Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Érdemes beadatni a HPV elleni...

Érdemes beadatni a HPV elleni oltást? Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Nem gondoltam volna, mert nem élek kicsapongó életet, de sajnos engem is elért a HPV. Szemölcsök jelentek meg a péniszemen, pár db. El is mentem bőrgyógyászhoz, felírt ecsetelőt, szépen el is tűntek. Azt mondta, bár a HPV elleni oltás a jelenlegi HPV fertőzésre már nem jó, azt a szervezetemnek magától kell legyőznie, de ettől még erősen javasolja, hogy adassam be, mivel ha ki is gyógyulok belőle, kisebb az esélye a visszafertőződésnek, illetve több HPV ellen is védelmet nyújt.


A probléma ott kezdődik, hogy 50.000 Ft körül van egy oltás és 3-at kell beadatni. Persze ha az egészségem múlik rajta, nem lényeg a pénz és beadatom, de azért ekkora összegnél már elgondolkozok rajta, hogy van-e értelme. Ugyanis a jelenlegi HPV ettől nem fog eltűnni. Ha sikeresen kigyógyulok a jelenlegiből és extrán odafigyelek a védekezésre, akkor nagyon kicsi az esély a visszafertőződésre, nem? Akkor miért adassam be?


Akinek már volt hasonló tapasztalata: Ti beadattátok az oltást? Van értelme férfiaknál?


A jelenlegi szemölcsök elmúltak, tünetek jelenleg nincsenek, bár ettől még gondolom bennem van a HPV, max tünetmentes vagyok. Arra gondoltam, csinálok egy 3 hónapos vitaminkúrát, kicsit megtámogatva a szervezetemet és az immunrendszeremet, hátha segít. Szerintetek?


Köszönöm a válaszokat:).



2023. márc. 31. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nekem még azt mondták, hogy csak szűzlányoknak érdemes beadatni.
2023. márc. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
47%
A kovidozás után én kerülném az összes oltást a helyedben
2023. ápr. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
#2 A kovidozás után jobban tenné a kérdező, ha a magadfajta félnótásokat kerülné el inkább. Ha a szorongásod igaz lenne, akkor már a bolygó lakosságának a 2/3-a nem élne a konteóitok alapján, ehhez képest mindenki él és virul.
2023. ápr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Én beadatnám a helyedben. Nekem 2-3 éve kezdődött a “műsor”, pár db papilloma kezdemény megjelent a torkomban, több orvoshoz is mentem vele.

A házi dokim is egyértelműen ajánlotta, ugyanis ha aktív a fertőzésed is segíthet, sőt nekem biztosan tette a dolgát. Ahogy beadattam az elsőt utána nem szaporodtak, ami pedig már kialakult is megállt a növekedésben.

Ment mellette a sport, sok vitamin ami szintén közrejátszott a gyógyulásban.

2023. ápr. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!