Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ti, akik átestetek a COVIDon,...

Ti, akik átestetek a COVIDon, ti mit tanácsolnátok másoknak?

Figyelt kérdés

TEGYÜK FEL, hogy a betegségen való átesés és az oltás ugyanolyan fokú védettséget okoz. Valószínűle gnincs így, ki így, ki úgy gondolja, de most ezt a változót zárjuk ki ennyivel.


Ha valaki megkérdezné, hogy inkább átessen-e a betegségen, megszenvedve ezzel a betegséget és következményeit,

vagy

inkább oltassa be magát, megszenvedve ezzel az immunválaszt és esetleges következményeit..


Ti melyiket ajánlanátok?



2021. dec. 7. 10:20
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
59%
Nem tehetsz az egészséged érdekében annál többet hogy egészségesen élsz.
2021. dec. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
66%
Bocs, de ez egy eléggé értelmetlen kérdés. Sajnos ismerek (azaz ismertem) covid-ban meghaltakat, olyanokat viszont nem, akiknek az oltástól lett bajuk. Testvéremék most pont karanténban vannak (önkéntesen), semmi bajuk, csak a teszt lett pozitív. Oltottak.
2021. dec. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
37%
Azt, hogy nézessen antitestet, mert elég nagy az esely rá, hogy már van neki.
2021. dec. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%

Én átestem rajta november elején. Mivel az oltásban levő antitest és a szervezetben termelődő is ugyanannyi idő alatt bomlik le, így inkább legyen az ember magától beteg fullosan a vírust megkapva, mint lutriba ki tudja mit, amire nem tudja h allergiás-e vagy mindegy is. A lényeg hogy most a legtöbb ismerősöm covidos lett, de egész hamar kiheverték, de főleg az oltottak lettek betegek, én meg elkaptam. Bár igaz én jobban megsínylettem (nem vagyok oltva, 22 éves vagyok); 2 hétig tartott; 5 nap láz, hasmenés, fájó végtagok, íz-szaglás vesztés, szédülés, 12-14 órákat aludtam az első 6 napban. Aztán 2 hét múlva jöttek a post-covid tünetek: 5 perces bicajozás után kiköptem a tüdőm, 1 lépcső sor is nehezen vettem be. 4 kiló lement rólam. De most így 1 hónap elteltével jól vagyok teljesen, meg persze az ízérzékem is visszajött. Egy szintén nem oltott ismerősömnek ez 1 hónapig tartott, 8 kilót fogyott, de csodának köszönhetően vagy nem tudom, most sikerült felépülnie, de neki tüdő- és mellhártya gyulladása is volt.

Egy oltott barátnőmnek ez az egész 3 nap alatt csengett le és fele ennyire súlyosan, viszont egy másik oltott btnőm tavaly kapta el és mai napig nem érez ízeket és szaglása sincs, néha fantom szagokat érez. Meg sokan a 3. oltás után folyamat szédülnek, magas a vérnyomásuk azóta. Szóval ez a te döntésed, de mindkét esetben ugyanannyi rosszal és jóval jössz ki :/

2021. dec. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
62%

Betegség átvészelését mindenképpen.

Tök jó egyébként a kérdés, és olyan jó lenne választ is kapni rá azzal, hogy részletes statisztikákat közölnek arról, hogy az éppen betegek közül hány és mikor esett át a betegségen/ mikor oltották be vagy egyik sem. Mivel nem lenne nagy kunszt ezt a pár diagrammot előállítani, én egyre jobban hajlok arra, hogy azért nem kapunk ilyesmit, mert nem feltétlenül segítené alá az oltatási kedvet :-(

2021. dec. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat:)


3as, ez sehogy nem váalsz a kérdésre, mégis mitől lenne antiteste valakinek aki még se nem kapta el, se nem oltott?:D


2es, lehet csak félreérthető a megfogalmazásom. Arra vagyok kíváncsi, hogy ki miben látja a nagyobb kokcázatot/kellemetlenséget. A természetes, de nehéz, vagy a mesterséges, de könnyű útban. Azért kötöttem ki, hogy az elért védettség legyen egynelő, mert ugye még ez is vita témája, hogy mi mennyire véd. Leginkább az feltételezhet, hogy semmi sem ad kizárólagos védelmet, de a betegség súlyosságát feltételezhetően mindkettő csökkenti.


És azért azokat kérdeztem akik átestek rajta, mert itt sokan vannak akik hangoztatják, hogy egyszerűen mindnekinek át kéne esnie rajta és annyi, miközben ők maguk nem élték meg.


Én elvesztettem az ízlelésemet 1 éve. Azóta van sós forgács, meg édes forgács, ennyi. A főztöm, amit korábbna sokat dícsértek, most egy szar fűszerkavalkád.

Emiatt én úgy vagyok vele, hogy nem érdemes a természetes utat választani ugyanazon szintű védettség elérésére, egyszerűen mert a betegség kárt okozott, míg az oltás nem okozott volna.

Nyilván, egyik sem gátolja meg, hogy újra elkapjam, de ott vna a lehetősége, hogy gyengébb lefolyású lenne és esetleg megmaradna az ízlelésem. Persze, nem garancia, csak esély, lehetőség, de több mint a semmi.


Ez az én álláspontom, de kíváncsi vagyok másokéra, akik tudják mivel jár maga a betegség és ennek tükrében nyilatkoznak. 4es pl elég mocsokszarul lehetett, de úgy tűnik ez őt nem zavarta. Egyébként pusztán a betegség 1-2 hete engem sem riaszt el nagyon, csak az utóhatása ne lenne..

2021. dec. 7. 11:06
 7/26 anonim ***** válasza:
55%

#6: úgy, hogy az átesettek 90%-a észre sem veszi, hogy átesik.

Egy kis orrfolyással vagy egy fél napi fosással kb senki nem rohan covid tesztért.

2021. dec. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
37%
Errölmaz elhunytak családtagjait és a kórházi túlélőket kellene kérdezni.
2021. dec. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
69%
Hogy ne pánikoljanak és ne csináljanak úgy, mintha ez lenne a legveszedelmesebb dolog a világon.
2021. dec. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
50%
Én inkább átesnék rajta többször is, mintsem oltakozzak. Két ismerősöm halt meg az oltástól az elmúlt időben, és nagyon soknál jött elő mindenféle betegség. Ellenben az oltatlan ismerőseim köszönik jól vannak. Sőt a covidot is jobban viselték az oltatlan ismerőseim, az oltottakat az is jobban megviselte.
2021. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!