Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges, hogy mostmár...

Lehetséges, hogy mostmár marad a maszkviselés zárt térben több országban is?

Figyelt kérdés

Jellemzően nem is engedték el a zárt téri maszkviselést a legtöbb európai országban.


A munkahelyemen mostanában vezetik vissza. Olyan területen, ahol fizikai képtelenség a home office, jó tapasztalatok voltam a maszkkal, mert nemcsak a COVID-ot fogta vissza, hanem jóval kevesebb volt a táppénz is.



Lehetséges, hogy Ázsiához hasonlóan Európában is szokás lesz a maszk pl a kevesebb fertőzés, táppénz érdekében?


2021. okt. 16. 09:38
1 2 3 4 5 6
 51/54 A kérdező kommentje:

52


Azért az egészséges életmód az egyik legfontosabb dolog az ember életében és nagyon nem mindegy! (Mondom ezt háromszor oltottként, sőt, az influenza ellenire is pályázok, tehát nem zárkózom el az orvostudománytól sem.)

2021. okt. 17. 20:29
 52/54 anonim ***** válasza:
Persze, ezt nem vitatom, én is törekszem úgy élni, de nem csak azon múlik. Pl mi átestünk a covidon, anyukám tüdőbeteg, hőemelkedéssel, néhány nap pihenéssel átvészelte. Sógorom (34) mindenre figyel, ami az egészséges életmódhoz tartozik. 8 napig felállni nem bírt kb. Kiment a wcre meg zuhanyozni, ennyi. Mások meg sportolóként belehalnak.
2021. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:

#51 nem talált, van krónikus betegségem, ami miatt napi szinten kell szteroidot és hörgőtágítót alkalmaznom... És nem bliccelem el, nem akarok megfulladni. A vicc az egészben, hogy az orvos csak az egyre nagyobb mennyiségű szteroidot írja ki, de az egészséges életmódra még csak rá sem kérdezett (az étkezéssel van gond nálam, nem olyan drasztikus, mint az átlagnak, de bőven van mit javítani rajta). Tudom, hogy az étkezésnek nagy jelentősége van a gyulladásos folyamatokban, és addig kérdeztem az orvost irányítottan, míg végül csak kimondta, hogy a bevitt tápanyag minősége elég nagy hatással van az immunrendszerre és a krónikus betegségekre (nem csak a kialakulásukban, hanem a kezelésükben is) - de magától sosem mondta volna ezt ki, így is úgy kellett kihúzni belőle. Kvázi aki nem tanult a táplálkozástudományban, az élhet egyre több gyógyszeren. Mert hát ugye a gyógyszereknek vannak rövid és hosszútávú mellékhatásai, ami még több gyógyszert kíván majd, míg az egészséges életmóddal nem veszt az ember semmit, sőt.

Örülök, hogy nálatok vannak ilyen orvosok, errefelé már azt is becsülöm, ha normálisan tudnak szólni az emberhez.


#52 lehet kitalációkat gyártani, de igazából nem ismersz, nem tudod ki vagyok és milyen életutam volt és van, nem tudod milyen tanulmányokban és képzésekben részesültem, nem tudod, hogy én milyen és hányféle módon képzem és képeztem magam az eltelt X év alatt. Ennek a tudatában te mégis képes voltál megállapítani, hogy én bizony egy 8 általánost végzett tróger vagyok, csak azért mert másképp látom a dolgokat mint te (aztán hogy kinek van igaza, lehet hogy sosem derül ki). Az egyetlen dolog amit felmutattál eddig, az a másik alázása. A jó hír az, hogy ez nem engem minősít (én tisztában vagyok azzal, hogy milyen értékrendet képviselek, és mivel az általad leírt jellemzésem nem felel meg a valóságnak, egyszerűen nem tud megérinteni a dolog).


"Egészséges életmód, na ne röhögtess. Nem egy olyan ember halt bele, vagy volt nagyon beteg, akik egyébként egészséges életmódot folytatnak, pihenés, étkezés, sport, normális családi háttér, kevés stressz.. minden tekintetben, mégis beütött a baj." - persze, ilyen is előfordul. De nézd meg az arányokat is. Aki egészségtelenül él, fixen kódolva van benne egy időzített bomba, ami robbanhat gyermekként, felnőttként vagy időskorban is akár. De előbb-utóbb robbanni fog. Míg aki egészségesen él, benne is ugyanúgy megvannak a krónikus betegségekre való hajlamok, de jelentősen kisebb eséllyel alakul ki, hiszen nem terheli le a szervezetét sz@r "ételekkel", mozgás- és pihenéshiánnyal. Számomra pedig egyszerűen nem elfogadott az a nézet, hogy ki tudja mi lesz, inkább teszek az egészbe. Én megpróbálom kihozni a saját életemből a legjobbat, de ha más ezt nem teszi, az nem az én dolgom.

2021. okt. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:

Nagyon zokon vetted ezt a 8 általánosos dolgot, de megint nem sikerült azt olvasni amit írtam.

Újra ismétlem magam. Minden jót neked! :)

2021. okt. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!