Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kutya-macskaszörre, poratkara...

Kutya-macskaszörre, poratkara allergias gyereknek macskat vasarolni? Mennyire felelötlen ez? Milyen karokat okozhat?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 10:32
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Nos én tudok neked a tünetekeről és következményekről mesélni.

Én erősen allergiás vagyok a macska és kutya szőre.

Ez azt jelenti,hogy ha sok állatszőr van egy zárt helyen(lakásban) akkor elkezdek erősen tüsszögni,folyik az orrom,leesik a vérnyomásom..Ha ne adj isten a macska még hozzám is dörgölődne,és én meg kedvesen simogatom,akkor "bárányhímlős" kiütéseim lesznek amik erősen viszketnek.Általában a kiütések 1-2 napon belül magától elmúlnak,de a viszketés miatt akár véresre is tudom vakarni.Így az egyik következmény az,hogy a bőrünk "ragyás lesz."Tele lesz hegekkel. Én felnőttként megtudom állni,hogy ne vakarjam,de egy gyermeknek hiába mondod,hogy ne vakarja mert ott marad a heg,ha viszket vakarni fogja.

A másik:Az orrdugulás,a gyulladt szem,az orrfolyás másik tünete,hogy az allergia miatt rendszeressé válik,és akár elő is idézhet egy jó kis orrpolipot.(nekem harmadszor műtik ki a polipot.)

Jelenleg végleg lemondtam a szőrős állatokról.Ma már csak akkor vagyok gondban ha vendégségbe megyek,és macska vagy kutyaszőrős a lakás..Akkor újra kínlódom.

Én saját tapasztalatomból kiindulva nem tartanék ilyen állatokat ha a gyermek allergiás..Hosszabb távon többet ártunk vele,mint használunk.

2012. febr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

Én is allergiás vagyok, de van 3 cicám, foglalkozom is velük, és azóta valahogyan elmúlt az allergia. Tehát ilyen is van.

De a gyerekem egészségével azért akkor sem játszanék, ezt nagyon felelőtlen dolognak tartom.

2012. febr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

9-10, de itt egy gyerekröl van szo, akinek az anyja szerzi be az allergent. Vagy anyukatokat se erdekelte?

Amugy meg remelem, nem fog a gyereknel nagyobb gondot okozni, de tenyleg csak remelni tudom, es ha az apai vonal allergias, lehet, hogy a masik ket gyereknel is csak most jön ki majd az allergia. (Ök meg kisebbek) Nem ertem az egeszet...

2012. febr. 9. 11:02
 14/30 anonim ***** válasza:
45%
Alapvetően ha nem erős az allergia, akkor még jót is tehet a macska közelsége (megszokja és elmúlik, hiszen az allergia egy túlműködés, ami egyébként pont a túlsterilizált életmód miatt alakul ki!!!). Ha gyakran takarít az anyuka és nem áll a szőr a lakásban, akkor semmi bajuk nem lesz. És persze gondolom, ha kiderül, hogy kevésbé bírja a gyerek a macskát, mint gondolta, akkor úgyis elpaterolja máshoz.
2012. febr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

14. A takaritas nem az erössege, ugyhogy allni fog a ször a lakasban. Akarhogy is lesz, felelötlensegnek tartom ugy a gyerekekkel, mint a macskaval szemben.

Bocs, csak kisse fel vagyok rajta hördülve...

2012. febr. 9. 11:14
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

" iszen az allergia egy túlműködés, ami egyébként pont a túlsterilizált életmód miatt alakul ki!!!)."


Na ez sem feltétlenül igaz.

Nekünk mindig volt kutyánk,macskánk,Nem igazán volt a lakásban steril tisztaság.Bár nem egy hajléktalan körülmények között éltünk a lakásban,de olyan pedáns rend sosem volt(lévén 4 gyerek a családban) Tudjátok amire még azt mondják,hogy "egészséges kupi van"

Én mégis allergiás lettem a macska,kutyaszőrre.Az orvos szerint az immunrendszerem gyengesége miatt jöttek ki az allergiás tüneteim..Minél idősebb vagyok annál több mindenre leszek allergiás.(ma már allergiás vagyok a parlagfűre,vadkenderre,meggyre,mentolra,poratkára,és arra a vattacsomókra ami a fákról száll mindenfelé(nem tudom a növény nevét,de ha virágzik akkor az egész város olyan mintha vattát szórtak volna szét)

2012. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
52%

Mondom, az orvost kell megkérdezni, mielőtt mindenfélét rákiáltunk mindenkire (látatlanban). Minden allergia más-más lefolyású.

Egyébként érdekes, hogy régen, amikor nem éltünk ennyire "steril" körülmények között, allergiás egyáltalán nem, asztmás pedig alig-alig volt.

2012. febr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

ma 11:24

régen is voltak,csak nem verték ennyire nagy dobra.

Nekem 7 osztálytársam volt vagy asztmás vagy allergiás..

46/N

2012. febr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Nekem leginkább ekcémában jelentkezik a görény- és macskaszőr allergiám, a házi görik tartása kapcsán jött elő. Először csak kis múló viszketés volt, majd hámló hólyagocskák, végül olyan súlyos volt, hogy a feldagadt ujjaimat sem tudtam behajlítani, és a pesti bőrklinikán is csak néztek, hogy hát ilyet még nem nagyon láttak, hogy valakinek a kezéről nedvedző lemezekben essen le a bőr. 22 éves voltam, amikor ez az egész történt, előtte semmilyen allergiás panaszom nem volt, azóta minden vacaktól tele leszek kiütésekkel, illetve a szemhéjam folyamatosan ekcémás és gyulladt, ennek már hat éve.


Iszonyatos felelőtlenség kisgyerek mellé olyan állatot venni, amire allergiás! Egyrészt tönkreteszi a még amúgyis fejletlen immunrendszerét, másrészt még ha nem is okoz halált, de a legcsekélyebb allergia is drasztikusan rontja az ember életminőségét, esetleg folyamatosan gyógyszert kell szednie miatta vagy túladni a kisállaton! Felnőttként, ha valakinek a saját döntése, már megértem, de úgy sem tartom szerencsésnek.

2012. febr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Léteznek már hipoallergén cicák, kutyák is... (komolyan mondom)
2012. febr. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!