Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet már arról tudni valamit...

Lehet már arról tudni valamit hogy oltottak vagy oltatlanok vannak inkább kórházban, mennyire véd az oltás?

Figyelt kérdés
2022. jan. 18. 10:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
15%

Tegyük fel:

100 oltott és 100 nem oltott van bent, de az oltottak száma több mert kb 6 millió van és ebből az következik, hogy 4 millió nem oltott van. Azaz

0,0016% -a az oltottaknak és 0,0025% a nem oltottaknak. Látható, hogy nagyobb arányban kerülnek be nem oltottak közül.

2022. jan. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
30%

"Tehát mondjuk 1 millió 60+-os emberből bent van 500 oltott és 500 oltatlan ember a kórházban (50-50%), akkor figyelembe kell venni, hogy amúgy az oltatlan 20% pont ugyanannyi beteget ad, mint az oltott 80%, tehát az oltás négyszeresére csökkenti a kórházba kerülés esélyét."

És még vegyük figyelembe azt is, hogy közülük hányan, mennyi idő alatt gyógyulnak meg és hányan halnak meg. Továbbá, hogy hányan kerültek kórházba COVID miatt, és hányan más betegség vagy baleset miatt, majd azután a kórházban lett pozitív a tesztjük (és utóbbiak közül hányan mutatnak COVID-ra jellemző tüneteket - a pozitív teszt nem feltétlenül jelenti azt, hogy valakinek COVID betegsége van).

2022. jan. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

Mondom, nem lehet 2 db számból általános következtetést levonni, ami nem csak hülyeség, de káros is lehet.


Pl.: Bemész egy pulmonológiára, ott van 10 tüdőrákos ember, közülük 2 dohányzó van. Ha csak ebből a 2 adatból próbálnál meg következtetést levonni, akkor dohányzás = tüdőrák kockázat csökkentése. Pedig tudjuk, hogy nem.

2022. jan. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os!


Azt megtudnád mondani hogy kb hány százalékban vannak 40év alattiak a covid osztályon?


Köszönöm!

2022. jan. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
19%

"nem lehet 2 db számból általános következtetést levonni"

Te mégis megtetted, ráadásul feltételezésekre hagyatkozva:

"tehát az oltás négyszeresére csökkenti a kórházba kerülés esélyét."

Annyiban megegyezhetünk, hogy a kérdésre (magyar viszonylatban) nem tudjuk a választ, csak tippjeink lehetnek.

(BTW, nem négyszeresére, hanem negyedére)

11: "tegyük fel" - hát ez is csak egy feltételezés... Akkor én meg azt teszem fel, hogy 1578 oltott és 1052 oltatlan van. Esetleg 2367 oltott és 263 oltatlan. :)

A washingtoni statisztikával kapcsolatban: mennyire releváns ez nálunk, ahol 3 másik oltóanyagot is használtak? Főleg, hogy ordít belőle a statisztikai manipuláció.

2022. jan. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
68%

Az un. oltott betegek elsősorban nem a covid osztályokon találhatóak meg (bár mily meglepő ott is), hanem az onkológia, kardiológia (vérrög, szívizomgyulladás) osztályokon!


Ezek a betegségek az oltások következtében rohamosan emelkednek, ez mutatja a halálozási ráta ugrásszerű növekedése is.



[link]

2022. jan. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
20%

#15


Pont azt vezettem le példán keresztül, hogy önmagában ha nem vizsgáljuk a 2 szám mögötti adatokat is értelmetlen összehasonlítani az adatokat XD. Az csak egy példa (de a valós életet kb. elég jól közelítő) volt.


Persze tudom, hogy ha beengednének egy osztályra, hogy nézz szét akkor:

-Lefizették az embereket, hogy intubálják őket, kamu az egész

-Kamu az oltási státuszuk a bentlévőknek

-Az összes kórházi dolgozót lefizették A-Z-ig


Ha úgyse hisztek el semmit, akkor nem mindegy, hogy közlik-e az adatokat vagy sem?

2022. jan. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
12%

#11-es vagyok

#17-es szerintem nekem szólt részben, mert én írtam, hogy tegyük fel.

Viszont #15-ös, én #6-os állítására alapoztam és arra reflektáltam az oltási statisztikát figyelembe véve, szóval amit te írsz az mire van alapozva??


Az amcsi statisztika meg az oltás hatásosságával kapcsolatban releváns, hiszen a kérdés részben az, hogy mennyire véd az oltás. Mivel a hazai statisztika nem bontja ilyen részletesen, gondoltam keresek egy olyat, ami igen.

2022. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, már lehet tudni. Az ausztrál kórházakban már jóval több az oltott, mint az oltatlan! [link]
2022. jan. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
22%

Mivel a felnőtt lakosság nagy része, különösen a veszélyezetettek nagyobb része oltott, ezért semmit se mond, hogy a kórházban az oltott vagy az oltatlan a több. Arányaiban kellene nézni, úgy mondana valamit.


Valószínűsítem, hogy arányaiban jóval kevesebb az oltott, mivel antitestek vannak a szervezetünkben, ezért kevesebb vírus kezd exponenciális ütemben szaporodni fertőződés után. Aki oltottként kerül kórházba, az lehet, hogy már túl régen kapta az oltást, kevés az antitest vagy nagyon-nagyon-nagyon rossz állapotban van a szervezete.

Legrosszabb esetben is egyforma az arány. Már miért lenne arányaiban több oltott a kórházban? Ebben tényleg nincs logika.

2022. jan. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!