Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A 3. oltás nem beadatása...

A 3. oltás nem beadatása rossz döntés?

Figyelt kérdés

7 hónapja voltam oltva 1x Janssennel. Eléggé kiütött, mintha beteg lettem volna, 4 napig feküdtem.



Decemberben az egyik velem egy háztartásban levő volt covidos, de sokáig nem is tesztelt, jgy nulla védekezéssel voltunk, én csináltam neki a gyorstezstjét is, azt is védekezés nélkül. Miután kiderült, hogy pozitív, utána sem védekeztünk, sem maszk, sem távolságtartás.


Párom most covidos, vele is akkor még csókolóztam és órákig feküdtem a mellkasán, pedig már ekkor voltak tünetei (torokfájás), most otthon van, eléggé beteg, sőt az egést családja covidos, mint tegnap kiderült (anyukája vitte be a családba, de voltam náluk hévégén is, mikor mé az anyukájáról sem derült ki a covid).


Én tünetmentes vagyok, a gyorstesztem negatív. Párommal péntek estétől hétfő reggelig voltam együtt, akár még lappanghat is, de már egyre kisebb a valószínűsége, hogy megbetegszem.


Ezek alapján hogy ennyire voltam kitéve a covidnak, de mégsem kaptam el, szerintem én védett vagyok. Ugyanakkor nyilván ott van bennem, hogy de mi van ha mégsem és a 3. oltás (ami nekem igazából 2.) kellene? Viszont nagyon rosszul voltam tőle és most nem engedhetem meg magamnak, hogy napokig rosszul legyek, mert elég sűrű időszakom van, így tavasz végéig nem oltatnám magam biztos.


Mit gondoltok?


23N, kezelt allergia, más alapbetegség nincs



2022. jan. 26. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt nézd meg.


[link]

2022. jan. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Utólag én se adatnám be, sajnos megtettem. Kiütött, egy jó fél óra teljes filmszakadás és utána is még egy óra, mire lábra tudtam állni. Azóta is egy duzzanat van az oltás helyén. Napokig ment a hasam, a vérnyomásom nagyon felvitte. Pfizer volt. Az első kettő kínai, azzal nem volt semmi gond.
2022. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagyis az elejétől: [link]
2022. jan. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%

"mégsem kaptam el, szerintem én védett vagyok"

A védettség nem azt jelenti, hogy nem kaphatod el.

2022. jan. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!