Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges, hogy mostmár...

Lehetséges, hogy mostmár marad a maszkviselés zárt térben több országban is?

Figyelt kérdés

Jellemzően nem is engedték el a zárt téri maszkviselést a legtöbb európai országban.


A munkahelyemen mostanában vezetik vissza. Olyan területen, ahol fizikai képtelenség a home office, jó tapasztalatok voltam a maszkkal, mert nemcsak a COVID-ot fogta vissza, hanem jóval kevesebb volt a táppénz is.



Lehetséges, hogy Ázsiához hasonlóan Európában is szokás lesz a maszk pl a kevesebb fertőzés, táppénz érdekében?


2021. okt. 16. 09:38
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
51%
18: Sajnos vannak behülyített agymosottak, akik szerint mostantól kezdve örökérvényűen mindenütt hordani kellene, ha az ember kilép a házából.
2021. okt. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
43%

21, meg vannak azok, akik tájékozódásra sem képesek, vagy a leírtaknak megfelelően felfogni amit olvasnak :)

agymosott? ja, akikre ezt mondjátok azoknak legalább van mit mosni, de nektek az sincs sajnos, szar lehet így élni

2021. okt. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
26%
22: Szóval te tényleg azt szeretnéd, ha ez lenne? És akkor velem vannak agyi problémák?
2021. okt. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
49%

#22 abba bele sem gondolsz, milyen egyéni következményei lehetnek ennek. Maszkkal elzárod magad az emberektől, hogy jaj nehogy elkapj valamit, aztán lehet, hogy X ideig tényleg tök jól elvagy, de ha összeszedsz véletlenül valamit, a legkisebb nátha fog pofáncsapni és földhöz vágni. Miért? Mert az immunrendszered elszokott a napi szintű védekezéstől, hiszen nincs mi ellen.

Én inkább választanám a maszk nélküli életet, egészséges életmóddal. De mindenki maga tudja... Csak aztán ne sírjunk ha baj van.

2021. okt. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
89%
24: Na igen. A sok sörhasú, magas koleszterinszintű láncdohányos most utólag várja a csodát, ami megóvja majd az egészségüket, ahelyett, hogy még anno idejében gondolkodtak volna azon, hogy talán érdemesebb lenne egészségesebben élni, rendszeres tesmozgást beütemezni, meg miegymás.
2021. okt. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:

19

Mondjuk az én sem bánnám, ha tömegközlekedésen még jó ideig kellene. :) Főleg, hogy azok a legjobb baci, vírus tenyészetek ott. Kellemesebb lenne úgy utazni a nem tudom milyen beteg Marika néni mellett, hogy ha már úgy köhög mellettem mint egy haldokló, akkor legalább ne adjon nekem semmit át, meg ne szórja szét a metrón.


Szerintem egyébként nem lesz kötelező már mindig a nyugati országokban sem. Tömegközlekedésen sem. Németországban vagy bármely más országban sem rajonganak azért annyira a maszkozásért az emberek. Bár Németországban a legalacsonyabb számok idején, tehát amikor csak 1-2 új megbetegedés volt nyáron járásonként, akkor SEM oldották fel azt, hogy boltokban, tömegközlekedési helyeken ne kelljen maszkot viselni, úgy mint Mo.-on. Tehát ugyanúgy hordják mai napig. Sőt, munkahelyeken is kell, de csak akkor, ha valaki 1.5 méteres körzetébe mész. Én speciel azóta kevesebbet vagyok beteg.


De tény, hogy nem lehet mindenkire ráhúzni ezt, itt is teli vagyunk idiótákkal ennél a kérdésnél, mert hogy "mi örökre akarjuk hordani", és ezt nyomják már folyamatosan 10 kommenten át, holott senki nem írt ilyet, hogy örökre, vagy hogy mindenhol.

Nyilván egy tüdőbetegnek, asztmásnak, vagy kisgyereknek nehezebb ez, így igazából a legjobb az lenne, hogy tényleg csak a nagyon zsúfolt helyeken kellene hordani, a többi helyen meg egyénileg hadd dönthesse el az adott ember.

2021. okt. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:

Munkahelyeken sokszor pont a legegészségesebben élőkkel adogatjuk egymásnak a dolgokat havonta, kéthavonta oda-vissza.


Sokkal többet számít a genetika illetve a való életben az emberek nem olyan vasemberek, mint a gyakorin.



Én például heti 4-5 órát sportolok, és ebbe a sportot számítom bele, ha van sétafikálás, azt nem.

Mindezt munka és egyetem mellett nehéz, sokszor tanulás közben csinálom a gyakorlatokat, mialatt megy az anyag a videón vagy épp online óra alatt, ha online.

Zöldségeket eszem tonnaszámra, a vitamintablettákra nem esküszöm, de időnként szedem őket, hátha.

A BMI-m is jó illetve most kb 2 évig picit magas volt, de tényleg picit, nem zsírdisznó voltam.

Zsíros húsokat évek óta nem eszem, csak soványat, csak csirkét.

Mégis nekem magas a koleszterinszintem, nekem vannak krónikus gyulladásaim és betegségeim és tényleg mindent, de mindent elkapok. Mint ahogy a környezetemben az emberek többsége elkapka a dolgokat. Igen, ismertem egy-két embert, aki tényleg soha semmit, de nem az életmódja miatt, hanem ilyennek született és ők általában allergiás asztmások vagy autoimmun betegek is voltak.



Az meg tényleg nem lepne meg, ha nálunk fejlettebb nyugati országokban így vagy úgy maradna a maszk (náluk úgyis kell másfél éve folyamatosan), mert lassítani akarnák az influenzát, náthát, hányós-hasmenős betegségeket.

2021. okt. 17. 09:32
 28/54 anonim ***** válasza:
32%
23, 24 ejnye, már megint nem megy az fránya olvasás. Senki nem beszélt itt folyamatos éjjel-nappali maszkviselésről, de ne zavarjon titeket.
2021. okt. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:

28


Hát én viszont bizony arra gondoltam a kérdésemben, hogy mostantól zárt terekben maszk, esetleg melóhelyeken is, főleg, aki beteg.

2021. okt. 17. 09:42
 30/54 anonim ***** válasza:
28: És ki mondta, hogy itt beszélt valaki erről? A 18-asnak reagáltam, leírva, hogy sajnos vannak emberek, akik behülyültek, és azt szeretnék, ha örökre viselniük kellene a maszkot háztájon kívül. Ha nem inged, ne vedd magadra!
2021. okt. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!