Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg ennyire jól védene a...

Tényleg ennyire jól védene a Covid-oltás (Pfizer)?

Figyelt kérdés

Már egy hónapja, hogy megkaptam a boostert, koábban még 2020 szeptemberében voltam covidos. Aztán tavaly többször is éreztem tüneteket, de mivel HO-bsn ültem, nem teszteltem.


Idén szilveszterkor több haverom is elkapta, olyan lány is,akivel csókolóztam. Nekem negatív lett a PCR-om.


Most lakótársam is beteg, nagyon durvan köhög, most is negatív lett a PCR-om. Ennyire védett lennék?



2022. jan. 22. 16:27
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
92%
Már voltál COVID-os (talán nem is egyszer), az is adhat erős védettséget. Bár attól még elkaphatod a vírust, max. nem veszed észre. A lakótársadnak volt pozitív tesztje? Lehet, hogy mástól beteg.
2022. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Igen, neki is pozitiv lett a tesztje.
2022. jan. 22. 18:44
 13/32 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nem véd meg attól, hogy elkapd, attól sem, hogy terjeszd, és attól sem, hogy sz*rul legyél vagy belehalj. Valamennyivel (talán) csökkenti annak esélyét, hogy megmurdelj vagy súlyos legyen a lefolyás de ez sem garantált. A héten olvastam, hogy tán egy génen múlik az, hogy kinél milyen a betegség lefolyása. Ergo, ha oltott is vagy, belehalhatsz ha a genetikád által kiszolgáltatottabb vagy. Az oltás maximum ezen tud picit segíteni már ha segít. Semmi másban.
2022. jan. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Nekem ezt az orvos bátyám kicsit másképp látja. Mennyire véletlen akkor, hogy ahogy írtam is szilveszterkor smároltam egy lánnyal, ő két napra rá pozitív lett, én meg gyorsteszt és egy PCR után még mindig negatív. Hozzánemértőként lehet fikázni az oltást, de az is tény hogy a bulinkban csak azok lettek negatívak vagy abszolút tünetmentes pozitívak akik már háromszor oltva voltak.
2022. jan. 22. 19:54
 15/32 anonim ***** válasza:
64%

Mert ti terjesztitek esetleg😀😀

Egeszsegedre🤡

2022. jan. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
79%

"Hozzánemértőként lehet fikázni az oltást, de az is tény hogy a bulinkban csak azok lettek negatívak vagy abszolút tünetmentes pozitívak akik már háromszor oltva voltak"


Képzeld, oltatlanként sosem voltam hálistennek covid-os, pedig körülöttem csak oltottak voltak akik covid-osak lettek. És akkor mi van? Ez mit bizonyít? Amikor még a 2 oltás elegendő volt, ugyanúgy belehalt sajnos 2x oltott ismerősöm is covid-ba. Akkor működik az oltás vagy ő a "járulékos veszteség"?


Hozzánemértőként lehet pártolni az oltást de attól még nem jelenti azt, hogy hatásos és biztonságos. Attól, hogy valamit 50-100-x millió ember gondol és állít, még nem biztos, hogy igaz. Legyen most szó bármilyen témáról/kontextusról.

2022. jan. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, nem érdemes vitatkozni az oltásellenesekkel. Ők ugyanis okosabbnak hiszik magukat az orvosoknál, virológusoknál is.
2022. jan. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
85%

Mert az orvosok közt egyetértés van ugye. Ja, nem.

De csak nézzük a mainstream szereplőit. Ők legalább nem mondanak ellent egymásnak és maguknak 2 hetente. Ja, de.


Bocs, de ehhez nem kell okosnak lenni. De komolyan mondom, ha korábban tudom, hogy ennyi bárgyú ember van, nem tanultam volna tovább, autószerelőként milliárdos lehrtnék már ezekből. 🤣

2022. jan. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
30%
a kerdezo egy nagy kuki
2022. jan. 23. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
45%
Az oltás abban segít, hogy ne legyenek komoly, vagy semmilyen tüneteid és terjeszthesd a világban a fertőzést. Az oltatlan beteg lesz és sztenderre teszi magát, otthon marad betegácsiban. Az oltottnak nem jönnek tünetek, nem érzi magát betegnek ezért jön megy, terjeszt. Lehet, akiket mondtál covidosokat a környezetedben, tőled kapták el!
2022. jan. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!