Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Érdemes még beoltatni magam?

Érdemes még beoltatni magam?

Figyelt kérdés

Eddig nem oltattam be magam, mert Home Office-ból dolgoztunk és nem mentem közösségbe. A cég jelezte hogy lassan be kell járni, érdemes még beoltatnom magam? 32 éves vagyok és egészséges egyébként.


A napi fertőzöttek száma már nagyon alacsony, nem tudom, hogy mekkora lehet így a kockázat, munkába járás mellett.



2021. júl. 4. 18:58
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
31%

Na igen, ebben igazad van.

Viszont én arra is gondoltam, ha ne adj Isten elkapom és mondjuk kórházba kerülök stb... mennyire fogom magam hülyének érezni, hogy simán beolthattam volna magam? Nem beszélve a környezetem reakciójáról; hát jó nagy hülye voltál, meg is érdemled. Tényleg minden ismerősöm be van oltva.

De amiket írsz, az teljesen jogos, bennem is felmerültek ezek a kérdések, de mégis úgy éreztem, jobban teszem, ha úgy cselexem, ahogy a többség.

2021. júl. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
54%

Komolyan mondom, itt gyk-n Te vagy az első olyan oltakozó, aki legalább végiggondolja normálisan a másik oldalát is az oltásnak. :D


Egyébként ha arra a döntésre jutottál akkor valószínűleg a saját magad megnyugtatása miatt is jobb, ha oltatod magad. Én is mérlegeltem, persze a sok oltakozó le is pontoz a vakcinákkal kapcsolatos jogos kritikák miatt, de arra jutottam, hogy inkább nem. Körülöttem is sok mindenki (azért a család egy része nincs beoltatva, a nagyobb része igen) beoltatta magát de én úgy vagyok vele, ha h*lyeségnek tartok valamit, akkor én nem követem a "csordát". Csak azért, mert más ebben látja a megoldást, még az nem biztos, hogy ténylegesen a megoldás. Akkor sem, ha 5 milliárd ember látja úgy. Engem nem tudott meggyőzni senki és semmilyen covid vakcina, akiket ismerek és elkapták a covid-ot, szinte mindenki egy kis lázzal meg köhögéssel túltette magát 1-2 héten belül rajta és azóta sincs semmi bajuk. Csak 1-2 embert ismerek, akiket jobban megviselt de bele nem haltak. Akik belehaltak, azok a helytelen kórházi kezelésbe haltak sajnos bele (mármint azok közül, akiket ismertem). Nem a covid vitte el, csak rákérdeztek a hozzátartozóiknál, hogy ráírhatják-e azt, hogy covidban hunyt el (ezért is tartunk 30k halottnál...).

2021. júl. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
45%

Szerinted te nem kovetsz egy bizonyos csordát? Dehogynem...

Ugyan úgy egymást erősítik az oltasellenesek egy csoportba állnak, és ugyan azokat a mondatokat,szavakat mantrázzák: mi oltás mellett döntöttek birkák vagyunk, kísérleti patkányok, olccsad magad , oltással magad 100 szőr stb

2021. júl. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
31%

Ez az állítás hogy nem ad védettséget az oltás egy nagy kamu.

Ti oltás ellenesek dőltök be a legjobban a kamuhireknek.

Ha tájékozódtak volna, tudnád, a vèrvizsgálatok/laboros egy bizonyos antigen mérésre specializálódtak, ami úgy általában bá Pfizer,Moderna oltasnál, vagy a Szputnyik és az Asztalnál működik.

De pl a kínai vakcina "hatásfokát" ezzel teljesen felesleges mérni,mivel teljes más védettséget ad.ezzel az oltással nem csak a tüske fehérek ellen termeltet antitestet,hanem ezenkívül még rengeteg más információval látja el az immunrendszert.

2021. júl. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
19%

Én nem követek senkit, engem nem érdekel más véleménye. :)

Tájékozódtam, azok alapján döntöttem, hogy nem oltatom be magam. Engem hidegen hagy, hogy valaki beoltatja-e magát vagy sem, én csak a tényeket nézem, az meg az oltás ellen szól az olvasatomban.


Egyébként Ti, oltottak szoktatok arra hivatkozni, hogy tudósok, szakemberek stb. Na, most ők mondják, hogy nem ad védettséget sok embernél pl. az AstraZeneca vagy a Sinopharm. A másik, hogy létezik olyan, hogy valaki egyáltalán nem immunizálható. Azokat is hiába oltják.

Szóval tájékozódni inkább annak kéne, aki mindent elhisz, amit mondanak neki.

Én nem mantrázom, hogy "birkák", meg "kísérleti patkányok". Az mondjuk tény, hogy a covid vakcinákat most "tesztelik" éles helyzetben, de érhető, mert eddig ilyen nem is létezett, legalább is a vakcinák elvileg csak nagyjából 8 hónapja vannak. Emellett persze a puding próbája az evés alapon ezeket is tesztelni kell valahogy.

Nektek oltottaknak az a legnagyobb problémátok, hogy mások ezek szerint nem abba a sorba álltak be, ahova Ti. Ez egyébként miért gond? Te amellett döntöttél, mások meg amellett, hogy nem oltatják magukat. Van természetes úton való "immunizáció" is, ami egyébként sok esetben akár nagyobb védelmet is tud biztosítani, mint a vakcina által biztosított (már csak abból kiindulva, hogy ott konkrétan találkozol az egész vírussal, nem csak egy részével). Persze megvan a hátulütője, hogy szétk*rja a szervezeted, de ennek valószínűsége megvan (még ha kisebb valószínűséggel is) akkor is, ha beoltattad magad.


Úgyhogy én emellett döntöttem, nem követek senkit, mert ennek a "gődény" fanatikus, full vírus és oltásellensségnek sincs értelme. A vírus létezik (mindegy hogyan keletkezett), tud veszélyes is lenni (bár az esetek döntő többségében szinte semmi tünet és utóhatás nincs) ezeket kár is tagadni. A vakcinák is léteznek, én csak a hatásosságukat kérdőjelezem meg illetve azt, hogy mit áldozol fel rövid és hosszú távon azért, hogy TALÁN megúszd a covid-ot vagy annak következményeit (itt sajnos az is kérdőjel, hogy elkerülöd, az is, hogy ha elkapod akkor milyen kimenete lesz).


Én csak logikusan próbálok gondolkodni az egészről. Ha olyan vakcinák lennének, amelyek biztosabban tudnak védeni (mellékhatások nélkül vagy minimálissal - oltási reakció nem érdekes) és a vírus is a hype-jához képest komolyabb lenne akkor megérteném.


Mehet a lepontozás, köszi!

2021. júl. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
64%

Addig a pontig nem zavar ha valaki nem oltatja be magát, amíg nem kezdik el szapulni azokat,akik az oltás mellett döntöttek.

Amíg a rokonaim, barátaim is mind Ming beoltattad magukat csendben,nem hőzöngve. Addig az oltás ellenes ismerőseim és ott az internet világában is jellemző az oltás ellenesek re az a mèrhetetlen lekezelő,ledegradáló sítul. Az az önteltsèg- az a cinizmus amivel nagyon felbosszantottak.

Ők a szeret nevében olyan sítulsban akartak lebeszélni az oltásról, hogy èletem.vegeig megutáltam őket.vagy inkább megutáltatták magukat

2021. júl. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
54%

Ezt megértem. Nálam pont fordítva van, az oltáspártiak tukmálják állandóan (vagyis mostmár szerencsére inkább múlt idő), hogy vegyem fel, már ha mást nem csak azért, hogy legyen kártyám.

Próbáltak rábeszélni a munkatársak, család azon részéből is aki beoltatta magát, egyedül a baráti kör nem. Bár nálam azért finomkodva próbálták elérni de mondtam, hogy nekem ilyen áron nem kell a vakcina. Nem félek a vírustól, nyilván nem akarom elkapni, ha nem muszáj, ki akarná... :D

Nem vagyok semmilyen oltáspárti, sem oltásellenes csoportokban, videókat sem nézek ilyesmiről (belenéztem 1-2-be de nem tudtam azonosulni velük). Szóval én elsősorban a környezetemben tapasztalt oltási mellékhatások miatt, meg a vakcinák körüli fennforgások miatt nem oltakozom. Nem is szándékozom. Kártyával meg ne zsaroljanak. Talán ez a legrosszabb benne, hogy az állam és a politikusok beleszállnak és a saját kontójukra dolgozva hirdetik igéiket. Valamint aszerint "korlátoznak"/engednek meg bizonyos dolgokat, hogy mi hogyan fekszik nekik. Nem véletlen, hogy nyáron már a legtöbb dologhoz a kártya sem kell... (kicsit közhelyes, de májusban pont mondtam az oltakozó ismerőseimnek, akik mondták, hogy így nem lesz szabad nyaram - hogy de, ha van egy kis eszük odafenn, akkor nyár nagyobb részére eltörlik a kártyát, különben mindenki megy külföldre vagy máshol költi el a pénzét, ami a gazdaságnak - ezáltal nekik - sem jó). Végül úgy néz ki, hogy igazam lett. Viszont szerintem függetlenül az oltástól sanszos egy 4. hullám, ősszel. De ez majd kiderül, nem jósolgatok csak próbálom a logikátlan h*lyeségeket sorbarendezve kitalálni a következő lépéseket.

2021. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp, oltatni sosem felesleges.
2021. júl. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!