Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mivan ha nem megyek 2. oltásra?

Mivan ha nem megyek 2. oltásra?

Figyelt kérdés

Nagyon szarul voltam az első Pfizer után is..

Fosok a 2. után mi lesz...nekem inkább elég lenne ez az 1. is leszarom a következényeit.



2021. aug. 5. 10:42
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
79%

Bírom ezeket az egyértelmű kijelentéseket, hogy sokkal könnyebben átvészeled a vírust (ha el is kapod egyáltalán), nem lesz súlyos kimenetele.

Ez nem így van. A valóság azt mutatja, hogy lehetséges a súlyos kimenetel, halál is. Egyedül csökkenti a valószínűségét ezeknek de egyáltalán nem garantálja, tehát minden kijelentést az oltással kapcsolatban csak feltételes módban kellene használni.


Mindamellett össze sem lehet hasonlítani, hogy "mi lett volna ha" - beoltatom magam vs nem oltatom be magam.

Ugyanazon körülményeket kellene egyidejűleg felállítani ugyanannál az embernél oltott és oltatlan állapotban, úgy lehet összehasonlítani, hogy most ő hogy reagál abban az időpillanatban elkapott fertőzésre. Ez persze lehetetlen, mert nem lehet valaki egyszerre oltott és oltatlan is, meg persze covid-os.


Semmire nincs garancia, a szervezeted/immunrendszer fogja legyőzni a végén a vírust úgy is, függetlenül attól, hogy oltattál vagy sem. Az covid oltásnak immunrendszert tanító szerepe lenne de ez egyáltalán nem úgy működik, hogy akkor biztosan csak maximum enyhe tünetekkel vagy tünetmentesen vészeled át a fertőzést (ha egyáltalán elkapod bármikor is).

2021. aug. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
32%
Szedjél vitamint barátom boostold fel a szervezetedet és akkor mindenféle fertőzés ellen védve leszel labor ide denevér oda.
2021. aug. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
81%
Ha a kártya ennyire nem érdekel, és a kommentjeid alapján valamennyire még oltásellenes is vagy, akkor nem értem, miért vetted fel egyáltalán az elsőt.
2021. aug. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:
Ha már ilyen sok szakértő összegyűlt. Felmerem tenni ezt a kérdést: Hogy az oltás még később hónapok évek után is jelen van a szervezetben és hatása van..vagyhamar eltűnik és szépen kikopik az antitest is és olyan lesz mintha nem lett volna?
2021. aug. 5. 12:14
 25/49 A kérdező kommentje:

Hát épp ezaz.. hogy nem vagyok oltás ellenes..csak bizonytalan és tartok a hatástól..mert orvosokokkal nem túl jó tapasztalataim voltak már a múltban.

De azért adattam, be hogy a covid se cipőzzőn meg. Így jött a jófèle Pfizer és nem túl jó benyomást keltetett első körben.

2021. aug. 5. 12:15
 26/49 anonim ***** válasza:
100%
Évekről senki nem tud beszélni, mert az egész oltás nincs még egy éve. Utoljára a Pfizer 1 évről beszélt. Az antitest csökken. De mivel a vírus és a vírushelyzet is változik, nem kell évekre előre gondolkozni.
2021. aug. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
86%
Ez mindenkinél egyén függő illetve lehetséges, hogy befolyásolja a kialakult antitest szám is. Nem tudja megmondani senki pontosan, hogy épp az adott illetőnek meddig lesz "védettsége" a vírus ellen. Eddig úgy néz ki, hogy nagyjából 6-8 havonta lehet újra kell oltogatni mindenkit (és persze itt már nem mindegy ki, milyen vakcinát kap az újabb és újabb oltásoknál - ugyanazon adenovírus alapú vektorvakcinákat már még egyszer nem lehet beadatni).
2021. aug. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
72%

"Ha már ilyen sok szakértő összegyűlt. Felmerem tenni ezt a kérdést: Hogy az oltás még később hónapok évek után is jelen van a szervezetben és hatása van..vagyhamar eltűnik és szépen kikopik az antitest is és olyan lesz mintha nem lett volna?"


Laikusként válaszolok.


Mivel a COVID elleni oltás relatíve új, ezért erre csak feltételezések vannak, nyilván még a legprofibb kutatók se tudták kikísérletezni, hogy ténylegesen mennyi ideig marad a szervezetben, mivel egyikük se tud előreutazni az időben. Mondjuk hallottam már olyan összeesküvés-elmélet hívőkről, akik szerint már régóta bizonyított tény, hogy létezik időutazás, de ezt most inkább hagyjuk :D


De egyébként léteznek olyan oltások, amik általában életre szóló védettséget adnak, mint pl. a bárányhimlő elleni védőoltás, illetve léteznek olyanok is, amiket rendszeresen újra kell adatni a védettség érdekében, pl. az influenza elleni védőoltás.

2021. aug. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi.

Hát akkor oltakozás lesz az új "előfizetés" az életre és a szabadságra :D.


Nekem csak annyi az aggályom, hogy 100% nem bízok az orvosokban. Mert amíg minden a terv szerint halad addig minden fasza. De ha beüt valami szokatlan, váratlan...akkor csak kèz szèt tárás van és az hogy hát minden IS benne van a pakliban.


Persze értem , hogy covid se kevesebb mint egy doki, meg oltás.

De a gyorsaság és az emberi hiba faktor az aggaszt.

2021. aug. 5. 12:40
 30/49 anonim ***** válasza:
13%
Bírom, mikor egy olyan ember próbál okoskodni, aki olyat ír le, hogy “kikopik az antitest”. Ha ezt egy orvos olvasná, eret vágna. Szerintem ne okoskodj olyan témában, amihez nem értesz(ez mondjuk úgy a magyar lakosság 90%-ának is szól), hanem akkor már konzultálj orvosokkal, olvass tudományos cikkeket és utána formálj véleményt. Van egy orvos ismerősöm, a legértelmesebb ember, akit ismerek, ő azonnal felvette az oltást, amint lehetett. Én inkább bízok az ő döntésében, mint a kanapéharcos kommentelőkében.
2021. aug. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!