Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az oltások egészségkárosító...

Az oltások egészségkárosító hatására már van bizonyíték, rengetegen osztják meg a személyes tapasztalataikat. A gyógyító hatásáról van már valami bizonyíték, tapasztalat, vagy legjobb esetben semleges?

Figyelt kérdés

Az országban 440 ember halt már bele, és rengetegen osztják meg az ismerőseikről, akik belehaltak, ideiglenesen lebénultak, különböző betegségeik lettek.

Sok oltás utáni halálesetet is a covid miatti halálozási statisztikába írtak be.

Vannak tapasztalatok?

Most kérlek ne az oltott-oltatlant hülyézzétek, mert senki nem tudhatta előre mi lesz, csak az érdekel van-e bárki személyesen érintve hasonló ügyben.

Ne essünk egymásnak ezekben a bizonytalan időkben!



2021. aug. 5. 10:16
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

#50 Nézd mit találtam neked. Az ilyen kérdésekhez viszont nem szólsz hozzá, igaz? 🙂

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__112..

2021. aug. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 krwkco ***** válasza:
53%

39-46

"Légyszi, légyszi, légyszi, engem is cáfoljon meg valaki!

Országos arány: A fertőzöttek 3,75%-a covid halott.

Oltottak: A fertőzöttek 6,4%-a covid halott"

A 46-ban végre utaltál rá, hogy mire alapozod ezeket a százalékokat.


[link]

Elhunytak / (Aktív fertőzöttek + Gyógyultak)=3,85%


[link]

3,7 millió második oltás kapott személyből hét napon túl 7152 betegedett meg Covid–19-cel. 7 napon túl pedig 455-en hunytak el.

455/7152=6,36


Akkor elemezzük az adatokat:

Először is mit jelent a nevezőben levő szám: a koronavírus oldal fertőzötteknek és gyógyultaknak nevezi őket, Gulyás pedig betegeknek. Melyik a kettő közül? Egyik sem. Ezek azok, akiket teszteltek és pozitív eredményt mutattak. A számuk nagyban függ attól, hogy kik kérnek és kapnak tesztet. Elképzelhető, hogy az oltottak között sokkal több az enyhe megbetegedés? Vagy hogy az oltott emberek nem kérnek az enyhe tünetekre tesztet, mert tudják, hogy nagy valószínűséggel nem kerülnek kórházba? Ez akár több tízszeres szorzót is jelenthet az oltott fertőzöttek valódi számában.

Nézzük a sokkal biztosabb számokat. Ezzel szemben a COVID-ra pozitív halottak (tudom, nem hiszitek, hogy ilyenek vannak) és a teljes oltatlan és oltott felnőtt népesség.

Oltatlanok: 30 000/8 000 000=0,375%

Oltottak: 455/3 750 000=0,012%

A kettő aránya 31:1. És ha még ezt le is csökkentjük mondjuk 4-szeresen, azért mert a 8 millió oltatlan egyre fogyott, akkor is marad 7:1, vagyis az oltás hetedrészére csökkentette a halálozást. Ez egy nagyságrendileg és statisztikailag védhető adat, nem az ami Gulyás 2 számának egyszerű osztásából kijött.

2021. aug. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
34%

#52! Figyelj, ebben részben igazad van, de csak részben. Tény, hogy a 2 csatolt link alapján a számítás egy nagyon lebutított változat, tehát nem lehet reális. A tiéd viszont már túl komplikált, ami miatt szintén nem. Tele van olyan változókkal, amiket nem veszel figyelembe, másokat pedig igen. Az országos számok az elmúlt másfél évre vonatkoznak, az oltottaké pedig csak egy adott szakaszra. Amikor lemegy egy hullám, (ahogy egyébként tavaly is lement, oltás nélkül, sose tart örökké, ezért nevezik hullámnak), nyilván kevesebben fognak megfertőződni, mint a hullám csúcsán. Nos, oltatlanok esetében benne van az összes hullám, oltottaknál pedig nem. Tehát ez így ebben a formában nem összehasonlítható. Arról sincs hiteles statisztika, hogy oltás előtt, tehát amikor még mindenki oltatlan volt, a fertőzöttek hány százaléka volt tünetmentes. Tehát az, hogy a az oltott fertőzöttek többen vannak, mert tünetmentesek, ezért nem tesztelnek, az oltatlanok meg nem, megint csak a te hipotézised.

Ezért kéne ugyanabban az időszakban nézni, ahogy írtam, minden napi fertőzöttnél lebontva. Mégse teszik. MIÉRT?

2021. aug. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 krwkco ***** válasza:
35%

"Az országos számok az elmúlt másfél évre vonatkoznak, az oltottaké pedig csak egy adott szakaszra."

Ebben teljesen igazad van. Én is tudom és tudtam is, csak ezzel már nem akartam az okfejtésem bonyolítani. Azért választottam a túlméretezett 4-szeres korrekciót, hogy részben ezt is figyelembe vegyem.

A fő célom az volt, hogy megmutassam, hogy a "betegek" száma mennyire mgbízhatatlan adat. És hogy ez a bizonytalanság kiválthatja azt az ellentmondást, amit a 39-es hozzászólás felhozott. És hogy ennél sokkal reálisabb az oltottak és nem oltottak számbavétele.


"Ezért kéne ugyanabban az időszakban nézni, ahogy írtam, minden napi fertőzöttnél lebontva. Mégse teszik. MIÉRT?"

Azért, mert ezek az adatok a kormány propaganda közleményei. Az "egyszerű" embereknek szólnak. Ha megvan a politikai hatás, akkor annyi elég, nem kell a statisztikai korrektség.

Az utolsó és egyetlen államilag támogatott tudományos igényű felmérés a H-UNCOVER volt. Azóta sem adtak pénzt a második fázisra.

2021. aug. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
0%

#20 azért mert eleged van ebből a balhéból beoltattad magad?

(nem csak ezért oda írtad persze)

De én még 10 évig covidot jósolok legalább 😅

2021. aug. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!