Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehetséges, hogy mostmár...

Lehetséges, hogy mostmár marad a maszkviselés zárt térben több országban is?

Figyelt kérdés

Jellemzően nem is engedték el a zárt téri maszkviselést a legtöbb európai országban.


A munkahelyemen mostanában vezetik vissza. Olyan területen, ahol fizikai képtelenség a home office, jó tapasztalatok voltam a maszkkal, mert nemcsak a COVID-ot fogta vissza, hanem jóval kevesebb volt a táppénz is.



Lehetséges, hogy Ázsiához hasonlóan Európában is szokás lesz a maszk pl a kevesebb fertőzés, táppénz érdekében?


2021. okt. 16. 09:38
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
46%
Remáljük, hogy nem. Semmi értelme kötelezővé tenni, mert aki akarja, az most is hordhatja, nem tilos.
2021. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:

41


Felvilágosultabb társadalmakban sem?

2021. okt. 17. 13:32
 43/54 anonim ***** válasza:
44%

#38 majd akkor én válaszolok:

1. én nem vagyok egészséges, asztmás vagyok, így engem fullaszt

2. kidörzsöli a bőrömet, pattanásos leszek tőle, hiába cserélem vagy mosom

3. állandóan cseszegetni kell, ha inni vagy enni akarok

4. szemüveggel meg se próbálj létezni vele, csinálhatok vele bármit, párásodik, és pont ugyanannyit látok szemüveggel, mint anélkül

5. rövid időn belül vizes lesz a kilélegzett párától

6. a sok eldobható maszk megoldja a környezeti problémákat a szívószál helyett

7. a moshatóval naponta lehet szórakozni, hogy kimossa magának az ember (nincs gusztusom berakni egy mosásba a saját fehérneműimmel, nemhogy máséval)

8. ez engem mondjuk pont nem érint, de aki sminkel, annak elkeni azt is

9. nem látom más emberek mimikáját, miközben beszélek velük, és egy-egy mondatból nagyon könnyen lehet félreértés (ugyanez visszafele is igaz)

10. túlzott hordása az immunrendszer hatékonyságának a csökkenésével jár

11. orrfújás off

2021. okt. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
51%

43:


12. Ha lemegyek egy nyilvános helyre megpróbálni ismerkedni, párkapcsolatba kezdeni, nagy élmény maszkos lányokat (lányoknak fiúkat) stírölgetni, próbálni dönteni, hogy melyiküknél kezdeményezzek. Hisz az arcmimikának ebben is szerepe van.

2021. okt. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
Ja, és akkor ugye maszkban táncolni...
2021. okt. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 A kérdező kommentje:

"10. túlzott hordása az immunrendszer hatékonyságának a csökkenésével jár"


Ezt valahogy sohasem hallani orvostól...

2021. okt. 17. 16:27
 47/54 anonim ***** válasza:
46, Orvostól, szakembertől nem is :) Annál többször hallom a 8 általánost végzettektől, de már nem is mondok semmit.. :)
2021. okt. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:

"#22 abba bele sem gondolsz, milyen egyéni következményei lehetnek ennek. Maszkkal elzárod magad az emberektől, hogy jaj nehogy elkapj valamit, aztán lehet, hogy X ideig tényleg tök jól elvagy, de ha összeszedsz véletlenül valamit, a legkisebb nátha fog pofáncsapni és földhöz vágni. Miért? Mert az immunrendszered elszokott a napi szintű védekezéstől, hiszen nincs mi ellen.


Én inkább választanám a maszk nélküli életet, egészséges életmóddal. De mindenki maga tudja... Csak aztán ne sírjunk ha baj van."


#47 a 8 általánoson már rég túl vagyok, sőt... ;) Mondjuk azért kíváncsi lennék, miért van ilyen sok csak 8 általánost végzett ismerősöd, amiből ilyen messzemenő következtetéseket tudsz levonni :D

Orvosoktól nem is fogod hallani, ahogy rengeteg olyan dolgot sem, amit kéne. Kezdve az egészséges táplálkozással, a gyógyszerek mellékhatásaival stb. Fájdalomnál ne mozogj, beteg vagy szedj gyógyszert. Amíg itt tartunk, én nem az orvosoktól várom a megváltást :)

2021. okt. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 A kérdező kommentje:

Jelentettem. :) Gyorsan másold a jó helyre!



48


Nehogy egyszer arra fanyalodj, hogy orvoshoz kelljen járnod és gyógyszert kelljen szedned valami krónikus betegség miatt, mert lelkileg nem fogod bírni - ha meg elblicceled, annak komoly következményei lesznek.


Én meg azt látom, a rákot is végső esetben kezelik kemóval, akkor is óvatosan. Most épp két ismerősöm is hormonos gyógyszert kap rákra és úgy néz ki, segít is nekik.

Én végre elmentem az elbiccelt betegségeimmel, a belgyógyász szakorvos először dietetikushoz küldött és várunk fél évet, segít-e ennyi.

Vannak jó orvosok, vannak jó terápiák.

Például ezen az oldalon olvastam, hogy sclerosis multiplexre valakinek D-vitamint írtak fel.

Mintha nemcsak egyre több és hatékonyabb gyógyszerünk lenne, hanem egyre többet tudnának arról is, hogy melyik vitamin hiánya tehető felelőssé ezért vagy azért, hogyan kell táplálkozni vagy sportolni ekkor vagy akkor.

2021. okt. 17. 20:25
 50/54 anonim ***** válasza:

48! Szerencsére nincs, csak ilyen alkalmakkor futok velük össze a neten, mint pl ez a mostani. :)

Tényleg tovább már kár is rátok pocsékolni a szót, mint akik fogyatékosok és nem fogják fel mi megy a világban. Egészséges életmód, na ne röhögtess. Nem egy olyan ember halt bele, vagy volt nagyon beteg, akik egyébként egészséges életmódot folytatnak, pihenés, étkezés, sport, normális családi háttér, kevés stressz.. minden tekintetben, mégis beütött a baj.

Remélem azért nem úgy kell majd belátnod, hogy mekkorát tévedsz, amikor téged kapcsolnak a gépre, mert az csúnya tréfa lenne az élettől.

Annak ellenére, hogy nem értünk egyet, minden jót neked a továbbiakban, bízz a szerencsédben!

2021. okt. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!