jelezte hogy lassan be kell járni, érdemes még beoltatnom magam? 32 éves vagyok és egészséges egyébként.


A napi fertőzöttek száma már nagyon alacsony, nem tudom, hogy mekkora lehet így a kockázat, munkába járás mellett.



2021. júl. 4. 18:58
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
54%

9-es

De ha tavaly nyáron is az volt, meg most júniusban is, akkor most?

2021. júl. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
31%
Én nem tenném az fix de te oltass ha jól esik
2021. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
52%
Olyan válaszlehetőség miért nincs, hogy teljesen felesleges, mert nem is volt igzai vírus, csak átverés?
2021. júl. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
28%
#13 Azért, mert a konteó-klub a másik épületben van.
2021. júl. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
20%
13: *palmface*
2021. júl. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
33%

Felelősség teljes döntés még mi fog az oltás. A saját egeszegunk érdekében és az egész emberiség érdekében.

A többiek meg kapják be,akik lapítanaj mint a tetű és még a maszkok viselése ellen is ők ordibaltak a leghangosabban- mert ők ilyen ki.ba.sz.ott egiosta önző majmok, saját magukon kívül más ember élete nem fontos nekik

2021. júl. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
34%

#16:


Amellett, hogy írni nem tudsz még igazat sem mondasz. :D

Te saját magad miatt oltattál, senki más nem kért meg rá (kivéve a fizetett megmondó emberkéket de az más).


Egyre több gond van az oltásokkal, még az alapvető funkcióikat sem látják el rendesen, mivel sok esetben még védettséget sem adnak. Felelősségteljes döntésnek egyáltalán nem mondanám azt, hogy valaki beoltatta magát covid ellen. Majd az idő megmondja, hogy mennyire volt egyénenként hasznos és mit áldozott fel az egészségének oltárán a covid oltással. Remélhetőleg semmit de ezt most senki nem tudja megmondani.

2021. júl. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
14%
#16: pont fordítva. Ti vagytok az egoista tetvek, mert saját gyávaságotok miatt oltottátok be magatokat, nem miattunk, akik már eleve megmondtuk, hogy átverés az egész. Sőt, a maszkokal is csak a saját gyávaságotokat bizonyítottátok, pedig az csak arra jó, hogy az immunrendszered legyengítse. Mi nem félünk egy náthától, ti vagytok hipochonderek, tehát ti szartok bele más ember életébe, mert miattatok lesznek újabb mutánsok és újabb betegséghullám, mert kisgyerek módjára képtelenk vagytok egy kis náthát elviselni.
2021. júl. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
69%
Sztem most a legideálisabb. Van is választék oltásból és nem is tombol a vírus, hogy attól kéne parázz, h legyengült immunrendszerrel pont benyeled. Sztem boritékolható a 4.hullám és milyen jó lesz, h nem akkor kell kapkodnod. Én is megúsztam a covid-ot, pedig a párom elkapta és 2 hétig szenvedett vele. Home officeban vagyok én is már tavaly tavasz óta, de csak találkozik az ember családdal, 3 iskolás gyerek van, csak beülök egy taxiba , néha vonatra, szóval én is halogattam, de aztán rászántam magam. 20.-an jön a 2. Pfizer.
2021. júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
51%

"Sztem boritékolható a 4.hullám és milyen jó lesz, h nem akkor kell kapkodnod."


A 4. hullám egyébként is borítékolható. December közepéig fenntartja a kormány a veszélyhelyzet miatti korlátlan hatalmát (addig hosszabbította meg egyelőre). Innentől kezdve a félig járvány - félig politikai hullám már javarészt inkább csak politikai jellegű lesz.


A mondat második felére meg nincs garancia. Ott kezdődik, hogy nem is biztos, hogy immunizálható covid ellen. Ha mégis, akkor nem biztos, hogy a beadatott vakcina képes erre.

Ezután jön a lényegi rész, valójában mennyire védi meg őt az, hogy oltakozott. Mivel ugyanúgy elkaphatja az oltott is a betegséget csak annak lefolyásának "erősségén" tud változtatni, így ott tartunk megint, hogy garancia nincs rá, hogy megvédi. Még a súlyos lefolyástól sem (beleértve a halált is, sajnos).


Cserébe rövid és hosszú távon meg lehetnek (nem biztos, hogy lesz, de lehetséges) mellékhatásai. Én ezzel nem beszélek le senkit az oltásról de nehogy már azt higgye mindenki, hogy ez valami szuperfegyver és mindentől is megvéd, mert közben messze nincs így. Főleg akkor, ha hiába adatja be, nem fog a szervezete megfelelő mennyiségű ellenanyagot termelni.

2021. júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!