Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet már arról tudni valamit...

Lehet már arról tudni valamit hogy oltottak vagy oltatlanok vannak inkább kórházban, mennyire véd az oltás?

Figyelt kérdés
2022. jan. 18. 10:35
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
51%

"Viszont #15-ös, én #6-os állítására alapoztam és arra reflektáltam az oltási statisztikát figyelembe véve, szóval amit te írsz az mire van alapozva??"

Ugyanolyan feltevések, mint a 6-osé volt. Annyiban jobbak, hogy én legalább megnéztem, hány COVID-os beteg van most a magyar kórházakban összesen, és ezt osztottam fel tetszőlegesen. Az a helyzet, hogy egy picikét már unom a "tegyük fel" példákat, mert ezekből a légből kapott számokból mindig azt hozzátok ki, hogy az oltások milyen jók.

A washingtoni statisztika ezer sebből vérzik. És mint írtam, ők 3 féle oltóanyagot használnak, mi pedig 6 félét (illetve most már csak ötöt). Gondolom, a kérdezőt a hazai helyzet érdekelné.

[link]

2022. jan. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
31%

"Az a helyzet, hogy egy picikét már unom a "tegyük fel" példákat, mert ezekből a légből kapott számokból mindig azt hozzátok ki, hogy az oltások milyen jók."


:DDD


1. Ezek példák, hogy egy átlag ember is megértse, mert sokszor dobálnak be adatokat h "Nézdmá' nem működik az oltás hiszen az egyesült királyságban több az oltott ember a kórházban mint az oltatlan!!!" Miközben mondjuk az adott korcsoport 95%-a be van oltva, és a kórházban 70-30% körül van az oltott/oltatlan arány ebben a korosztályban.


2. Minden statisztika, beszámoló, elérhető adat ezt támasztja alá. Az meg, hogy milyen oltóanyagot használunk, minimálisan befolyásolja az adatokat (értsd, lehet +- 5-10% eltérés, de nem 50 meg 80%). Nem igazán van olyan adat, ami alapján az oltottak kerülnek nagyobb valószínűséggel kórházba.


De hiába is pofázok, mivel úgy is jön a szokásos válasz, hogy:

"Kamu adatok" "Lefizették az orvosokat" "Nem valós a statisztika" stb stb.

2022. jan. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

+1


Akkor van értelme adatokat összehasonlítani, ha figyelembe vesszük:

-Korcsoport és a korcsoport átoltottságát

-Közös nevezőre hozzuk az adatokat (1000 főre vetítve pl.)


Minden más összehasonlítás téves eredményhez vezet.

2022. jan. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
45%
A mi kórházunkban a covid osztályon kb. azonos az oltott és az oltatlanok aránya, viszont más osztályokon szinte csak oltott van. Nagyon sokuknak az oltás után erősödtek fel a betegségeik, amikkel előtte úgy ahogy elvoltak. Ezeket viszont sehol nem számolják bele semmiféle statisztikába, hiszen nem az oltás mellékhatása, viszont megfigyelhető tény.
2022. jan. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

#24 oké, csak ehhez tegyük hozzá, hogy azok akik felvették az oltást azok között sokkal nagyobb arányban vannak azok, akik eleve hajlamosabbak jobban lebetegedni a fertőző betegségektől és most úgy tapasztalom van pár.

Nekem ismerősöm nem kapott oltást ő is ugyanúgy elkapott egyet és több, mint 2 hétig beteg volt, igaz kórházba nem került.

2022. jan. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
30%

Ha az oltottak közül is annyi kerülne kórházba mint oltatlan, akkor most kb 3x annyi lenne összesen kórházban mint van....


Lehet lepontozni, de igen, ahogy valaki már írta látszik a sötétség az oltás ellenes vallásábsn, hogy hiába ír le valaki STATISZTIKAI TÉNYEKET, KORREKT SZÁMÍTÁSI PÉLDÁKAT, lepontozzák az oltásellenes egyház tagjai, mert nekik nem tetszik. Ebből következik, hogy NEM AZ OKOSABBAK az oltás ellenesek. Ezt több válaszban kifejtettem, hogy mi utal erre, de ezt sem hajlandó felfogni.


Igen, pont ezért vesszük egy lap alá a lapos Föld hívekkel. Mert ugyanaz a konteóbirka hozzászólás van. Na jó, az igaz, hogy a Föld gömb alakjára több a MEGDÖNTHETETLEN bizonyíték, és BÁRKI láthatja, hogy gömb, de PONTOSAN ugyanaz a séma, hogy "nekem nem tetszik amit itt írnak, úgyhogy biztos fals".


Oltást ellenzők: MIÉRT pontoztok le olyan válaszokat, amelyek KORREKT STATISZTIKAI SZÁMÍTÁSI MÓDSZEREK, PÉLDÁK alkalmazásával mutatja meg, hogy hatékony az oltás?


Ma miért? Mert a buksiba vettétek, hogy de hát akkor nem nektek van igazgatok.


Ezért a válasz nem tetszik, jön a lepontozás.


De amúgy a gyk nem azt kérdezte, hogy neked tetszik-e!!!!!!!! Hanem hogy hasznos-e. Tehát a rendszeres oltás mellett szóló válaszok lepontozása jól mutatja, hogy ÉRZELMI alapokon alkottok véleményt és nem TÉNYEKRE alapozva.

2022. jan. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
67%

Ezt magyaráztam eddig is, de tessék:

[link]

2022. jan. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

hogy oltottak vagy oltatlanok vannak inkább kórházban, az nem mond semmit arról, hogy mennyire véd az oltás, ugyanis a kórházakban található adatok nem fogják azt mutatni, hogy az oltottak és oltatlanok közül hány százalékban kerültek be.


Nem az számít hogy mennyien és milyen arányban vannak a kórházban.

2022. jan. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Engem olyan statisztika is érdekelne, hogy hány oltott és hány oltatlan került kórházba bármilyen betegség miatt, havonta, korcsoportonként. Továbbá közülük hányan haltak meg ugyanabban az időszakban, betegségtípusokra és korcsoportokra lebontva. Abszolút számokkal és 100.000 főre vetített aránnyal, ami figyelembe veszi azt is, hogy az adott hónapban és korcsoportban hányan voltak oltottak és hányan oltatlanok.

Ha az oltottak közül kevesebben halnak meg COVID-ban, az örvendetes, de mi van akkor, ha eközben többen halnak meg más betegségekben?

2022. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

"Ha az oltottak közül kevesebben halnak meg COVID-ban, az örvendetes, de mi van akkor, ha eközben többen halnak meg más betegségekben?"


Akkor hetente százezrek halnának meg Magyarországon (kb 7 millió oltott után), ami nyilvánvalóan nem valóság.

2022. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!