Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért vagyok ilyen gyakran beteg?

Miért vagyok ilyen gyakran beteg?

Figyelt kérdés

Júliusban voltam covidos és azóta minden hónapban elkapok valamilyen felső légúti betegséget, amiből nagyon nehezen jövök ki. A vérképem rendben van, mégis az utóbbi 7 hónap felét betegen töltöttem.

Ezen az éven itthon tanulok, tehát a családomom kívül nem is nagyon találkozok emberekkel.

A háziorvosom nem tud velem mit kezdeni, csak tüneti kezeléseket ajánl. Mindenféle vitamint szedek, gyógynövényes teákat iszok, de ezek se segítenek.


Mit tehetnék még? Megelőzésre tudtok valamit ajánlani?

Keressek szakorvost? Fül-orr-gégész vagy inkább immunológus lenne jobb választás?



2023. febr. 8. 09:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
56%

"Mindenféle vitamint szedek"


Pontosan milyen vitamint szedsz?

2023. febr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%
Tabletták helyett táplálékkal próbáld bevinni a szükséges vitaminokat. És menj el sétálni minden nap; nem baj, ha hideg van, jót fog tenni. Esetleg - ha megoldható -,szaunázhatsz is.
2023. febr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
C, D, E, B, cink, szelén, folsav (bár ezt nem csak erre) és vasat is szedek kúraszerűen.
2023. febr. 8. 09:57
 4/29 A kérdező kommentje:
Kutyával minden nap sétálunk legalább 1 órát. Szerintem táplálkozásommal sincs baj, de természetes úton lehetetlen bevinni manapság a kellő mennyiségű vitamint.
2023. febr. 8. 10:01
 5/29 anonim ***** válasza:
55%

Kicsit ismerős helyzeted,én általános iskolás koromban szinte minden hónapban volt valami felső légúti problémám. Nekem sem használtak a különféle vitaminok...

Azt tudom tanácsolni,hogy "gyógyszerek" helyett minél több természetes vitamint vigyél be a szervezetedbe. Gondolok itt a zöldségekre és a gyümölcsökre. Legyél sokat a szabad levegőn és ha teheted mindennap 1-2 órát. Próbálj meg egészséges főztöket enni,amennyiben van rá lehetőséged,például a leves,ami nagyon egészséges,mivel rengeteg vitamin van benne. Hanyagold a gyors éttermi kajákat (Bigmac menü,Burger stb...),valljuk be,ezeket mindannyian nagyon szeretjük,de hosszútávon elhízáshoz is vezethet,nem mellesleg pedig káros a szervezetre nézve. Nem azt mondom,hogy soha ne egyél,de ne mindennap vagy akár minden héten...

Szerintem az sem tesz feltétlen jót,hogy mint írtad "otthon tanulok ebben az évben",mivel ha sokáig nem mész emberek köze,akkor ha bemész az osztályközösségbe vagy bárhova,minden parányi vírust elfogod kapni.

Nyilván ezek a módszerek amit leírtam,nem egyik napról a másikra fognak hatni.Mivel a szervezetnek is idő kell,hogy szépen lassan megerősödjön.

Remélem tudtam segíteni valamennyit. :D

2023. febr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
53%

"C, D, E, B, cink, szelén, folsav (bár ezt nem csak erre) és vasat is szedek kúraszerűen."


De mit érsz ezekkel, ha mondjuk D-vitaminból csak napi 500 NE-t szedsz?

2023. febr. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

#5 Tudom mi az az egészséges életmód és próbálok ennek megfelelően élni. Sose eszek gyorskaját (legutolsó próbálkozáskor már a szagától behánytam), mindig itthon főzök és az átlagnál biztos több zöldséget, gyümölcsöt eszek. A napi 1 órás sétán kívül mindenhova gyalog vagy biciklivel járok városon belül. Eddig szinte sose voltam beteg, náthás is max 5 évente egyszer és semmit sem változtattam a covid fertőzés óta.


#6 Nem vagyok hülye, D-vitaminból 4000 NE-t, C-vitaminból 500 mg-ot, E-vitaminból 200 mg-ot, cinkből 20 mg-ot, szelénből 100 mikrogrammot, folsavból 3 mg-ot, B-vitaminból pedig BioCo Komplexet szedek elég régóta.

2023. febr. 8. 12:34
 8/29 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kérdező!

Lehet,hogy a válaszomat kioktatónak találtad,bár nem annak szántam. :D

Amennyiben ilyen tökéletesen egészséges életmódot élsz,ennek ellenére mégis sokszor vagy beteg,akkor fordulj orvoshoz. Mivel,nm hiszem,hogy ezen az oldalon bárki orvos,hogy megoldást találjon a problémádra,ha egészséges életmódot élsz. :D

#5 vagyok

2023. febr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

#8 Bocsánat, nem akartam durva lenni, köszönöm hogy szántál időt a válaszra.


Csak annyira frusztrál ez az egész és kicsit kétségbe is vagyok esve, mert (szerencsére) eddig tényleg szinte soha nem voltam beteg, ebből kifolyólag nem is tudok mit kezdeni ezzel a helyzettel.


Háziorvosnál már lassan bérelt helyem van, de semmi előrelépés nem történik az ügyben. Én meg nem értek hozzá, hogy milyen szakorvoshoz kell ezzel fordulni. Azt gondolná az ember, hogy ez a háziorvos dolga és nem nekem kell kiderítenem, hogy a tüneteim melyik szakterülethez tartoznak.

2023. febr. 8. 14:18
 10/29 anonim ***** válasza:
82%
Beoltattad magad covid ellen?
2023. febr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!