Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid konteók, mi erre a...

Covid konteók, mi erre a magyarázat?

Figyelt kérdés

A környezetemet teljesen beszippantották a mindenféle összeesküvéselméletek, így sajnos eléggé képben vagyok, miket hisznek el az emberek. Az édesanyám orvos, így mi inkább a tudományos adatokra támaszkodunk, de van pár dolog a konteókban, ami nem hagy nyugodni és nem értem mi rá a logikus magyarázat:

1. Ha a népességcsökkentés lenne a cél, akkor nem lenne egyszerűbb egy 70/80/90%- os halálozási rátával bíró vírust rászabadítani a világra, mint egy ezeknél kevésbé veszélyes vírust elengedni és aztán győzködni az embereket hogy oltassák be magukat?


2. Másrészt ha ebben hiszünk, akkor nem logikusabb, hogy azok maradjanak életben akik "szót fogadnak" és beoltatják magukat, mint azok akik nem?


A tudományos, biológiai részbe nem mennék bele, mert nem szakterületem, másrészt nagyon elvinné a témát.


Köszi!



2021. aug. 10. 13:10
1 2 3 4
 11/37 krwkco ***** válasza:
25%

Úgy érted, hogy mi a célja egy cselekvésnek, amit senki nem csinált, mert lehetetlen?

Hogy mi volt a célja valakiknek, akik az egész világnak hazudtak egy nemlétező vírusról? Olyan valakiknek, akik nem léteznek, mert egy ilyen hazugság lehetetlen?

2021. aug. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
88%
11. Nem. Tegyük fel,hogy senki nem kételkedik benne. Van covid. Tegyük fel,hogy valakik laborban állították elő és szándékosan a világra szabadították. A kérdés az,hogy miért tették ezt?
2021. aug. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
82%

1-es kérdésre a válasz:


Szerintem azért oltással "írtanak", mert azzal tudják irányítani, hogy kik haljanak meg. Ha egy sok százalékos halálozási rátával bíró vírust szabadítanak el, akkor benne van a pakliba, hogy elviszi őket is.


Orvosok közül többen a hosszabb távú (3-5-10 éves) mellékhatásoktól tartanak, amit egyes kutatások alá is támasztanak. Nyílván lehet ezt is konteónak nevezni, mert nem jelöltem meg hiteles forrást. Bár manapság már azt sem lehet 100%-ra megmondani, hogy melyik a hiteles.



2-es:

Valószínűleg a népritkítás lehet a cél, nem az, hogy a nép közül kik halnak meg. Nagyon sokan vagyunk a Földön.

2021. aug. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
89%
Nem akarnak erősebb virust rászabaditani a világra mert akkor olyanok is belehalnának akik számukra is fontos. Az emberek nagy része nem szót fogadott ,mert nem önszántukból oltatták magukat .kikényszeriteték,megzsarolták.Ha önszántságból tették volna lehet beszélni szófogadásról ,de valójába nem akarták csak rákényszerültek.
2021. aug. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 krwkco ***** válasza:
21%

Ha valakik szándékosan vírust küldtek volna a világra, azok nagy kockázatot vállaltak volna.

1. Kiderülhet, hogy a vírus mesterséges

2. Nem volt ellenszerük. Az oltásokat, gyógyszereket mások gyártották le.

3. A saját országukat is tönkretették.

És itt is felmerül a hogyan.

Egy vírust módosítani nem olyan egyszerű. Kb. nulla az esély, hogy nagyszabású emberkisérletek nélkül megbecsüljék, hogy mi lesz a hatása. Mi van, ha csak egy ember, aki résztvett a fejlesztésben, összeomlik és beszél. Akkor világuralom helyett világkörözés lenne a vége.


Ockham borotvája: filozófiai elv, amely szerint két, az adott jelenséget egyformán jól leíró magyarázat közül azt érdemes választani, amelyik az egyszerűbb.

Sokkal egyszerűbb feltételezés, hogy nem egy szövevényes összeesküvéssel állunk szemben, hanem egy új vírussal. Amire számtalan példa volt a múltban: influenzatörzsek, HIV, SARS-1, Marburg, ebola, stb. És nem százezrek-millók hazudnak, csak végzik a dolgukat, mint orvosok, kutatók.

2021. aug. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
85%

Ajj krwkco, annyira naív vagy, több kérdéshez láttalak már hozzászólni. Annyira hinni akarsz abban, hogy mindez véletlen bukkant fel és az oltás a megmentő csodaszer.


[link]


Erre mondtam, hogy napvilágot kezd látni a felvetés, miszerint mesterséges. Occam borotvájának elve szerint pedig nem egyértelmű, hogy melyik az "egyszerűbb". Szerintem maga az elv itt nem is feltétlenül alkalmazható, legalább is azért biztosan nem, mert valószínűleg tévedés lenne az "egyszerűbb" választási lehetőséget kijelölni.


Mindig vállal valaki kockázatot, ellenszerük nyilván nem volt, utána lett, nem csoda, hogy ilyen gyorsan sikerült összerakni ennyiféle oltást (itt most az mRNS, vektor és a kínai-hagyományos módszerekről beszélek, a többi oltás, amely ilyenfélék már ezekre alapulnak).


A saját országukat is tönkretették rész is igaz, viszont jött a "csodaoltás". Szerinted mekkora biznisz ez? A gyógyszeriparban van a világ legtöbb pénze. Nem mellesleg a vírus Kínából indult ki (legyen az természetes vagy mesterséges eredetű), a kínai oltóanyag az egyik legdrágább a híresztelések szerint. Bőven több visszajön, mint amekkora kár valójában van. Meg hát a kárt úgy is a kis embereken verik le mindenhol.


Az orvosok, kutatók pedig én elhiszem, hogy jót akarnak alapvetően de nem mind és nem ingyen persze. Én sem dolgoznék ingyen a munkahelyemen, persze az önkénteskedés más (főleg ekkora felelősséggel).


Egyébként én nem hinném, hogy alapból világszintű összeesküvés elmélet volt, a 7. hozzászólásban leírtam, hogy mi is lehetett talán. Nem állítom a saját "teórámról" sem, hogy igaz, csak esetleg közelebb állhat a valósághoz. A lényeg egy világméretű gazdasági válságféle okozása volt (lásd az árak ugrásszerű emelkedését) meg a vakcinákon való nyerészkedés.

Ezáltal persze nem gyárthatnak olyan vakcinákat, amelyek milliókat ölnek meg de minden egyéb problémát persze attól okozhatnak.

2021. aug. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
86%

Nekem az is furcsa, hogy ahogy megjelenik egy mutáns, már szinte azonnal meg tudják mondani, hogy melyik vakcina mennyire hatásos ellene. Honnan tudják?

Bár nekem már az elején is érdekes volt, hogy még szinte nem is sikerült pontosan izolálni a vírust de már megvolt az "ellenszer", nem volt szükség tesztelési időre, azonnal tömeges gyártásba és oltásba kezdtek. Bármennyire is fejlett az orvostudomány, de gondoljatok bele: ennyire biztosak a dolgukban? Nem a tudásukat akarom megkérdőjelezni, csak bárki tévedhet..

2021. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
82%

Én sem vagyok Gödényista, sem chip hívő. De képzeljük el, mi lenne ha...

1. 70-80-90%-os halálozási rátával az emberiség kihalálásra lenne ítélve, mielőtt a vakcina elkészülne. Mindenki pánikolna, gyilkolásznák egymást az emberek, hiszen elég valószínű lenne, hogy bele halnak. A covid halálozási rátája nem magas, nem is indokoltak az intézkedések, de pont elég ahhoz, hogy az embereket irányítani, korlátozni tudják. Elsősorban ez a cél, összeterelni az engedelmes birkanyájat, hiszen ha irányítani tudnak, mindent megtehetnek veled, akár ki is nyírhatnak. A megfélemlítés, a média fals információi rettegésben tartanak, te magad futsz az oltásért nem kell győzködni. Ha a megfélemlítés nem volt nálad akkora, mint várták, akkor jön a személyes szabadságod korlátozása, a zsarolás, a kirúgás, vagy az orvosi ellátás megvonása. Ha oltatsz, buksisimi mellé kapsz jutalmat is, telefon, pénz, lottó, szerencsejáték, fű, sör, szabadnap stb. Csábító és valóságos! Vajon miért ilyen jólelkűek hirtelen?! Ha nem oltatsz, korlátozva leszel. Tervben van az is, hogy az oltatlanok boltba sem mehetnek majd. Meglátjuk ősszel meddig mennek el a korlátozásokkal. Visszatérve a témához, nem csak a rövidtávú mellékhatásokat kell nézni. Simán lehet ebből még hosszabb távon akár rák, akár meddőség. De aki 2 oltást kapott, az sem jelenti azt, hogy nem erőszakolják rá a 10.-et is. Ugyanazt megtehetik az engedetlen oltottakkal, mint az oltatlanokkal. Nem akarnak mindenkit kinyírni, de a gyérítés már akkor megkezdődött, mikor a covid "véletlenül" kiszabadult a Vuhani virológiai laborból.

2. Az oltottak minimum fele placebo-t kapott, ezért náluk nincsenek mellékhatások. Míg a másik teszt csoport valódi oltást kapott, ami kísérleti fázisban van, rengeteg a nagyon durva mellékhatás, illetve az oltás utáni halálozás. Egyes teóriák szerint nem az oltást csinálták a vírusra, hanem pont fordítva. Mondjuk logikus, ha az oltással akarnak embereket ölni. Egyébként túl feltűnő lenne, ha mindenki meghalna oltás után közvetlenül. Senki sem akarná onnantól kezdve beoltatni magát. Tehát van egy csoport oltottad, akik szót fogadtak. Annak fele már megbánta, a mellékhatások miatt, illetve belehalt az oltásba. Ez már félsiker. A másik felének semmi baja, konteónak, kamunak hiszi, más oltott mellékhatását, a 3. oltást is beadatja, hiszen inkább az olt@s, mint a covid. Nekik lehet a 3.oltás lesz a vége. És vannak ugye az oltatlanok, akiket eddig (!) nem sikerült lerendezni a dolgot. De ami késik, az nem múlik. Egyébként rengeteget kaszálnak a covidon. Meg lehet nézni a Pfizer eddigi "nyereményét". Pénzben is megéri oltani és az emberek önként mennek oltásra, senkinek nem fognak pisztolyt a fejéhez, nem tűnik erőszaknak, millió ember elintézhető így, mindent el lehet velük hitetni, nem lesz a nép számára feltűnő, hogy mi folyik a háttérben.

2021. aug. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
76%

🤔🤔🤔

[link]

2021. aug. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
83%
Elöző teljesen igazad van!
2021. aug. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!