Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tényleg ennyire jól védene a...

Tényleg ennyire jól védene a Covid-oltás (Pfizer)?

Figyelt kérdés

Már egy hónapja, hogy megkaptam a boostert, koábban még 2020 szeptemberében voltam covidos. Aztán tavaly többször is éreztem tüneteket, de mivel HO-bsn ültem, nem teszteltem.


Idén szilveszterkor több haverom is elkapta, olyan lány is,akivel csókolóztam. Nekem negatív lett a PCR-om.


Most lakótársam is beteg, nagyon durvan köhög, most is negatív lett a PCR-om. Ennyire védett lennék?



2022. jan. 22. 16:27
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Egy-egy konkrét esetből nem tudjuk meg, mert senki nem kapja el egyszerre oltottan és oltatlanul. Hogy egy oltatlan beteg esetén milyen lenne a lefolyása vagy elkapná-e egyáltalán adott szituban a koronavírust oltottan, vagy egy oltott beteg esetén oltatlanul, azt csak találgatni lehet.


Értékelhető választ csak statisztikai alapon lehetne adni, de ahhoz nem fog itt többszáz (vagy több ezer) ember válaszolni, főleg nem értelmesen.


Egyébként valóban 3 oltás után is el lehet kapni a covidot, ne bízd el teljesen magad. Mindenesetre az átoltottabb országokban az oltások után feltűnően csökkent az elhalálozások száma a megbetegedésekéhez képest már a delta hullámban is, míg az oltatlanabb országokban emelkedett az arány. Az omikron meg mindenhol jobban terjed, de kevésbé pusztít.

2022. jan. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
84%

Ne áltasd magad.Az oltás nem véd meg a fertőzéstől.Az oltott is elkapja a vírust.

Ami megvéd az a fertőzés által kialakult immunitás.

Ugyanis az oltás nélküli fertőzés nyálkahártyaimmunitást is ad.

Ez pedig azt jelenti hogy már az első kapunál,az orr,garat száj védekezik a szervezeted ellene,míg az oltás akkor kezd vedeni, mikor a kórokozó már bejutott a szervezetedbe.

2022. jan. 25. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!