Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Püff neki? Mai hiradóban azt...

Püff neki? Mai hiradóban azt nyilatkozta egy illetékes, hogy a h1n1 mellé a hagyományos influenza oltást is be kell adatni - méghozzá egyidőben -, hogy hatásos legyen. Mit gondoltok? És aki már kapott h1n1-et, de a másikat nem? Téboly!

Figyelt kérdés
2009. nov. 7. 22:26
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

én egészségügyisként nem oltatom magam. egyszerűen azért, amit már többen is megemlítettek. senki sem mond semmit. minap láttam egy nívós adó által készített riportot, melyben az Ukrajna menti települések polgármesterei levélben kérnek az illetékesektől tájékoztatást, hgy most mégis mi a rák van. mert senki se tudja. szerintem ha a veszély valóban akkora lenne, mint ahogy egyesek mondják, akkor ennél sokkal keményebb intézkedéseket követnének el. amint valahol komoly járvány üti fel a fejét a nyugat-európai országok azonnal elszeparálják magukat, szinte megállítják a kereskedelmet, mindenkit ellenőriznek. most mi történik? semmi. össze-vissza mondja itt mindenki a magáét, mi meg nem tudunk semmit.

másrészről pedig járványügyi szempontból egy kislány szövődményes megfertőződése nem bizonyték a vírus veszélyességére, ugyanez simán előfordulhat szezonális influenza esetén is(ha pl a rota-vírust nézzük, ami egy kisgyermekekre veszélyes hányós-hasmenős vírus, akkor ott is felléphet szövődménytként súlyos kiszáradás, ennek ellenére sokan nem is tudják, hogy a gyerekük átesett rajta, szövődménymentesen lezajlik). az Ukrajnai ügyről meg azt se tudjuk micsoda, teljesen mindegy ki mit mond, számomra az nem releváns adat.

de mindenki a maga belátása szerint oltat vagy sem.

2009. nov. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

19.19-es világosan közzé tették nemzetközi egészségügyi szervezetek, hogy a tesztelés pontos volt és elegendő.

1 év múlva 2010 november lesz, 10 év múlva meg 2019 november.

2009. nov. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
Ja és én nem halottam ilyesmit, hogy gyermekkori védőoltástól lebénult volna valaki.
2009. nov. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Volt olyan eset,hogy lebénultak, sőt autisták lettek védőoltástól, egyébként addig egészséges gyerekek. Ettől volt hangos a sajtó. Most igaz, vagy nem igaz, ki tudja?
2009. nov. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Bénulás nem fordult elő Magyarországon.

Igen igazad van volt egy kisfiú, akinek az édesanyja esetükkel a televízióban is szerepelt. Az édesanya álláspontja szerint 17 hós fia a 15 hós korban beadott MMR ( egyébként kötelező) védőoltás következtében lett autista. Még mindíg sok kérdést fel is tesznek a témában édesanyák, főleg azok, akik az oltás előtt állnak, mert felkavart mindenkit az állítás. Azóta több orvoscsoport is megerősítette, hogy elméletileg és gyakorlatilag is kizárt, hogy a védőoltás következtében alakult volna ki a betegsége a gyermeknek. Az autizmus teljesen más gyökereken nyugszik,, semmi köze a védőoltáshoz. Az, hogy általában két éves kor körül manifesztálódik ez egy szerencsétlen egybeesés lehetett a gyermek életkora és a védőoltás beadásának időpontja között.

2009. nov. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!