Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jó érzés amikor öngyilkosságra...

Jó érzés amikor öngyilkosságra gondolok. Lehet tényleg jobb lenne nekem ha megtenném, ez lehet egy jel?

Figyelt kérdés

Már 11 éves korom óta gondolkozom rajta, mert nincs könnyű életem és beteg is vagyok, + sokat bántottak. (Most vagyok a 20as éveim közepén).

Azt vettem észre hogy amikor öngyilkosságon jár az eszem, halálvágyam van, akkor nyilván szomorú is vagyok, de jó rágondolni, mert megkönnyebbülést jelentene, nem kellene többet semmi bajt átélni, semmit sem éreznék.. Inkább ilyen nyugodt érzés, mint amikor egy faradt ember arra gondol hogy majd aludhat.

Ma pl. arról álmodtam hogy a községnek ahol lakok a temetőjében volt a temetésem, kint volt valahol a gimis képem, a rokonaim nem voltak “ki” különösképpen, ami a valóságban biztos hogy nem így lenne, miattuk nem tudom megtenni.

Viszont egy ember akit ismerek és akivel szinte napi kontaktba vagyok, nagyon megérdemelné hogy már csak bosszúból is megtegyem, fizetségképpen azért ahogy bánik velem.. Mindegy is ez nem ide tartozik.

Szóval ez lehet hogy egy jel hogy végre meg kéne tennem? Én egy rosszabb pillanatomban tényleg megtenném de a családom miatt nem merem..

N



2019. júl. 26. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Nem jel, hogy meg kell tenned pláne nem "végre"! Nyilván nem tudod itt leírni miken mentél át 20-25 év alatt, de ami az írásodból lejön az alapján jó lenne ha beszélnél szakemberrel, mert nem úgy tűnik mintha csak pillanatnyi mélypont lenne.

Hidd el nem ciki el kell menni és már lehet az önmagában segít.

Jó lenne ha sportolnál is az is eltereli a gondolatokat, feltölt lelkileg és testileg, mellette pedig feszkót is levezeted (de önmagában nem elég). Drukkolok neked!!!

2019. júl. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Phoney ***** válasza:
57%

Nem, nincs olyan jel, ami ezt jelené. Ha létezik olyan, hogy valakinek tényleg jobb lenne meghalnia, akkor az megteszi gondolkodás nélkül, kényszeresen is.


Az álmokban/fantáziákban a halál nem arra utal, hogy meg kéne halnod, hanem csak azt kellene befejezned, ahogyan most élsz. Tehát ezek a „jelek” arra inspirálnak, hogy rájöjj, hogyan tudnál új életet kezdeni.

2019. júl. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
A gondok miatt érzed így, nem azért mert ez egy "jel". Pszichológust javaslok én is.
2019. júl. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Ne tedd meg ez NEM jel!

Biztos vagyok benne hogy gyönyörű, kedves, aranyos, ÉRTÉKES nő vagy. Egy csomó ember napját jobbá teszed. És gondolj bele hogy mennyi minden vár még rád: lesz férjed, utánna gyereked vagy lehet hogy már van is. Biztos vagyok hogy rengeteg embernek hiányoznál. Keress egy pszichológust vagy csak egy jó barátot akivel ezt megbeszélheted, és tedd az életed csodássá. Mert innen szép felálni és megmutatni azoknak akik bántottak azt hogy milyen TÖKÉLETES VAGY. Tudom hogy könnyü ezt mondani és nehezebb megcsinálni. De rengeteg erőt kívánok neked ehez mert hiddel hogy megéri. Én gondolni fogok rád még ha nem is ismerlek.


Puszi. <3 és sok sok erő.

2019. júl. 28. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Arra ,hogy legyel öngyilkos nincsen jel ,mivel sosem kell annak lenned ,a dolgok egyszerűen nem lehetnek olyan szörnyek . Mindig van valami jo ,teged is vissza tart a csaladod ,kapaszjodj beléjük es ne engedd el őket ! Keress uj embereket es aki miatt rosszul erzed magad engedd el ,nem olyan fontos o , hogy rossz legyen neked hidd el! Bizz magadban es kezd el szeretni az elet aprosagait. Kitartas neked es nyugodtan írjal privit ha nagyon rosszul vagy.❤️
2019. júl. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!