Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kíváncsi volnék, hogy azok a...

Kíváncsi volnék, hogy azok a kismamák, akik kórházban vannak H1N1 miatt, milyen körülmények között élnek vajon? Bőrük színe?

Figyelt kérdés
2009. dec. 2. 12:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
13:06! Oksi. :) Igazad van. Csak a véleményem írtam le.
2009. dec. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pedig az életkörülmény alatt nem azt kell érten, hogy milyen higiéniai állapotok uralkodtak az otthonában, hanem konkrét az a H1N1-es kismama rendszeresen és vitamindúsan táplálkozott-e, a terhességnek megfelelően erősítette-e immunrendszerét, mert ha nem, akkor legyengül a szervezet,mert a baba minden szükséges tápanyagot, vitamint elszív így könnyebben kiteszi magát megbetegedésnek az anyuka. Azon kívül a is kérdés, hogy azonnal orvoshoz fordult-e. Azt mondták be, hogy mielőtt korházba ment volna 2 napig 40 fokos lázzal küszködött. Márpedig egy kismamának a 37, 8 C is veszélyes ha folyamatosan fennáll, nem a 40 fokos láz. Sajnos a hátteret nem ismerjük, ami nem azt jelenti hogy így volt, de szerintem nagyban közre játszhat ha igen.
2009. dec. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Márpedig egy kismamának a 37, 8 C is veszélyes ha folyamatosan fennáll, nem a 40 fokos láz


bocs de ez egy baromság.

S honnan tudod,hogy nem csillapította hűtőfürdővel és egyéb hagyományos módon a lázát?

A hőemelkedés pedig nem láz... Tartós magas láz fennállása veszélyezteti a kisbabát, a magas láz fogalmát meg ha megkeresed látni fogod,hogy 38,5 és a fölötti lázat jelent.

2009. dec. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
az egyik kismama akit a lakóhelyemről vittek el magyar, fehérbőrű, tehát nem "kisebbség"!
2009. dec. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

ha az emberek még idejében orvoshoz fordulnának, sok szövődmény megelőzhető lenne, és itt a h1n1ben is.

sajnos nagyon sokan csak akkor mennek orvoshoz amikor már úgy igazán rosszul vannak. de olyankor már lehet késő. pl ez a kismama is, már akkor orvoshoz kellett volna mennie, amikor hőemelkedése volt. ugyanis terhes. a többiek is, akik csakúgy összeestek és meghaltak, és aztán "kiderítették" h h1n1, azoknak 100%, h volt vmi előzménye is a betegségüknek, csak az emberek nagyrésze szarik rá, mert dolgozni kell, mert különben nemlesz pénz, vagy esetleg még a szabadságot sem kapják meg h orvoshoz tudjanak venni, vagy eccerűen csak ebben a f@sza egészségügyi rendszerben senkinek sincsen kedvem fél napot az orvosi rendelőben tölteni, h aztán még betegebb legyen.

énsem vagyok a fáj a kisujjam, rohanjunk orvoshoz módszer híve, de pl ha terhes vagyok, vagy tudom h van vmilyen krónikus betegségem, akkor azért jobban odafigyelek magamra, és kell ugyan egypár óra szenvedés n rávegyem magam h ma nemmegyek be dolgozni, és lehet h kirúgnak ezmiatt, de akkoris orvoshoz kell mennem, mert terhes vagyok, és felelősséggel tartozom aziránt is, aki a hasamban növekszik.

2009. dec. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
52%

Kedves utolsó, köszönöm én is ezt akartam mondani a hőemelkedéssel kacsolatban, lehet hogy rosszul fogalmaztam.... de attól még nem baromság mint ahogyan a kedves utánam író írta. tehát ha már 37,5 fölé meg foglalkozni kell vele, nem otthon csillapítgatni terhesen alternatív módszekekkel 2 napig a 40 fokos lázat. Terhes vagyok én is és a nőgyógyászom mondta, ha 37,5 fölé megy a lázam, azonnal hívjam és mondja hogy it kell tennem, addig nem kell vele foglalkozni. És kedves kritizáló már megbocsáss, de neki jobban hiszek mint neked.

A lényeg hogy bár egresszív lehet a H1n1, de ha bármit észreveszek magamon, azonnal rohanok terhesen az orvoshoz és egy órát sem vároknem 2 napot.

2009. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
67%
A vírus nemre, fajra, bőr színre, vallásra, anyagi helyzetre való tekintet NÉLKÜL fertőz.
2009. dec. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
50%
Tök jogos a kérdés! A vírus mindenkit egyformán megfertőz, de biztos hogy könnyebben átvészeli egy olyan ember, aki vitaminokat szed, tiszta fűtött lakásban lakik! Sok kisgyermekes családban kenyérre sincs pénz, nemhogy gyógyszerre, fűtésre! És az is elgondolkodtató, hogy az elmaradott ukrajnában, már több mint 600 000-en halltak meg az elmúlt hónapokban!
2009. dec. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!