Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyire biztonságos a covid...

Mennyire biztonságos a covid oltás?

Figyelt kérdés

Covid oltás

Nehéz helyzetbe kerültem, választanom kell vagy oltas vagy sport,versenyeken való részvétel (imádom ezt a sportot). Amatőr szinten csinálom, nem profi szinten..

20 éves vagyok.

Sok mindent hallani, ezért valszeg nem tudok dönteni.

Egyrészt azt mondják a nagyfejek hogy az oltás biztonságos, lehet az , nem tudom, de lehet hogy később lesznek problémák belőle. Pl lány vagyok és nem lehet majd gyermekem.

Ebbe az oltásba nagy pénzek mozognak.

Segítsetek! Érveket mondjátok.

Több emberrel beszéltem már erről, valakik azt mondták ha szeretem ezt a sportot és igen tényleg imádom, akkor oltassam be magam. Valaki azt hogy nem profi szinten csinálom, ne oltassam magam, ki tudja később mit hoz ki.

Segítsetek! Nincs sok időm dönteni.



2022. jan. 26. 09:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%
Ha nincs sok időd, minek írsz ki új kérdést? Keress rá az elmúlt két év anyagára.
2022. jan. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
41%

Az oltás nem okoz meddőséget. Még csak tanulmányt készíteni sem volt rá idő mert 3-4~ év kell ahhoz hogy valakiről megállapítsák hogy meddő.

Ezt kb minden oltásnál eljátszák.

Szerintem ne aggódj. Az esetek alig 0,074%-ban van valami komolyabb mellékhatás.

Nagyobb eséllyel fog elütni valami mint hogy ettől bajod legyen.

2022. jan. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
33%
A leggyengébb legszarabb kínai lónyálat adasd be.
2022. jan. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
48%

Ilyen kérdéseket kár ide kiírni, mert majd jönnek sorra az oltásellenesek, akiknek minden oltott ismerőse lerokkant/impotens lett/szívrohamot kapott/meghalt az oltástól, meg kórházban dolgozó ismerősüktől tudják, hogy oltottakkal van tele a Covid-osztály. Totál be fognak fosatni, és csak még bizonytalanabb leszel.


Egyébként semmilyen oltás nem veszélytelen, de mi nem dönthetünk helyetted. Én legalábbis nem foglak se lebeszélni, se rábeszélni. Nézz körül a környezetedben, kérdezősködj, mérlegelj, hogy mitől félsz jobban: a vírustól, vagy az oltás mellékhatásaitól, és ez alapján TE dönts, ne ismeretlenekre hagyatkozz.

Én személy szerint CSAK a sportolás miatt nem oltatnék, ha amúgy félsz a vakcinától, és nem akarod. De ez én vagyok, és lehet, hogy rosszul gondolom. Én egyébként oltattam, mert félek a betegségtől, de ez megint csak én vagyok.

Neked kell döntened.

2022. jan. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
43%
4 barátnőm szült 2-3 oltás után, ebből 3-an az első 2 után estek teherbe. Egészséges babák, probléma mentes terhességek. Jelenleg is 2 barátnőm vár babát, 3 oltás után. Ettől ne félj.
2022. jan. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
56%
Mivel az oltások kísérleti fázisban vannak, tedd fel magadnak a kérdést, megéri ez neked? Tesztalanynak lenni? Ha nem vagy profi sportoló és egyébként se kérnék tőled, akkor minek?
2022. jan. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
50%

Hacsak nincs valami durva alergiád, vagy egyéb ritka betegséged akkor nem lesz tőle bajod több mint ami most van.


Ha bármit "okozna" arra is ki lesz fejlesztve a gyógymód nyugi!


Én a CT kontrasztanyaggal voltam így amikor aláiratták velem a papírt, hogy ha valamiről nem tudunk, és esetleg sokkot vagy halált okoznka akkor így jártam.


Köszi :D



Csakhogy tanulj az esetemből:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__altalanos-kozerzet_..

2022. jan. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%

Én most már kivárom véget ér-e a cirkusz tavasszal.

Vannak ráutaló jelek, de a covid bizniszben tenyleg iszonyat pénzek forognak.

2022. jan. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
70%

Elposztolom, ha már kiguberáltam:


pl:

[link]


A leginkább a szívizom gyulladás amit fel szoktak hozni az oltások ellen egyesek, erre itt egy írás:

[link]


oltásnál ennek előfordulása: 0,002%, 54 eset 2,5 millió emberből


Ugyanakkor a covid is okozhat gyulladást.6431 MIS-C eset volt (CDC report), ami gyerekek több szervét érintő gyulladásos betegség. Vegyük úgy hogy 72 millió összes covid eset teljes lakosságra (felkerekítve) 50% gyerek. Akkor 6431 eset /36 millió = 0,017%.


[link]


Among those children hospitalized with MIS-C, 95% had not been vaccinated. None of the vaccinated children required respiratory or cardiovascular life support, compared with 39% of unvaccinated children with MISC.


[link]

2022. jan. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%

Én nagyon nem ajánlom! Amióta oltanak, hemzseg az internet a hasonló esetektől!



[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. jan. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!