Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az oltás ellen levők miért...

Az oltás ellen levők miért ignorálják a poszt-COVID lehetőségét?

Figyelt kérdés

Az enyhe, sőt, a tünetmentes esetek között is kb. 30% az előfordulása.

Eléggé rejtélyes, kb. annyit tudni, hogy a (nagyra becsült) immunrendszer megtámad random szöveteket, vagy legalábbis gyulladást kelt bennük. Szteroidra javulni szokott természetesen, bár előfordul, hogy igazán eredményesen még arra sem.


Mindig a halállal jöttök, holott szerintem az ember heges tüdőt, gyulladt, sérült szívet se akar akár örökre, de mindenképp hónapokig. Nem akar fülzúgást, ha eddig nem volt. Nem akar olyan szintű fáradtságot és ködös agyat, amitől nem tud dolgozni vagy tanulni.


2022. jan. 8. 13:34
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
89%

Talán azért, mert az oltottak sem védettek ez ellen sem.

Mert ugye az oltásról is tudjuk jó ideje, hogy nem nyújt teljes védelmet, és az szól mellette, hogy ha oltott vagy, jobb esélyekkel nem jutsz kórházba és nem halsz bele.

De ha a szervezeted nem reagált megfelelően az oltásra, esetleg rövidebb ideig véd, mint gondolták, akkor bizony az oltott sem ússza meg a poszt-Covidot.

2022. jan. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Még mindig kisebb a poszt esélye. Más megoldás nincs a megelőzésére. (Illetve én arra kíváncsi lennék, hogy ha valaki elkezdene szedni 4 mg Medrolt a pozitív tesztet követően azonnal, az segítene-e.)
2022. jan. 8. 13:42
 3/46 anonim ***** válasza:
74%
Igen kérdező, mindmeghalunk a post bulshittől is. Meg nincs egészséges ember csak aszimptomatikus.
2022. jan. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Teljesen egészséges ember nem létezik.

Valamennyire egészséges igen (kevés), de ők is ugyanúgy lehetnek poszt-COVID-osok.

2022. jan. 8. 13:51
 5/46 anonim ***** válasza:
20%

Mert homokba dugni a fejüket egyszerűbb 🙃


A poszt covidon túl, azért ha többen lennének oltva, kevésbé lenne sanszos az újabb meg újabb mutációk kialakulása.


Meg azért ez a "hulljon a férfese" attitűd is milyen undorító már, de egyeseknek sikerült normalizálni.


Az más kérdés, hogy még nem jöttek rá, hogy bárkinél kialakulhat fogyaték, és onnantól ők is a "férgese" kategória ami mehet a levesbe.

2022. jan. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
77%
Az oltott is ugyanúgy lehet durván covidos. Elegem van már ebből az oltatlanok ellen uszító, alaptalan hülyeségből. Több rokonom, ismerősöm is megkapta az oltást, utána hónapokig szarul volt nem egy. Az egyik nő még kórházba is került. Posztcovidosak ugyanúgy
2022. jan. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
7%

Azért támadnak 6os, mert miattatok van még mindig ez a hiszti.


Igen, meg lehet kapni, nincs 100os védelem, de arányaiban nagyon nem mindegy, hogy hány ember kerül vele kórházba.


De látom te annyira önző vagy, hogy a potenciális diszkomfort árnyéka már kiiktatta az empátiát.

2022. jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
77%
Minden betegségnek, vírusos vagy bakteriális fertőzésnek lehetnek szövődményei. Akár hiszed, akár nem, még a náthának is. Ezt illik tudni. 2 éve másról se szól az életünk, csak a covidról. Az eddig is szar eü még szarabb lett, milliók halnak meg az ellátatlanság miatt és akár a nátha vagy az influenza szövődményeiben is, mert az orvosok továbbra is távdiagnoszikával rendelnek. Szerinted normális, ami a világban folyik? Te még mindig a covid miatt pánikolsz, pedig gondolom 3 oltás van már benned. Én átestem a covidon, a családommal együtt, mindenki oltatlan. Konkrétan megfázásnak hittük, annyira enyhe volt. 86 éves, szintén oltatlan nagymamámnak még annyi baja sem volt, mint nekem. Annyi szövődményem lett, hogy kicsit gyorsabban elfáradok. Ez minden. De gondolom pánikolnom kéne, mert oltatlan vagyok és mindmeghalunk. 😄
2022. jan. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

Nekem szokott is szövődménye lenni a náthának, 3 hónapja ezzel szenvedek. De ez "csak" enyhe asztma és orrmelléküregi gyulladás.

Viszont a COVID-nak életminőséget jelentősen rontó szövődményei vannak 30% valószínűséggel. Szóval mondjuk soha többé nem sportolhatsz és 20 évvel rövidebb ideig élsz. Nem csak egy elhúzódó hurutos köhögés, mint a náthánál 10% eséllyel. Van annyi egyáltalán?

2022. jan. 8. 15:09
 10/46 anonim ***** válasza:
17%

" Annyi szövődményem lett, hogy kicsit gyorsabban elfáradok."


Egyik ismerősömnek csak és kizárólag az ízvesztés volt a tünete, semmi más, zéró, nuku, semmi.


2020 novembere óta nem érzi jól az ízeket, rengeteg ételt undorítónak érez.


Akkor ez most jó? Hiszen nem "mindmeghalunk".

2022. jan. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!