Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A reklámok miatt hiszik az...

A reklámok miatt hiszik az emberek, hogy az immunrendszert lehet erősíteni?

Figyelt kérdés

A reklámok miatt hiszik azt az emberek, hogy az immunrendszer "erősíthető", ekkor kevesebbszer kapunk el felsőlégúti fertőzést? Ha meg "legyengült" az immunrendszerünk, akkor többször?


(A gyakori légúti fertőzés vagy hasonló tünetek oka lehet gócos mandula, nem megfelelően kikezelt fertőzés, autoimmun betegség, reflux)


Az emberek nincsenek tisztában az autoimmun folyamatokkal?



2021. szept. 19. 11:08
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/205 anonim ***** válasza:
42%
Igen, lehet, tedd is meg. Köszi
2021. szept. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/205 anonim ***** válasza:
94%

Ember...nem szoktam ilyet írni de fejezd már be a hisztit (kérdező).

Lehet erősíteni az immunrendszert, leírtuk már többen is. Nem, nem csak vitaminokkal, meg nem kell bedőlni mindenféle ostoba reklámnak de megfelelő alvás, sportolás, vitamin-ásványi anyagok pótlása, zöldség-gyümölcs fogyasztása, megfelelő mennyiségű víz bevitele stb..stb. mind-mind elősegíti a "szívósabb" immunrendszert. Nem, 100% fölé így sem lehet tornázni, sőt a 100% is egy relatív fogalom.


Igen, sajnos van, hogy túlműködést mutat aka. autoimmun folyamatok, amelyek sajnálatos dolgok, de ezek egy része genetikai fajta (örökölt), másik pedig valamilyen folyamat által triggerelt hozomány. De attól még egy immunrendszered van, ezt lehet korrigálni és ez tart életben (akkor is, ha autoimmun vagy, csak nyilván akkor korrekcióra szorul).


Nem tudom miért kell ezt ennyire túlragozni. Valaki most nyitott hasonló témában még egy thread-et, szerintem az is Te voltál. Egy szó, mint száz, lehet "erősíteni", nem úgy, ahogy Te gondolod, de ha nem hiszed az senki másnak nem problémája, csak a sajátod. Mindamellett szerintem a "reklámokból" ismert immunrendszer "erősítő" kencéknek nem túl sok ember dől be. Attól meg, hogy szed vitaminokat, még nyilván nem lesz halhatatlan senki de nem is gondolja így.

2021. szept. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/205 A kérdező kommentje:

Attól még az igaz, hogy az ember pártíz mg szteroidtól vagy szokásos adag egyéb immunszuppresszánstól sem kap el gyakrabban légúti betegséget. És enyhe vitaminhiánytól sem (súlyos vitaminhiánya meg maximum a mélyszegényeknek van, vagy akár nekik sem), alváshiánytól sem, stressztől sem.


Szteroid lökésterápia után sem náthások az emberek, akkor stressz miatt miért lennének azok?


Ugyanakkor sérült nyálkahártya, gócos mandula, mindenféle krónikus gyulladás miatt már lehet. Fül-orr-gégész írta, hogy akár valami eltérés miatt megváltozott légáramlási viszonyok már krónikus gyulladást okozhatnak. Vagy akár poros levegő, cigaretta.


Én igyekszem egészségesen élni, de tudom és tapasztalom magamon, hogy nem ettől lesz kevesebb légúti fertőzésem.

Nekem alapvetően rettenetesen gyakran van, majd ha lesz lelkierőm, kivizsgáltatom.



Amúgy ha a stressz meg helytelenebb életmód gyengítené az immunrendszert, akkor nyilván enyhülnének az allergiások tünetei. Pedig nem enyhülnek. Szteroidtól pedig igen. Na akkor?



Egyébként ha valaki HOZZÁÉRTŐ, akkor kijavíthat ott, ahol tévedek...

2021. szept. 22. 07:03
 64/205 A kérdező kommentje:
A seborrheán kívül nincs ismert autoimmunom, az orr-gége mindenféle gyulladások elvileg nem azok, hanem refluxtól, és gyanakodnak gluténérzékenységre is.
2021. szept. 22. 07:14
 65/205 anonim ***** válasza:
91%

Az én tapasztalatom meg az, hogy mindig akkor betegszem meg ősszel, amikor hajtás van és alig alszom, össze-vissza eszem. A te szavad az enyém ellen. Akkor most kinek van igaza?

Egyébként nem értem, hogy miért rugózol ezen ennyit. Neked sz*r az immunrendszered, de vannak olyanok, akiknek meg működik (nem tökéletesen, semmi nem működik tökéletesen, de mégis 70 év a várható élettartam, nem 30). Te szedsz mindenféle gyógyszert, más meg nem. Pont. Lépj túl rajta.

2021. szept. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/205 A kérdező kommentje:

65


Nem sz.r az immunrendszerem, hanem átlagos, a nyálkahártyám a sz.r.

2021. szept. 22. 08:21
 67/205 A kérdező kommentje:
Egyébként nem értem, higy mi a f... köze van az én egészségi állapotomnak ahhoz, hogy valamit szeretnék megérteni, amennyiben rosszul tudom. Hidd el, nem azért érdekel valamennyire az immunrendszer témája, mert krónikus beteg vagyok, hanem amúgy is.
2021. szept. 22. 08:51
 68/205 anonim ***** válasza:
42%

"Nem sz.r az immunrendszerem, hanem átlagos, a nyálkahártyám a sz.r."


S mivel ez az immunrendszer része, ezért mondhatjuk, hogy sz.r az immunrendszered. Szívesén

2021. szept. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/205 anonim ***** válasza:
85%

Gyakorlatilag a nyálkahártya is az immunrendszer része.

Egyébként meg nem úgy tűnik, hogy szeretnéd megérteni, mert már 7 oldalon keresztül megy a kínlódás, miszerint nem befolyásolható az immunrendszer, és amúgy is csak mindenkinek gócos mandulája van...

2021. szept. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/205 A kérdező kommentje:

Ok, jó, befolyásolható, legyen.

Akkor viszont miért nem havonta betegek azok, akik szteroidot szednek vagy egyéb immunszuppresszánst? Mondjuk pártíz mg Medrol?

2021. szept. 22. 09:14
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!