Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ti, akik átestetek a COVIDon,...

Ti, akik átestetek a COVIDon, ti mit tanácsolnátok másoknak?

Figyelt kérdés

TEGYÜK FEL, hogy a betegségen való átesés és az oltás ugyanolyan fokú védettséget okoz. Valószínűle gnincs így, ki így, ki úgy gondolja, de most ezt a változót zárjuk ki ennyivel.


Ha valaki megkérdezné, hogy inkább átessen-e a betegségen, megszenvedve ezzel a betegséget és következményeit,

vagy

inkább oltassa be magát, megszenvedve ezzel az immunválaszt és esetleges következményeit..


Ti melyiket ajánlanátok?



2021. dec. 7. 10:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
31%
Persze, persze...
2021. dec. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
43%
Oltást. Attól semmi bajom nem lett. A COVID-ot enyhe tünetekkel vészeltem át, de a miatt fél évig éreztem nem létező szagokat. Az ilyen fajta "kutatásnak" pedig semmi értelme. Az a kb. 35ezer ember aki eddig belehalt ugyanis nem fog tudni ide írni. Bár gondolom ők inkább az oltást választották volna. Van kórházban dolgozó ismerős, ő is elmondja, hogy sírva könyörögnek némelyek az oltásért, csakhogy akkor már késő.
2021. dec. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
89%
Mi lett volna ha a nagyinak p@cse lett volna? A kórházban dolgozó ismerős megmondta... Az egész covid a "mi lenne/lett volna ha?" mantrára épül. Én 2x igazoltam átestem, ugyanúgy cselekedtem mintha influenzás lennék. Túléltem oltatlanként mellékhatások nélkül, 4-5 nap alatt...
2021. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

13, ez nem a pélós nagyi kérdése, hanem hogy a saját tapasztalatod alapján másnak mit ajánlanál.

Örülök, hogy téged nem viselt meg.:)

2021. dec. 7. 15:30
 15/26 anonim ***** válasza:
76%

14. Leírtam mit tettem, és hogyan kezelem a covidot. Ez a "Mi lenne ha" kérdése, azért írtam a pélós nagyit mert az ugyanolyan szürreális hasonlat. Ismerek 2 olyan egészséges embert akinek a 3. oltás után komoly egészségügyi problémái lettek, az egyiknek "bizonyítottan" az oltástól, de 1 olyan embert is ismertem aki oltatlanul meghalt a covidtól, viszont ő cukorbeteg volt. Én csak a saját testemért, egészségemért vagyok felelős, másnak nem tudok tanácsot adni mit tegyen a saját testével, vagy mit ne.

Én a tapasztalataim alapján az mrns oltást nagyobb rizikónak tartom mint a vírust.

2021. dec. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
68%

"Ha valaki megkérdezné, hogy inkább átessen-e a betegségen, megszenvedve ezzel a betegséget és következményeit,

vagy

inkább oltassa be magát, megszenvedve ezzel az immunválaszt és esetleges következményeit.."

Itt nincs vagy-vagy, az egyéni választási lehetőség csak egy illúzió.

Vannak, akik 2 év alatt sem lettek betegek. Vannak, akik oltás ellenére is kórházba kerültek COVID-dal, és vannak, akik meg is haltak. Senki sem tudhatja biztosan, hogy az oltás megvédi-e a betegségtől vagy sem. Ahogy azt sem, hogy ha nem lesz COVID-os, vagy éppen enyhe tünetekkel esik át rajta, az az oltásnak köszönhető-e vagy valami másnak.

Én úgy vagyok vele, hogy egy illúzió kedvéért nem szeretném vállalni a lehetséges (és nagyon is valós) mellékhatásokat.

2021. dec. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Szeretem, ahogy egyesek értelmezik a szituatív kérdés fogalmát..
2021. dec. 7. 19:33
 18/26 anonim ***** válasza:
50%

Igazából az a gond, hogy tényleg nem lehet tudni, hogy segít-e az oltás vagy nem, mivel sehol sincs nyilvános statisztika, biztos nem véletlenül. A covidban nem maga a betegség a legrosszabb, hanem az esetleges szövődmények. Nekem halt meg covidban oltatlan ismerősöm, és lett súlyos szövődménye oltott ismerősnek, miután elkapta a covidot. Illetve olyanról is tudok, aki simán az oltás következtében lett autoimmun beteg. Szóval, aki választhat, annak lutri, hogy melyik lenne a jobb, aki meg nem választhat, ahelyett eldöntik mások.

Én be vagyok oltva, de a gyermekemet nem szeretném beoltatni.

Nekem van egy alapbetegségem, és brit statisztika szerint, az ilyen betegséggel rendelkezőknek, akik átestek a covidon, a 26%-a agyi sinusos trombózist kapott, ami azért nem gyerekjáték. Én még nem voltam covidos, nem tudom, hogy véd-e az oltás, de ha covidos leszek, 26% esélyem van agyi trombózisra. Tudok is olyanról itt Magyarországon, akinek ugyanez a betegsége, covidos lett, és agyi trombózist kapott, ő mondjuk nem volt beoltva.

2021. dec. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
17%
Idióta oltatlanok miatt tartunk itt még mindig. Civid-osztályon dolgozóként mondom, hogy 95 szàzalékban ti vagytok benn, terhelve az eüt. Köszi szépen!!
2021. dec. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

18

Milyen autoimmun betegséget okozott? Mm konkrétan. Bennem az a kép él, hogy autoimmunt nemnagyon lehet elkapni, az genetikai eredetű, de lehet csak azért van így, mert nekem az van.


Illetve mi a te betegséged? azért minden 4. ilyen betegséggel rendelkező embernek sztrók az elég erősnek hangzik. Mi ez a betegség?

2021. dec. 23. 22:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!