Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az oltások egészségkárosító...

Az oltások egészségkárosító hatására már van bizonyíték, rengetegen osztják meg a személyes tapasztalataikat. A gyógyító hatásáról van már valami bizonyíték, tapasztalat, vagy legjobb esetben semleges?

Figyelt kérdés

Az országban 440 ember halt már bele, és rengetegen osztják meg az ismerőseikről, akik belehaltak, ideiglenesen lebénultak, különböző betegségeik lettek.

Sok oltás utáni halálesetet is a covid miatti halálozási statisztikába írtak be.

Vannak tapasztalatok?

Most kérlek ne az oltott-oltatlant hülyézzétek, mert senki nem tudhatta előre mi lesz, csak az érdekel van-e bárki személyesen érintve hasonló ügyben.

Ne essünk egymásnak ezekben a bizonytalan időkben!



2021. aug. 5. 10:16
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
87%

Hát akkor saját példa: pfizert kaptam. A második után 2-3 nappal komoly isiászom ( ideggyulladásom ) lett. 3-4 napig bá jobb lábam nem mozdult nagyon, csak ha arrébb tettem, majdnem sírva. Az orvosom szerint nem az oltástól lett. Én azt mondom 50-50....

De a környezetemben semmi baja sem lett senkinek bármilyen oltást kapott.

Sajnos az ismerősi körömben 2- én elhunytak covidban. Egy egészséges ismerősöm pedig kórházban volt 2 hétig még az oltások előtti időkben. Azóta sem a régi, pedig 5-6 hónapja volt covidos.

Egy szó mint száz, mindennek van/ lehet mellékhatása, még azoknak az oltásoknak is, amit csecsemő és kisgyermek korodban kaptál. Ki tudott azokról.

Gyógyszereknek, sőt még az élelmiszereknek, stb is lehet durva hosszú távú mellékhatása.

De mondok mást. Magának a covidnak is. A fent említett ismerősömnek azóta kardiológiai problémái vannak, hajhullás, gyengeség.

És még valami. A környezetem, családom, barátaim szinte kivétel nélkül be vannak oltva. Azóta egy covidos megbetegedésről sem tudok. Ez van. Mindenki döntse el.

Én tavaly novemberben voltam covidos, nem egy nátha... maradjunk annyiban.

2021. aug. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
50%
10:53: kérdező, az utolsó állításod egyetlen pillantással leellenőrizhető ostobaság.
2021. aug. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
30%

"Én tavaly novemberben voltam covidos, nem egy nátha... maradjunk annyiban."


Neked nem. Téged megviselt. Viszont nagyon sokat nem, feleslegesen próbálsz ijesztgetni akárkit is.

2021. aug. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
67%
13# egyáltalán nem akarok senkit ijesztgetni...de ha akarod nagyon szívesen elmesélem neked privátban, hogy egy egyébként egészséges ( évente kötelező orvosin részt vevő) 47 éves emberrel mit tud tenni a Covid... úgy, hogy még lázam sem volt, nem is köhögtem.
2021. aug. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 A kérdező kommentje:

#12


Valószínűleg már elfelejtetted, hogy tavaly nyár elején a világ másfél hónap után, hogy ünnepelte a járvány végét. Orbán is kijelentette, hogy legyőztük, és kitüntetett mindenkit, csak ősszel jött a fekete leves.

2021. aug. 5. 11:26
 16/55 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező: jogos, nem statisztika, bizonyíték, ahogy a kérdésben említed.


A személyes tapasztalatokkal a következő a baj: eddig a Földön több, mint 2 millárd ember kapott legalább egy oltást.


Na most csak a nagy számok alapján, ha ugyanez a 2 milliárd ember nem kap vakcinát, akkor is lett volna közülük, aki pont az oltás utáni időszakban meghal, megbetegszik. Ha csak minden 10 ezredik ember betegszik meg pont abban az időszakban, az 2 milliárd ember esetében az 200 ezer ember. Ehhez hozzájön, hogy az oltásprogramot mindenhol az idős, rosszabb egészségű embereken kezdték, akik esélyesebb, hogy oltás nélkül is megbetegszenek vagy meghalnak.


Aztán vannak az oltásnak ismert és dokumentált mellékhatásai: izomfájdalom, rossz közérzet az első pár napban, esetleges láz. Ez a beoltottak többségét eléri, benne van a pakkban.


Vannak komolyan mellékhatások is, amik csak nagyon kevés embernél jönnek elő. De 2 milliárd ember esetén, ha pl minden 100 ezredik érintett csak arányosan is sok ember lesz, akit érint.


+ Nyilvánvaló, hogy egy oltás aktuálisan legyengíti kicsit az immunrendszert, így az első pár napban nagyobb eséllyel nyalsz be más betegséget. De ez minden létező oltásnál így van.

2021. aug. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:

#16


Jókat írsz, de azt hiszem ez a veszélyeztetett csoportokra igaz.

A munkahelyemen is végigment a betegség és kb az emberek negyedénél jelentkeztek enyhe tünetek, a többieknél semmi.

Mégis mindenkit be akarnak oltani, pedig a fiatalok közül ugyanolyan kevés volt súlyos eset, mint a oltások utáni súlyos következmények.

2021. aug. 5. 11:53
 18/55 anonim ***** válasza:
36%
11:53: [link]
2021. aug. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:

#18


Te kis büszke chatbot.

2021. aug. 5. 12:28
 20/55 anonim ***** válasza:
74%

17: amit írtam az általános.


Ha arra akarsz célozni, hogy a véleményed szerint fiatal, egészséges emberek esetében nagyobb a kockázata az oltásnak, mint annak, ha elkapják a vírust az persze megint más téma.


Én mondjuk nem gondolom, hogy nagyobb lenne a kockázat, de van még egy fontos dolog, ami eddig nem hangzott el, ez pedig a társadalmi szolidaritás. Értsd: én pl egészséges, 29 éves férfi vagyok. Én is úgy látom, hogy relatív kicsi az esélye annak, hogy én a következő pár évben covidban haljak meg. Mégis beoltattam magamat. Mert abból, ami az elmúlt két évben megy mindenkinek elege van, nekem is: karantén, korlátozások, maszkviselés stb. Azzal, hogy beoltattam magamat, azzal csökkentem az esélyét annak, hogy esetleg én fertőzzek meg másokat, ezzel is teszek valamit annak érdekében, hogy ennek az egész szitunak minél előbb vége legyen.

Arról nem is beszélve, hogy nyilván az ember azokkal tölti a legtöbb időt, akiket szeret. Na én így igyekszem a tőlem telhető legtöbbet megtenni azért, hogy lehetőség szerint ne én fertőzzem meg őket.

2021. aug. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!