Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem vettem észre egy dróthuzal...

Nem vettem észre egy dróthuzalt ami valószínűleg rozsdás volt és átestem rajta, a bal combomnál a térdhajlat mögött illetve a jobb lábfejemet megkarcolta. Az előbbi vérzett jobban, az utóbbi kevésbé, tetanusz kell-e?

Figyelt kérdés
azonnal erős vízsugárral kimostam és betadinenal lekezeltem.. szerintetek ?
2013. aug. 3. 13:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Emberek, a tetanusznak nincs "jele"! Nem gyullad be a seb, nem kezd el piros csík "futni". A tetanusz nem helyi reakcióban nyilvánul meg,hanem idegrendszeri tünetekben:fejfájás,szédülés,izomgörcsök.

Egyszerűen nem figyelni,hanem megelőzni kell!!

2013. aug. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

beadattam a tetanuszt. így már nem lehet gáz, igaz ?

tegnap történt 13:10 körül és ma du adattam be dél körül.

2013. aug. 4. 21:15
 13/20 anonim ***** válasza:

"Kedves utolsó NEM a ROZSDA miatt kell a tetanusz!

Ha értenél hozzá tudnád,h minden ilyen sérülés(lehet az akár ROZSDAMENTES eszközzel történő),de még egy égett sérülésnél is TETANUSZ anatoxint KELL adni!

Kivétel,ha az illető 5 éven belül kapott már. De az után ismét KELL!!!

Ha várja a tüneteket,azok megjelenése után már nem mentőt,hanem hullaszállítót kell rendelni.

Az sérülések nagy részénél valóban igaz,h nem fertőzött tetanusszal,de ha a 100 esetből pont ez az az 1,akkor baszhatja!!! Elnézést a kifejezésért,de nagyon nagy baromságot írtál!

Kedves kérdező: menj orvoshoz, és ha 5 éven belül nem voltál oltva szükséged van a tetanuszra!!!"


Nekem édes mindegy, de ha minden kis házi sérülés miatt tetanuszért fog sorban állni az ország, akkor lesznek gondok a balesetin.

2013. aug. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Okostojás! Mivel 5 éven belül nem kell ismételni az oltást,nem valószínű,h tömeg lesz. Ráadásul nem fontos vele baleseti sebészetre menni. A háziorvos ugyanúgy beadja,ha kell,és elég hosszú idő(72 óra)van rá.Viszont akinek van esze és szüksége van rá,bizony beadatja a tetanuszt.
2013. aug. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Ja! És gondolod,h ha a kérdezőnek nem lett volna rá szüksége beadták volna neki?
2013. aug. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
beadták a tetanuszt.... de az nem baj akkor, hogy tegnap előtt 13.00kor történt kb és tegnap délben adták be ?:)
2013. aug. 5. 22:44
 17/20 anonim ***** válasza:
Dehogy,72 órán belül kell beadni.
2013. aug. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
Komolyan emberek agyfaszt kapok tolletek,nekem tobbszor is volt serulesem vasszerszamokkal,de soha nem voltam tetanuszert es semmi bajom sem volt,ha komolyabb serulesrol van szo persze,hogy elmegyek de egy ennyiert ...Tulzasba viszitek!
2013. aug. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Lószart! Amit csinálsz,kedves utolsó az "orosz rulett".

Egyszer talán nem úszod meg,de igazad van, a te dolgod!

2013. aug. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem muszáj rozsdának lennie, bármi szennyeződés okozhat gondot. Láttam már olyat is aki fénycsőüveggel megvágta magát és nem akart orvoshoz menni. Valamikor hét közepén vágta meg magát, pénteken még semmi baja sem volt, hétfő reggel beállított úgy dolgozni hogy vállig föl voltak dagadva az erei. Azonnal mentőt hívtunk de már késő volt, még pár napig húzta a kórházban.

Másnap főnök közölte hogy üzemorvossal beoltat mindenkit és 4 évente jelentkezzünk az újra, akinek nem tetszik azt ott helyben kirúgja. Ez az újonnan felvettekre is vonatkozik, ha nincs beoltva föl se vesszük.

2013. aug. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!