Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Condyloma és orális szex,...

Condyloma és orális szex, elkaphatta?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok és volt a nemiszervemen 3 db szemölcs, eleinte mikor csak egy volt (félévig kb. csak egy db volt) és a barátnőm volt jó párszor hogy orálisan kielégített. Ezt az elején nem tudtam/nem tudtuk hogy az micsoda és ezért is nem foglalkoztunk vele.

De egy jó félév múlva az egy mellé még kialakult 2db szemölcs és akkor eldöntöttem hogy elmegyek bőrgyógyászatra. Tudtam hogy ez így nem lesz oké.

Elmentem az orvoshoz, lézeressel el is távolították.

Most már jó 2 hónapja hogy nem szexeltünk, még gumival sem. Orális sem volt.

De félek hogy elkaphatta, és félek hogy a szájával vagyis szájában nem e fog valami elváltozás történni :(

Nem tudom mit csinálhatnék, voltunk a nőgyógyászaton és ott minden rendben volt mondták, aminek örültem is nagyon.

DE, most azt nem tudom hogy ott lent egészséges akkor a szájával sem lehet semmi probléma?

Vagy ezzel egy másik orvoshoz kellene fordulnunk?



2018. febr. 13. 19:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az orvos azt mondta minden rendben, akkor nyugodtan élhettek nemi életet.

Viszont fontos tudni, hogy a Condyloma az egy HPV szemölcs.

A hpv meg nem gyógyítható sajnos, viszont az általa kiváltott tünetek kezelhetőek.

Az emberek 80% -nak van valamilyen típusú hpv-je, éppen ezért fontos az időnkénti rákszűrő vizsgálatok, nők esetében főként a méhnyakrák.

2018. febr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!
2018. febr. 16. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!