Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mivan ha nem megyek 2. oltásra?

Mivan ha nem megyek 2. oltásra?

Figyelt kérdés

Nagyon szarul voltam az első Pfizer után is..

Fosok a 2. után mi lesz...nekem inkább elég lenne ez az 1. is leszarom a következényeit.



2021. aug. 5. 10:42
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
84%

Orvosokkal felesleges konzultálni, mert a nagyrészük ugyanazt nyomja, közben fingjuk nincs soknak az oltás összetételéről sem, nem hogy a mellékhatásaikról. Főleg, hogy azokat pontosan senki nem ismeri.

Én tájékozódom mindkét (oltott - oltatlan) oldal dolgaiból, de a fő az, amit tapasztalok a környezetemben. Nekem nem mérvadó, hogy "jaj, hát ne azt nézd, hogy a környezetedben mi volt, hanem globálisan", hanem, hogy mi a valóság. Vannak ismerőseim, akiket megviselt, gyógyszeres kezelésre szorultak az oltás miatt (magas pulzus és vérnyomás kombóval), menstruációs zavarokat okozott többeknél..stb.

Olyan védőoltás, ami után lehetséges, hogy rosszabbul járok, mint előtte, nekem biztosan nem kell. Párom EÜ-ben dolgozik, sem ő, sem én nem voltunk covidosak az elmúlt lassan 2 év alatt, pedig őt folyamat tesztelték is. Nemrég oltatta be magát, mert belefáradt a benti nyomásba is meg inkább a korlátozó f*szságokba. Én kitartok a döntésem mellett, majd ha tudnak jobb alternatívát, mint ezek az oltások, akkor elgondolkodom rajta (lehet oltás is egyébként, ha normálisan fejlesztik ki, ki van tapasztalva, működik és garanciálisan nem lesz rosszabb utána senkinek, mint előtte).

2021. aug. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
82%

" garanciálisan nem lesz rosszabb utána senkinek, mint előtte)."

Ilyen sosem lesz. Még az influenza elleninél is előfordul, hogy valakinél kellemetlen mellékhatások lesznek. Sőt, a gyerekeknek beadott oltásnál is előfordul.

2021. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
74%
Persze, de ne olyan mellékhatások legyenek, amelyek lehet egy örök életre megkeserítenek...Az, hogy van oltási reakció (!), ami tart pár napig (hőemelkedés, láz, fáradtság stb), max 1-2 hétig oké de az nem, hogy utána gyógyszerrel kelljen valakit kezelni, mert nyugalmi állapotban 140-160-as a pulzusa meg 180-as a vérnyomása... (előtte nem állt fenn ilyen), vagy idegrángásai, szívizomgyulladása és miegyéb legyen. Hosszú a mellékhatások listája és egyre csak gyűlik...
2021. aug. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
8%

1-3

Egyetlen kártyát sem érvénytelenítettek az érintett 100000-ből. Hazudtak megint.

2021. aug. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
85%
Azt te úgy mégis honnan tudod, 34-es? Neked kellett volna érvénytelenítened, de leállítottak? Mert más módon sehogyan nem juthattál 100.000 ember információjához!
2021. aug. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:

34-es Linkelj be egyetlen sztorit is, ahol arról sopánkodik az érintett, hogy le lett tiltva neki emiatt.

Ez már annyira nem téma, hogy pont egy mai cikkben ( [link] nemhogy még említés szintjén sem írják, hogy érvénytelenítenék, hanem kifejezetten az egyik fő okként szerepel, hogy azért mentek csak az 1.oltásra, mert akkor már lesz kártyájuk, amivel nyilván szöges ellentétben állna - ha így lenne - hogy 3 hét múlva meg bukják/bukták.

2021. aug. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
9%
Engem nagyon megvisel a delta variáns jelenléte és remélem mihamarabb tudok jelentkezni a következő oltásra, csak az a baj hogy megint meg kell várni hogy szóljanak.
2021. aug. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%
Miről beszélsz, 37-es? 4 hónappal a 2. oltásod után jelentkezhetsz és utána napokon belül megkapod.
2021. aug. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
53%

38-as

Hát de, ha tegnap oltották csak?

2021. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
83%

Induljunk ki abból, hogy mit ír erről az orvosok etikai kódexe:

"Etikátlan, ha az orvos a betegben a kezelés javaslatával hamis illúziót kelt."

"Az érintetteket a kezelésbe való beleegyezésük előtt, a kezelés alatt és után is megfelelően tájékoztatni kell - ideértve az előre nem látható következményekről, a nem kívánatos, illetve mellékhatásokról és az ellátás során bekövetkezett tévedésekről és elkövetett hibákról szóló tájékoztatást is. A tájékoztatást csak olyan szakember adhatja, illetve a beleegyezés csak olyan szakember jelenlétében tehető meg érvényesen, aki kellő képzettséggel és tapasztalattal rendelkezik ahhoz, hogy megfelelő módon felvilágosítást adjon a kezelés lényegét, a kezeléssel elérhető előnyöket, a felmerülő kockázatokat és az esetleges alternatívákat illetően."

Ha ezeknek megfelel az orvos, rendelkezik a kellő ismerettel a vakcinát illetően, és megadja a megfelelő elfogulatlan tájékoztatást a mellékhatások tekintetében is, úgy fel lehet venni a vakcinát, ellenkező esetben az orvost számon kell kérni.

2021. aug. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!