Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tesztelnem kéne ebben az esetben?

Tesztelnem kéne ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Itthon maradtam ma, mert pár napja köhögök és enyhén náthás vagyok, es ennyi az összes tünetem. A köhögés kellemetlen, így azért nem szeretnék kollégák közé menni.


Viszont van aki azt mondta, hogy tesztet kéne csinálnom. De én úgy látom, hogy olyan teszt van a patikaban, ami inkább 2-3 héttel később mutat antigén szintet, nem pedig olyan, ami most rögtön megmondja, covidos lehetek e.


Plusz közel 10 ezer forint egy ilyen teszt.


Sok videót megneztem a tesztekkel kapcsolatban, de nem lettem okosabb, hogy nekem most milyen kéne.


Mindazonáltal semmi egyéb tünetem nincs 6 napja csak közepes köhögés és kis nátha.


Ti mit csinálnatok? Háziorvos telefonon azt mondta hogy maradjak pár napig itthon, nem vizsgált meg.


2021. nov. 2. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Van már a patikában is otthon végezhető ANTIGÉN (nem antitest!!) teszt, amivel a fertőzés mutatható ki. 6-7 ezer forint.
2021. nov. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. A nevét nem tudod véletlenül? Amit én látok neten az a Biosynex autotest, na ez nem jó, ez kb utána 2-3 héttel mutat antigén szintet.
2021. nov. 2. 08:07
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Bőven nátha szezon van. A covidmarhaságon kívül is akadnak vírusok, baktériumok stb még ha azt sugallják mindenhol, hogy ezek most eltűntek. Nem kell egyből beparázni.
2021. nov. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt keresd.

2021. nov. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a linket. 3-as,abszolút nem parázom. Csak a kollégák miatt kérdezem, hogy ti mit csinálnatok?


Mert ha 2 nap múlva jobban vagyok és megyek dolgozni, tuti egyből kérdezik, tesztet csináltam?


Ha meg csinálok tesztet több ezer forintert, és nem vagyok Covidos (valószínűleg egyébként nem vagyok az) azt meg túlzásnak érzem.

2021. nov. 2. 08:19
 6/8 anonim ***** válasza:
A háziorvos nem tesztel ingyen?
2021. nov. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem. Nem is fogad. Szerinte nem covid. Én meg nem vagyok orvos.
2021. nov. 2. 08:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy az anyagi helyzeted lehetővé teszi, akkor teszteltesd magad. Én is így voltam tegnap: napok óta erős náthás tüneteim voltak, és ezen a héten emberekkel kell találkoznom (többek között krónikus betegekkel és oltatlanokkal is). Én PCR tesztet csináltattam magánúton, 19500 Ft volt, szerencsére negatív lett. Nekem ez nem volt nagy összeg, és megért annyit, hogy ne fertőzzek le mindenkit a környezetemben coviddal. Így én is bátrabban megyek emberek közé.
2021. nov. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!