Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mik a tünetei a tüdőgyulladásn...

Mik a tünetei a tüdőgyulladásnak és miben különbözik egy megfázástól?

Figyelt kérdés

Múlt héten csütörtökön kimentem a munkahelyemről csak egy 3-4percre és csak a rövid újjú pólóban mentem ki,mert rosszul voltam. Minden oké is volt addig amíg a szél fel nem támadt és éreztem hogy fázik a hátam. Ma már amikor levegőt veszek érzem hogy levegővételkor egy kicsit fáj a hátam, és az orromon is kevesebb levegőt tudok venni.

Nem folyik az orrom, nem tüsszögök, nem volt lázam.

Konkrétan azt szeretném kérdezni hogy volt-e olyan akinek volt már tüdőgyulladása és hogy milyen tünetei voltak?

A válaszokat előre is köszönöm!!!



febr. 21. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Hát, ritkán, de előfordul, hogy valaki lábon hord ki egy tüdőgyulladást, mert csak náthás/influenzás tünetei vannak, de a nagy többségnél ennél jóval markánsabb tünetek vannak. Nekem gyerekkoromban egy felső légúti vírusfertőzésből alakult ki egy bakteriális fertőzés, és ez húzódott rá a tüdőmre: miután egyre magasabb, 39-40 fokos lázam volt, és durva, fájdalmas köhögésem, visszavittek a dokihoz egy hét után, aki meghallgatott, kiírt egy tüdőröntgent, hogy igazolja a gyanúját és utána injekcióban kaptam penicillint talán 4-5 napig, majd még valami szájon át szedhetó másfajta antibiotikumot további 4-5 napig, összesen majdnem 3 hétig voltam beteg, eléggé megmaradt az emléke, mert nagyon szarul voltam.
febr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Megmondom őszintén félek ettől a tüdőgyulladástól nem akarom hogy szövődménye legyen. Azért is kérdezek másokat hogy milyen tüneteik vannak, hogy hasonlítani tudjak.

Lázam lekopogom szerencsére nincsen.

El is hiszem hogy megmaradt az emléke. Ahogy leírtad ugyanúgy egy gyötrődésnek képzelem el most is még. Kiskoromban volt tüdőgyuszim csak ugye arra már nem emlékeztem hogy mi volt a panaszom. Reménykedem hogy megúszom egy megfázással. Vagy enyhe lefolyással.

febr. 21. 23:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!