Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Voltál mostanában COVID-os,...

Voltál mostanában COVID-os, influenzás vagy tüdőgyulladásos? Ha igen milyen tüneteid voltak?

Figyelt kérdés

febr. 17. 23:44
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"Milyen tanulmány támasztja alá, hogy aki összeesik, a long-covid szövődményének köszönheti ezt?"

Miért, azt milyen tanulmány támasztja alá, hogy az oltás miatt?


"Ezért élhet egy racionális ember a gyanúperrel (nem tényként állítva!), hogy TÖBB oltott esik össze, mint oltatlan."

Arányaiban nézd, ne abszolút értékben. A fejlett országokban a lakosság 60-70, van ahol még nagyobb százaléka oltott. Ha arra lennél kíváncsi, hány kékszemű oltott van, abból is nagyobb számot kapnál, mint az oltatlanok között.

Azonkívül azt is megírtam, hogy az oltásellenes fanatikusok direkt vadásznak az ilyen esetekre, míg a másik tábort nem nagyon érdekli. Szerinted, ha gesztenyét gyűjteni mennél az erdőbe, én meg csak sétálni, melyikünk tudna otthon több gesztenyét felmutatni?


Végül, magad is elismerted, hogy sok ilyen videót láttál a covid előtt. Akkor azok az emberek mitől estek össze? Nem gondolod, hogy ugyanattól, mint manapság? Ami nem az oltás, értelemszerűen.

márc. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

"Miért, azt milyen tanulmány támasztja alá, hogy az oltás miatt?"


Én nem állítottam, hogy amiatt, csak, hogy legalább akkora hitelességgel lehet állítani, hogy amiatt, mint hogy a long covid miatt esnek össze emberek. Aki állít valamit, annak illene alátámasztani valamivel. Én egy hipotézist fogalmaztam meg, nem állítást, és a hipotézis alapja az igen drámai videó.



"Arányaiban nézd, ne abszolút értékben."


Arányaiban nézem. A videók amiket én találtam és amit nekem hajlandóak voltak mások mutatni 2:0 arányt mutatnak eddig, tehát az összes olyan összeesés, ahol tudjuk, hogy oltott-e az összeeső, 100%-a oltott eddig.


"Azonkívül azt is megírtam, hogy az oltásellenes fanatikusok direkt vadásznak az ilyen esetekre, míg a másik tábort nem nagyon érdekli. Szerinted, ha gesztenyét gyűjteni mennél az erdőbe, én meg csak sétálni, melyikünk tudna otthon több gesztenyét felmutatni?"


Ismételten kérdezem: ha nem érdekel a téma annyira, hogy alá is támaszd amit állítasz, akkor mi alapján kellene hitelesebbnek tekinteni az állítást egy oltásellenes állításánál?


"Végül, magad is elismerted, hogy sok ilyen videót láttál a covid előtt."


Nem, nem emlékszem rá, hogy sokat láttam volna, csak megelőlegeztem a tényt, hogy léteztek ilyenek.


"Akkor azok az emberek mitől estek össze?"


Nyilván sok oka lehet, ezt senki nem vitatja.


"Nem gondolod, hogy ugyanattól, mint manapság? Ami nem az oltás, értelemszerűen."


És te ezek szerint nem gondolod, hogy ugyanattól? Az egész vita onnan indult, hogy a hosszú COVID-tól esnek össze emberek manapság. Akkor neked is azzal a hozzászólással van vitád, nem velem.

márc. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, még mindig nem fogtad fel, mit írtam.

A fejlett világban emberek 60-70-80 %-a oltott, országtól függően. AKÁRMIT akarsz vizsgálni az emberek között, sokkal nagyobb valószínűséggel kapsz ki egy oltottat a tömegből, mint oltatlant. Erre utaltam az arányokkal! De, hogy egy példával is szemléltessem: ha zseniket keresel az emberek között, több oltottat fogsz találni, mint oltaltlant, mégsem állítja senki, hogy az oltás zsenivé tesz!


Az emberek meg ugyanazoktól a nyavalyáktól esnek össze manapság, mint tíz éve vagy negyven éve.

márc. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
De igen, értettem amit írtál. Egyelőre 2 eset oltott volt ami a látókörömbe került. Valóban igaz, hogy 60-80% oltott esetén viszonylag papírforma, hogy 2 random összeesős (vagy bármilyen, pl. kék szemű-e) esetből 2 oltott lesz. Tehát nem azt mondom, hogy ez bármit bizonyít, és messzemenő következtetéseket kell levonni, hanem, hogy érdemes élni a gyanúperrel, hogy legalább akkora eséllyel eshet össze oltás miatt, mint long covid miatt valaki. Továbbá maguk az összeesős esetek akkortól kezdtek elszaporodni általam érzékelhetően, amikortól megjelent az oltás. Kínát kivéve SEHOL nem volt EGY olyan hír sem, hogy valaki összeesett volna otthon, vagy az utcán. Az összes haláleset kórházban, lélegeztetőgépen történt, ezen is el lehetne gondolkodni, MINT MÉG 1000 és 1 aspektusán az összes Covid intézkedésnek, de sajnos, mint azt egyértelművé tetted, téged sem, és senki mást nem érdekel az egész, aki nem oltásellenes fanatikus. Én büszkén viselem ezt a jelzőt akkor, ha azt jelenti, hogy szeretném, ha a tudomány konkluzív eredményekkel, az államigazgatás és egészségügy pedig garanciákkal szolgálna -- mint például ahogy Szingapúrban tették, ahol a világ legjobb egészségügyi rendszere van.
márc. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Ha valaki elkezd valamire odafigyelni, amire korábban ügyet sem vetett, onnantól úgy érzékeli, az a bizonyos dolog megszaporodott. Ilyen az emberi psziché.

Na, mindegy. Feleslegesen úgysem oltatjuk magunkat, amikor meg ez volt a kisebbik rossz, megtettük. Ez így logikus.

márc. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Tény, hogy lehet egy ilyen pszichés torzítás is, de nem kezelhetünk semmit objektív tényként a Covid kapcsán. Még mindig ott tartunk, hogy az itt elhangzott eredeti állítás, hogy akin átment a covid, tarthat attól, hogy később összeesik, semmivel sem megalapozottabb annál, mint hogy aki oltott, tarthat attól, hogy összeesik. Egyiket sem tudjuk sem egyértelműen cáfolni, sem egyértelműen igazolni. Valószínűségekkel tudott eddig csak szolgálni a tudomány. Nincs azzal baj, ha valaki a publikált valószínűségek alapján az oltás mellett dönt, a baj azzal van, hogy a valószínűségek, azaz korreláció és nem egzaktan igazolt ok-okozati összefüggés mentén, valamint alapjogokat korlátozó módon alkalmaznak államok illetve munkáltatók nyomásgyakorlást (kényszert) arra, hogy igénybe vegye valaki az oltást. Ez éppúgy elítélendő, mint a sorozás háborús helyzetben, és éppúgy szabadságharc az ellenállás, mint a Vietnami háború idején a behívók elégetése. Ez elvi kérdés, és nem tudományos, nem az élet/egészség megőrzése a cél számomra és minden ember számára! Ezt a társadalmi szerződést nem írtuk alá!
márc. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
Egy példa: infláció van, a tőzsdéhez nem értek én se, te se. Te úgy döntesz, veszel államkötvényt, ez így logikus. Én --lehet, hülye módon-- folyószámlán parkoltatom a pénzemet. De az állam/bank/munkáltató úgy dönt, hogy márpedig ők államkötvény vásárlására köteleznek. Érted a problémát, hogy milyen abszurd a helyzet? Ugyanez volt az oltásokkal is azon az alapon, hogy a közösséget kell védeni. Csakhogy SOHA nem volt arra precedens demokráciában, hogy országos szintén oltást vagy gyógyszert kellett volna FELNŐTT embernek igénybe vennie. A gyerekek esetén azért kötelező, mert JOGUK van az oltás által nyújtott védelemhez, és nem döntésképesek. FELNŐTT, nem gyámság alatt lévő cselekvőképes embert viszont NEM kötelezhet jogállam arra, hogy oltás által védje a közösséget akarata ellenére!
márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Egy csomó mindenre kötelezhet az állam. Mondhatnád, arra sem kötelezhetnek, hogy adót fizess.

A sorozás azért nem jó példa, mert arra tényleg senkit nem kötelezhetnek, hogy embert öljön.


(Arról nem is beszélve, hogy a háborúk mindig csupán pártucat gazdag és hatalmas ember érdekeit szolgálják, sohasem a népekét, álljanak akár a megtámadott, akár a támadó fél oldalán. Mindenki csak áldozat, az áldozatok számát növelni pedig minden, csak nem helyes.

Azért meghalni ugyan ki akar, hogy néhány ember még gazdagabb legyen, mint volt? Vagyis a katonai szolgálat esetében éppenhogy azok szolgálják a közösség érdekeit, akik megtagadják azt.

Nyilván, ha valami földönkivüli civilizáció megtámadná a Földet, más lenne a helyzet, azonban erről nincs szó.)


Amúgy én sosem mondtam, hogy a long-covidban szenvedőknek esélyük van csak úgy összeesni és meghalni! Azt vitatom, hogy az oltás miatt nagyobb valószínűséggel történhet ilyesmi.

márc. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:

Gyerekek! Ezt a kérdést csak azért írtam ki, hogy GYK szintem emelkedjen! :P

De gondoltam, hogy jót el fogtok majd rajta elmélkedni! :D

Végig se olvasom :)

márc. 2. 21:58
 30/35 anonim ***** válasza:
Nem baj, végig olvassa majd más! Észrevehetted, hogy már egyáltalán nem a kérdésedre válaszoltunk... :)
márc. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!