Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaptam a mononucleosis...

Elkaptam a mononucleosis infectiosa-t (csókbetegség) Nagyon meg vagyok ijedve. Válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Az orvosom azt mondta általában fiatal lányok kaphatják el a betegséget akiknek le van gyengülve az immunrendszerük. Engem először félrekezeltek (telenyomtak antibiotikummal), és azt hitték tüszős mandulagyulladásom van, de nem. Ijesztgettek, hogy fél év is lehet a gyógyulásom ideje és, hogy pihenni kell rengeteget, szinte csak feküdhetek. Ahhoz képest tök jó a közérzetem, csak a hangom más meg ugye fáj a mandulám és meg van duzzadva a nyaki nyirokcsomóm. :(


Lenne pár kérdésem azokhoz akik hozzám hasonlóan elkapták, csak, hogy tényleg tisztában legyek mindennel!

-A barátomat megcsókolhatom? Neki elég erős immunrendszere van... De nem tudom így is elkaphatja-e? Vagy, ha igen akkor: Mikor csókolhatom meg először?

-A betegség csókkal terjed, ha máshová adok neki puszit pl (nyak, arc...) akkor kizárt, hogy baja legyen, igaz?

Nagyon szeretem őt :(

-Nektek mikor múlt el ez az egész?

-Nem tanulhatok a betegség mellett? Jön az évvége, nekem meg vizsgáim lesznek pótvizsgázni meg semmiképp sem szeretnék.


Ez az egész olyan rosszul jött ki :( Bocsi, ha hosszú lett.

17L



2012. máj. 1. 13:08
 1/8 A kérdező kommentje:
Bármit amit tudtok mondani, kíváncsi lennék saját tapasztalatokra is! :)
2012. máj. 1. 13:13
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Te most fertőző vagy tekints magadra úgy mintha pestised lenne.Egy hét múlva már semmi bajod nem lesz ha nem vagy HIV pozitiv.
2012. máj. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2012. máj. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem vagyok HIV pozitív... De én sehol nem is olvastam ilyet, hogy a kettő összefüggésben állna. Azért köszi a válaszokat, meg a linket is!
2012. máj. 1. 13:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Ált. két hét alatt spontán gyógyul.

A smárolást inkább felejtsd el addig, míg meg nem gyógyulsz.

Bár a legtöbb ember átesik rajta élete során és utána nem fertőződik vele, de ki tudja barátod túlesett-e már rajta.

2012. máj. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Körülbelül két héten belül helyre jössz, és utána nem is leszel fertőző. Mert a betegség már kitombolta magát. Nekem utána még hat hét pihenőt írtak elő, nem szabad emelni 1-2 kg-ál több súlyt, nem szabad megerőltetned magadat, mert jelenleg meg van nagyobbodva a léped és a májat, és ha erőlködsz, akkor megrepedhetnek és annak komoly következményei lesznek. Egyél rengeteg vitamint.

Amúgy amikor lappangott bennem, együtt voltunk a barátommal és szerencsére neki kutya baja nem lett.

Először engem is félrekezeltek, de mivel 4 napig 38 fok felett volt a hőm, akkor derült fény rá. Mielőbbi gyógyulást!

2012. máj. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Johnny Pepper válasza:
Baratnom is most kapta el. Es a lappangasi idoben is csokoloztam vele. Felek hogy en is elkaptam. Azt jegyezd meg elsosorban: semikeppen ne csokold meg a baratodat, n igzal mas poharabol nehogy aztan o is elkapja. Pihenj sokat. Szedd az antibiotikumokat, es ahogy fentebb irtak sok vitamint. Rengeteget pihenj. Annyi biztos ez kicsit azert ijesztonek hangzik hogy aki egyszer elkapta, azaz elete vegeig virushordozova valik. Nem dog fertouni, de benne lesz a virus. Gyogyulj meg, ha meg nem sikerult. :)
2013. júl. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Még mostanában is írnak páran ezzel kapcsolatban, bár nem most történt, de teljesen meggyógyultam azóta (természetesen). :) 3-4 hét alatt gyógyultam meg, ez idő alatt suliba se tudtam menni. Rengeteget aludtam (kb 14-16 óra/nap), lefogytam, de túl lettem rajta. Szerencsére azóta nem jött elő. Szóval köszi az érdeklődést, és ha bárkinek ez a betegsége van, csak annyit tanácsolok, hogy pihenjen, amennyit tud, hogy a szervezet a gyógyulásra koncentrálhasson. És persze kitartás! :)
2018. jan. 11. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!