Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez az eredmény folyamatosan...

Ez az eredmény folyamatosan növő de nem daganatos nyirokcsomóra utal?

Figyelt kérdés

3 éve megnagyobbodott nyirokcsomó fölül egy éve ki lett véve a picit romlásnak indult ( felszíni) bölcsességfog, mely után a nyirokcsomó láthatóan is kidudorodva maradt.


Akkori asp. cyt. eredménye reaktív nycs. volt. Nem bántottuk.


Most, egy évre az előzőre új cytológia eredménye az alábbi:



"Az angulus mandibulae alatt a subcutisban kb 2.5 cm átmérőjű köp. tömött terime.

A kenetben nagyszámú heterogen lymphoid sejtpopulatio mellett helyenként kifejezett sinus histiocysist illetve egy-egy magtörmeléket fagocytáló macrophangot is észlelni. Malingitásra utaló cytológiai jelet az anyagban nem látni.


Diag: Reaktív follicularis hyperplasia

Jav: a képlet eltávolítása és szövettani feldolgozása megfontolandó.


"


Értelmezésem -google tudsá :)- szerint ez egy lassú növésben lévő nyirokcsomó, amiről enm tudják, hogy mitől nő.


Csütörtökön megyek vissza a dokihoz, hogy műtéti időpontot találjunk, addig is érdekelne hozzáértők véleménye a leletről, hogy jobban aludjak . Köszönöm!



2015. okt. 15. 12:56
 1/3 A kérdező kommentje:

Az ultrahang eredménye az alábbi volt:


"Nyaki lágyrész Uh vizsgálat.


Bal oldalon a mandibula szögletben van egy 16x7,5 átm. nagyobb nyirokcsomó. A parozis vetületében van egy 33x14 átm. és mellette egy 8,9 x 5 mm echoszegény képződmény, mely tartalmaz cystosus részt is.

Submandibulárisan bal oldalon több 1 cm körüli nyirokcsomó van. Jobb oldalon a mandibula szöglet alatt van egy 16x8 mm átm nagyobb nyirokcsomó."

2015. okt. 15. 12:57
 2/3 anonim ***** válasza:
Orvostanhallgató vagyok, szóval valószínű, hogy nem én vagyok az a hozzáértő, akit keresel. Remélem egy orvos is rátalál a kérdésedre :). Annyit tudnék hozzáfűzni, hogy a "Malignitásra utaló cytologiai jelet az anyagban nem látni" sor azt jelenti, hogy nem találtak olyan sejteket a mintában, ami rosszindulatú elváltozásra utalna.
2015. okt. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi!


A hozzáértős sort azért írtam, mielőtt ide kerülnének a " menj orvoshoz, és stb" hozzászólások.


:)


Igen, én is úgy látom, csak azért "fúrja az oldalam" :)

2015. okt. 15. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!