Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges, hogy mostmár...

Lehetséges, hogy mostmár marad a maszkviselés zárt térben több országban is?

Figyelt kérdés

Jellemzően nem is engedték el a zárt téri maszkviselést a legtöbb európai országban.


A munkahelyemen mostanában vezetik vissza. Olyan területen, ahol fizikai képtelenség a home office, jó tapasztalatok voltam a maszkkal, mert nemcsak a COVID-ot fogta vissza, hanem jóval kevesebb volt a táppénz is.



Lehetséges, hogy Ázsiához hasonlóan Európában is szokás lesz a maszk pl a kevesebb fertőzés, táppénz érdekében?


2021. okt. 16. 09:38
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
36%

8

Tenyleg? En meg allergias vagyok az ev 12 honapjanak minden egyes napjan. Es igen, nem kenyelmes a maszk, de szuksegszeru jo. Nekem pl csillapitja az allergis tuneteimet. Es nem annyi az allergiam hogy napi 2x tusszentek egyet.


6

A covid elott egyenesen ciki volt a maszk, azt gondoltak az emberek hogy valami azsiai trendet kovet, netalan ki akar tunni, vagy sulyos beteg, es lepraskent kezeltek az egyent.

Ma mar ez nem igy van, az emberek rajottek, hogy mi az eredeti celja ezeknek a maszkoknak. Ma mar nem ciki, sot egyes textil maszkok menok es meg vedenek is.

Regen nem gondoltam bele, mennyi szart beszivunk, ma mar igen. Szoval kicsit fobiassa tett a covid, de nem erdekel. :) Tobb jo hatasa is van.

2021. okt. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
56%
11: Figyu, ha te beleszerettél a maszkozásba, fejlődésként fogod fel, és életed végéig hordani akarod egész évben, csináld, senki nem gátol meg! De azért nehogymár mindenki rá legyen kényszerítve!
2021. okt. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
38%

11 mit tényleg? Ne nevettess már, hogy szerinted az allergia összehasonlítható egy krónikus tüdőbetegséggel. :D Allergiás vagy a pollenre. Maszkot hordasz, így kevesebb pollen jut a szervezetedbe. Örülj neki, akkor hordj maszkot életed végéig mit bánom én. De egy asztmásnak, COPD-osnak, aki a saját szervezete reakciójaként nem kap levegőt, mert tönkrement a tüdeje vagy mert éppen asztmás váladékkal van tele, azon szerinted nem ront a maszk? Amikor alapból alig kap levegőt, de persze, tegyünk még 1-2-3-ki tudja hány réteg anyagot a légjáratok elé, hogy nehezítsük még jobban a légzését... Ha szerinted a kettő ugyanaz, akkor csak gratulálni tudok.

Egyébként a magyar nyelv tartalmaz ékezeteket, ajánlom figyelmedbe. Nem érdekel, hogy telefonról írsz, ennyi igényesség lehetne benned.

2021. okt. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
30%

12

Nem írtam, hogy szerelmes vagyok bele, ahogy azt sem, hogy életem végéig hordani akarom. Annyit mondtam, hogy hasznos dolog, és már nem ciki. :)

Én is csak nagyobb üzletekben hordom, ahol sok az ember, meg a munkahelyemen, hogy kevesebb port szívjak. :) Nem abban alszok.


13

"De egy asztmásnak, COPD-osnak, aki a saját szervezete reakciójaként nem kap levegőt, mert tönkrement a tüdeje vagy mert éppen asztmás váladékkal van tele, azon szerinted nem ront a maszk? "


És akkor mi van? Ha valaki ennyire tüdőbeteg, gondolom nem ül 2-3 órákat a DM-ben két körömlakk felett maszkban. :) Szabad téren meg nem kötelező. Mindenkinek meg kell oldania valahogy a problémáit, szerinted a tüdőbetegeken kívül mindenki más imádja viselni a maszkot, meg senki más nem fullad benne, csak ők? Az nagyobb gond, hogy a Covid-19 óta nincs normális egészségügyi ellátás más betegeknek. Nyughass, nem lesz örökre kötelező mindenhol.


"Egyébként a magyar nyelv tartalmaz ékezeteket, ajánlom figyelmedbe. Nem érdekel, hogy telefonról írsz, ennyi igényesség lehetne benned."


Benned meg annyi gerinc, hogy az ékezetek nélküli írást nem támadási felületként használod fel a kis monológod után, mint egy pisis. Kb az a szint, mikor valaki kikeresi a másik profilképét facen, majd a kommentje alá csatolja az adott egyénnek, hogy "ilyen arccal te inkább meg se szólalj". :)

2021. okt. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:

14 Látom nem zavar, hogy nem csak a szabadtér létezik. Nem tudom mennyire emlékszel, de nem olyan régen még kötelező volt a maszk beltéren és kültéren is, illetve most is van, ahol kötelező, és nem csak az egészségügyi intézményekre gondolok, ahol jobb esetben nem vagy egész nap, hanem például egyetemeken, ahol már bevezették megint, és bizony ott van az ember egész nap. Elhiszem, hogy te csak a kis saját világodban tudsz létezni, de az nem mindig egyenlő a valósággal.

Az arcodból pedig vegyél vissza kicsit, mert ahogy elnézem, nincs mire ilyen nagynak lennie.

Hát figyelj, ha igénytelen vagy, és valaki ezt megjegyzi, és annyira fáj neked, hogy utána ilyen stílusban írsz, akkor te magad is tudod, hogy igaz - akkor miért háborodsz így fel rajta? :D

Amúgy ilyennel, mint a felhozott példád, még nem találkoztam, nekem ilyen eszembe sem jutna, ezek szerint az ismerőseimnek sem, de ha te találkoztál már ilyennel, vagy te magad csináltál már ilyet, akkor érdemes lenne elgondolkodni egy-két dolgon... Persze ez alól kivétel, ha nemkívánatos ismerős tette.

Ui.: az, hogy trágárságokat írsz rám/rólam, az nem engem, hanem téged minősít. Ebben a szellemiségben írd a következő hozzászólásod, ha akad még mondanivalód.

2021. okt. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
31%
Most azért hordjuk mi kötelezően, mert mások szerint nekik hasznos? Hát, akkor hordjátok, nincs megtiltva!
2021. okt. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
72%
16, na az ilyen analfabéták miatt tart itt a járványhelyzet az országban. Mit nem fogsz fel így 1.5 év után azon, hogy a maszk leginkább attól véd, hogy szétszórd a bacikat, vírusokat? Nem akkor leszel védettebb, ha hordod, hanem ha a környezeted hordja..
2021. okt. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
54%
17, Mit nem fogsz fel azon, hogy másfél éve nem volt oltás, most meg van. Nem érdekel mit szórok, mindenki egész életében szór mindenféléket. Lehet ellene védekeznie a másik félnek, tegye meg. Meddig akarod hordani, a következő 300 évben? Merthogy addig együtt kell vele élnünk legalább.
2021. okt. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:

18


Én nem bánnám, ha tömegközlekedésen, ilyesmi helyeken mostantól kötelező lenne. A kérdésem pedig arról szól, hogy vajon lehetséges-e, hogy egyes nyugatabbi országokban tényleg így legyen.

2021. okt. 16. 23:07
 20/54 anonim ***** válasza:
32%

18! Akár.. nekem megér annyit, hogy ne haljon ki a családom fele.. ( 2 ember így is belehalt már, engem is bevitt a mentő)

Az oltásról meg annyit, hogy tájékozódni kellene, hogy ne legyél

.... Nem egyszer lett elmondva az is, hogy már évek óta fejlesztés alatt állt az oltás, nem 3 hónap alatt dobták össze.

2021. okt. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!