Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Visszatérő hugyuti fertőzés -...

Visszatérő hugyuti fertőzés - mit tegyek?

Figyelt kérdés
Visszatérő hugyuti fertőzésem van, az orvosok az antibiotikumon kívül eddig nem tudtak rá mást mondani, csak annyit max hogy ne egyek csípőset, ne igyak alkoholt, meg pisilek szex elott- kozben- után.. Én betartok mindent, de kb két hetente előjön, borzasztó fájdalmaim vannak, antibiotikumot pedig nem akarok rá szedni mert egy idő után már nem fog hatni... Régen a walurinal nagyon jó volt rá de sajnos már semmit nem segít, súlyosabb a probléma. Valakinek valami tapasztalata / ötlete ezzel kapcsolatosan? Borzasztóan kínlódok már hónapok óta emiatt :(
2022. aug. 7. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a Rowatinex kapszulát ajánlom
2022. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%

Sokszor nekem is visszajon, leginkabb menstrualcio elott.

Bár hamar elmúlik a multkor durva volt mert nagyon sok fehér cucc jött ki onnan fürdés közben

Micovag tablettát próbáld meg esetleg, amikor előjön.

Védekeztek? A párodnak nincs fertőzése? Nem lehet hogy ő ad át valamit? A fiuknak hamarabb kialakul ha nem mossa ki kellően a fityma alatt.


Amit még én szoktam ilyenkor:

Napi többször cserélek bugyit.

Nem ülök le a wc-re sehol.

Ha leülök teszek wc papirt rá.

Ügyelj hogy pisicseppek ne csapjanak oda.

Ha ruha hajtogatáskor leesik a bugyi a földre azt nem veszem fel, megy ujra a szennyesbe!

Strand után rögtön fürdés.

Szex után zuhany alul..

Pl bugyi nélkül ne ülj az ágy szélére

A nagyon bevágós tanga hamarabb vezet fertőzéshez, és ha már megvan a baj is csak fokozza a viszketést mivel dörzsöl.

Amit én még használok ilyenkor az a vagisan krem

Ez igazabol hüvely szárazságra van, általában szex után szoktam bekenni, de ha fertőzésem van arra is jó! Elsőnek bekenve picit égő érzés de utána nagyon jól enyhít!

2022. aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első válaszoló : köszönöm, utána néztem, kipróbálom szerintem ezt a kapszulát, egy próbát mindenképp meger.


Második válaszoló: amit te említesz az hüvelyi tényező, a tabletta amit írtál az is :) na nekem azzal is volt problémám, méghozzá orvosi vizsgálatok szerint candida. Arra a myrobalan gyártó terméke, a Nodida nagyon jól bevalt. Rendszeresen kell szedni de nekem nagyon bejött.

Egyébként párommal nem védekezunk, babát szeretnénk, de most ez így minden szempontból nehézkes. Főleg hogy ilyen kigyogyithatatlannak tűnik ez a xar.

2022. aug. 7. 11:28
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 25-26 éves koromban volt ilyen. Egyszer elkaptam rettenetesen rosszul voltam két hétig szedtem antibiotikumot. Na az annyira kinyírta a szervezetem, hogy majdnem egy évig minden apróság után előjött: szex után, futás után, strand után stb. Végül fél évig betegesen figyeltem mindenre: napi két liter folyadék, ebből kb. fél liter vörösáfonyalé, szex nulla, szedtem probiotikumot, volt, hogy naponta kétszer is zuhanyoztam. Az segített. Most már max. két évente egyszer van, de az sem annyira komoly, sima tőzegáfonyával, gyógyteával 1-2 nap alatt jobban vagyok.
2022. aug. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Ne is almodj babarol ha allando baciban elsz
2022. aug. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%
2 vagyok! Összefüggésben van a 2 mivel nemiszerv környéki rész, tippet akartam adni nekem milyen praktikák segítenek, de mindegy. Akin nem lehet segiteni… az orvostól se várj így semmit!
2022. aug. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
11:48 egy igazi szakértő vagy ;) ezzel az erővel senki ne vállaljon, mert a haja szála nem úgy áll 🤣
2022. aug. 7. 11:52
 8/10 A kérdező kommentje:
11:51 köszönöm igen kuralom is azt a problémát, én is tippet próbáltam adni, hátha az pedig neked segít :) nem tudom mi problémád volt ezzel. Na mindegy.
2022. aug. 7. 11:53
 9/10 anonim ***** válasza:
25%
Nekem megvan ami bevált, te kérdz tanácsokat nem én
2022. aug. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
El is fogadom, normálisan is válaszoltam, te kaptad fel valamire a vizet 🙃
2022. aug. 7. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!