Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Püff neki? Mai hiradóban azt...

Püff neki? Mai hiradóban azt nyilatkozta egy illetékes, hogy a h1n1 mellé a hagyományos influenza oltást is be kell adatni - méghozzá egyidőben -, hogy hatásos legyen. Mit gondoltok? És aki már kapott h1n1-et, de a másikat nem? Téboly!

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 22:26
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Látom, még mindig nagyon erős mind a két tábor. Nem baj, amíg kulturáltan, felesleges indulatok nélkül tudunk vitatkozni.

Én még vacillálok, de hajlanék az oltásra. Ám akkor most mindkettőt be kell adatni? És azokkal mi van, akik már beadatták a h1n1-et, de a szezonálisat nem? Most pótolniuk kell, vagy ez is csak valami vaklárma és a h1n1 mégis elegendő védettséget ad? Van aki tisztán lát?

2009. nov. 8. 18:02
 32/45 anonim ***** válasza:
Én mind a kettőt beadattam,de 15 éves fiamnak a doki csak az egyiket adja be egyszerre.Hiszek a dokimnak,hiszen a bizalom a lényeg,nem?Oltass szerintem.Ja! Senki semmi konkrétumot nem tud arra vonatkozólag,hogy mit árthat az oltás.Úgyhogy elég már a riogatásból.Keressetek valami más témát,ahol kiélhetitek magatokat.
2009. nov. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
Allergiás asztmás és bronchitiszes is vagyok, sőt van egy alapos fehérje allergiám. Most akkor legyen oltás vagy ne legyen? és ha igen, egy vagy kettő? Jó lenne végre tisztán látni.
2009. nov. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

én soha nem oltattam be magamat a szezonális influenza miatt, és ittvagyok, élek, teljesen egészséges vagyok.

és mostsem fogom beoltatni magam, se a h1n1 ellen, se a szezonális ellen.


azon meg gondolkozzatok már h miért is kell eccerre mind a 2t beadatni? különkülön nemhatásosak??? vagy mivan? ha eddig hatott a sima influenza elleni oltás akkor idén nem? vagy ezt hogy gondolták?


beszélnek össze vissza a tv-ben, ha odafigyeltek, ti is láthatjátok h egyiknap eztmondják, másiknap azt, harmadnap megcáfolják amit elsőnapmondták, aztán megerősítik amit másodiknak, negyedik napon kitalálnak vmi újat, és ez így megy nap mint nap.

manipulálnak és hazudnak.

2009. nov. 9. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is ez szúrja a szemem. Már senki nyilatkozatában nem bízunk, mert egyik nap A-t mondanak, másnap már B-t.

Nincs egy biztos pont. Mindegy mi az, jelentsék ki, értelmesen indokolják meg és vége! Miért kell össze-vissza beszélni? Aztán csodálkoznak, hogy ilyen a hangulat oltásügyben.

2009. nov. 9. 06:40
 36/45 anonim ***** válasza:

Aki értette eddig, az most is érti.

Megjelent egy agresszív vírus ,a amely a bagatell influtünetek mellett egyes egyedekben súlyos, adott esetben életveszélyes kórképet alakít ki.

Készült ellene védőoltás. A vírusok ellen az egyedüli ellenszer.

Ennyi.

Az összes többi körítés úgy fölösleges, ahogy van.

Ehhez az oltáshoz sem kell több érv egy hanagyafa....nyival sem, mint mondjuk a himlő, a kanyaró, vagy a mumpsz esetében.

Egyáltalán. Mi a bánat a problémája sokaknak?

Meg lehet úszni egy súlyos betegséget. Neked, a gyermekednek, a szüleidnek a szeretteidnek, a barátaidnak.

Nem akarod. Jó.

Felnőtt emberként eldöntöd. Akiben van felelősségvállalás és belátja, hogy ő bár lehet, hogy nem lesz súlyos beteg, de a gyermeke, vagy más szerette a 13 éves kislány, vagy a kismama sorsára juthat, az felveszi a védőoltást és ennyi.

2009. nov. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

Kedves 12:41! Nem értem a felháborodásodat. Nekem - és még sokunknak - azért még mindig hiányzik az általad említett hangyafa..nyi magyarázat arra például, hogy akkor most elég-e önmagában a h1n1, mint eddig reklámozták, vagy kell mellé a szezonális oltás is, mint az utóbbi néhány napban nyomták több médiában.

Beadatnánk néhányan pl. a baráti körünkben is, annak ellenére is, hogy még mindig sokan nem javasolják. De hányat adassunk be?! Innen indultunk és erre még mindig senki nem tudta a pontos választ. Megköszönném, ha te elmondanád, ha tudod.

2009. nov. 9. 16:16
 38/45 anonim ***** válasza:
Én sem voltam sohasem beoltva semmilyen influenza ellen,és nem is voltam beteg (esetleg gyerekkoromban de arra nem emlékszem).Én mindkettő oltást megkaptam a párom is meg a nagyszülei is ,és semmilyen mellékhatás nem jött ki rajtunk, pedig a nagyszülők(79 és 84 évesek) szívbetegek meg még egyéb problémájuk is van.Így nyugodtabb vagyok mert az oltással védve vagyok.Így nem agyalok, mint az egyik kérdező,hogy most menyjen termálfürdőbe vagy sem, meg hogy mennyire veszélyes ha valaki elkapja a vírust.Én nem félek mert tudom, hogy mindent megtettem annak érdekében, hogy ne lehessek beteg.
2009. nov. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok.Azt még elfelejtettem,hogy szerintem annak a 13 éves kislánynak az édesanyja is bánja,hogy nem adatta be a lányának az oltást.Akkor lehet nem kellett volna intenzív osztályon kezelni. Ezt a döntését örökké bánni fogja.És járhattak volna rosszabbul is.
2009. nov. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

ha beadatja lehet rosszabbul járt volna.

az a baj h eztmég senkisem tudja megmondani h a későbbiekben az oltásnak milyen mellékhatásai lesznek.

a tesztelési idő sem tartott tovább 1 hónapnál.

de milesz 1 év múlva? vagy mondjuk 10?

régebben nemegyszer lehetett hallani h a kiskorban beadott oltások évek múlva bénuláshoz vezettek....

2009. nov. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!