Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért vagyok ilyen gyakran beteg?

Miért vagyok ilyen gyakran beteg?

Figyelt kérdés

Elég gyakran vagyok beteg mostanában, ebben a téli szezonban is kb. ötödjére lettem náthás. Nem is múlnak el olyan gyorsan pár nap alatt, volt hogy utána még hetekig köhögtem, meg most homloküreg gyulladásom is lett. Elég sokat hiányzok emiatt az iskolából, és ezt úgy látom hogy a tanárok nem nézik jó szemmel. Nem mintha tehetnék róla, vagy lógni akarnék.

Szüleim szerint nem eszek egészségesen, és ezért van, ami szerintem nem igaz, nem mondom hogy a legegészségesebben étkezem, de nagyrészt azt eszem amit anyukám főz/rak nekem iskolába. Nem eszegetek magamtól gyorsétteremben meg ilyenek, illetve egyáltalán nem vagyok túlsúlyos, de kórosan sovány sem.

16/L



2023. febr. 8. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

A rendszeres sportolással vagy általános testmozgással, illetve vitaminok szedésével megelőzhető.



Ez a folyamatos nátha és köhögés nekem is jelen volt sokáig. Nekem az jelentette a megoldást, hogy a téli/hideg időszakban minden nap iszok kb egy kis korty mézes Jack Daniels-t, így fertőtlenítés céljából és azóta már 3,5 éve kb nem voltam beteg. Persze látom, hogy te még 16 éves vagy és hivatalosan nem lenne helyes ezt ajánlanom :D, de alternatívának még tudok javasolni jó forró teákat egy kis mézzel :)

2023. febr. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Még fiatal vagy, fejlődésben és lehet kicsit gyenge az immunrendszered. Egyébként most tényleg ilyen náthás időszak van, én is 2hete, hogy elkaptam valami nyavalyát és még mindig nem múlt el teljesen. Igyál forró teát, szedj vitaminokat, igyál sok vizet és jobbulást! :)
2023. febr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit meggyengülhetett az immunrendszered. Sok folyadék, étkezésre továbbra is odafigyelni, testmozgás, immunerősítő (vitaminok) szedése, és persze nagyon odafigyelni rendszeresen kezet mosni, zsúfolt helyen maszkhasználat, kezfertőtlenítés stb.

Ha továbbra is fennáll a probléma ezek ellenére is, egy nagylabor nem árthat.

2023. febr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
D-vitaminszinted hogy áll? Szeded rendszeresen?
2023. febr. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hmmm én ajánlanék azért egy vérvételt. Több , mint 200 féle immunhiányos állapot van. Vannak enyhébbek, később jövők .
2023. márc. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!