Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mononucleosis egy két kérdés?

Mononucleosis egy két kérdés?

Figyelt kérdés

1. hogyan kaphattam el?

2. párom elkaphatja?

3. tényleg nem adhatok ez után vért, nem kaphatok és nem lehet transzplantációm?

4. mennyi ideig tart a lefolyása?

5. herpesz vírus okozza, ezért jöhetett ki a nunimon is?


Köszönöm a válaszokat


2012. ápr. 24. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy Epstein-Barr nevű vírus okozta a mononukleózist, azt mondták, hogy cseppfertőzés útján szedhettem össze. Tehát ragályos. Kb. két hónap alatt épültem fel, a teljes nyirokrendszerem be volt gyulladva. Azt viszont nem mondta senki, hogy nem adhatok vért, igaz, nem is kérdeztem és nem is próbáltam vért adni.
2012. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Két hónap??úristen.

Most vettek vért, várom az eredményeket.

Még csak gyanú, de nagyon úgy tűnik, hogy az.

Nekem csak az egyik oldalon a nyakamon vannak bedurranva a nyirokcsomóom, de azok nagyon nagyok, és kemények:(


Cseppfertőzéssel hogyan?


És szerinted a barátom elkaphatja tőlem ? :(

2012. ápr. 24. 21:33
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyállal. A mononucleosis másik neve a kissing desease...(ha nem értesz angolul: "csókbetegség").
2012. ápr. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem muszáj hozzá csókolózni, elég ha egy vírushordozó után iszol egy kevéssé mosott pohárból. Először nekem is csak a nyakamon voltak begyulladva a nyirokcsomók (először torokgyulladást diagnosztizáltak), de aztán testszerte begyulladt kb. az összes. Ja, és masszív, 39,6 fokos lázam volt három héten keresztül. Akkor küldtek be a László kórházba, "ismeretlen eredetű lázzal", ott diagnosztizálták a MN-t.
2012. ápr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1.Cseppfertőzés útján terjed.

2.Tehát elkaphatja a párod.

3.Vért adhatsz utána - ha már teljesen fölépültél.

4.Hosszú ideig szokott elhúzódni, s többnyire valóban lappangva jelenik meg és nem ismerik föl azonnal (szövődménye is lehet, mint bármely más vírusfertőzésnek).

5. Igen, a herpes-vírusok csoportjába tartozó Ebstein-Barr vírus okozza.


Nagyon szívesen :))

2012. ápr. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!