Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent ez a teszt? Autista...

Mit jelent ez a teszt? Autista vagyok?

Figyelt kérdés

[link]



Megcsináltam egy ilyet tesztet, mert egyik ismerősöm folyton piszkál azzal, hogy az vagyok.

Megmondom őszintén nem is tudom mi az, ezért is csináltam meg ilyen tesztet.

Egyébként a kérdésekből tényleg igaz volt sok rám, régen 10-15 éve lehet majdnem mind az lett volna.


Én sosem gondoltam ilyesmire, én szerintem depressziós vagyok, de már évek óta mióta nincs barátnőm.



Igazából nekem az van, hogy sokat szeretek olvasni, számítógépezni, meg tervezgetni, írogatni, számolgatni.

Viszont én szeretek utazni, a spontán dolgokat is, meg társaságban nincs az hogy "félek" vagy nem nézek az ember szemébe, el vagyok én ott is.

Elvagyok én egy diszkóban is, csak nem szeretem.

Dolgoztam irodában is ahol napi szinten ügyfelekkel kellett tárgyalni, a felvételnél mondta is a főnököm, hogy nagyon jó a kommunikációm.


Viszont egy új helyzetben barátkozni nem tudok, tehát úgy hogy pl. egy kollégával, vagy csajozni ha tetszik valaki.

És ezt nem gondoltam eddig, hogy gond mert inkább a közös érdeklődésnek kéne összehozni az embereket, nem pedig így random.

De úgy hogy boltba megkérdezni, vagy kondiban segítséget kérni a legnagyobb darab embertől is, ilyesmi gondom nincs.

Csak ez a nem is tudom mi az angol megfelelője ennek a beszédnek, amikor ez a szia mizu hogy vagy? jól, és te hogy vagy? Tehát ilyen téren konkrétan néma vagyok

ha meg valamit el kell intézni hivatalban vagy bármi, ott ha kidobnak az ajtón bemegyek az ablakon is.


27 F



2019. júl. 27. 00:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy autista, legfeljebb asperger-szindrómás lehetnél, ami az autizmus enyhe változata. Valójában nagyon sokféle állapot létezhet, ami nagyon súlyos, az az autizmus.


Egy teszt nem fog téged diagnosztizálni, de a leírásod alapján szerintem nem vagy aspergeres sem.


Azt mondod, dicsérték a kommunikációdat. A metakommunikáció is megy? Jól veszed a másodlagos jeleket, gesztikulációt, testtartást, mimikát?

2019. júl. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A helyes válasz az, hogy teljesen mindegy. Az számít, hogy vannak-e ezzel kapcsolatos problémáid az életben. Ha igen, akkor azokat kell megoldani. Annyiból segít, ha tudod, ha autista vagy, hogy tudd, milyen problémákra számíts (és milyen erősségekre).


Elvileg én sem vagyok autista (legalábbis 8 évesen, mikor egy pszichológus direkt ezzel kapcsolatban megnézett, úgy találta, hogy nem vagyok), de van egy csomó olyan problémám, ami autistáknak szokott lenni (meg olyasmikben vagyok jó, amiben autisták gyakran erősek). Függetlenül attól, hogy formálisan autistának számítok vagy nem, ugyanazokat a módszereket használom, amiket ők. 8 évesen amúgy magamtól feltaláltam például a napirendkártyákat, szerintem a szüleim akkor fogtak gyanút és vittek pszichológushoz :-)

2019. júl. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi autistikus tüneted nincs.

Az autizmus nem azt jelenti,hogy valaki fél a lányoktol.

Sokan írogatnak ide ilyenek pl:még soha nem voltam lányal akkor autista vagyok.

Hogy öszinte legyek ez borzastó ,hogy az emberek enyire nincsenek vele tisztába.

Minden férfinek szeretném elmondani kedvesim a letöbb férfi fél a lányoktol és tart a vissza utasitástol atol nem lesztek autisták.


Az autizmus olyan állapot vagy másképpen fogyatékosság, mely eltérő fejlődéshez vezet. A napjainkban használt hivatalos kifejezés: autizmus spektrumzavar. A kifejezésben a spektrum szó arra utal, hogy az autizmusnak számtalan megjelenési formája van.


Az autizmussal élő személyek agya másképpen dolgozza fel a külvilágból érkező hatásokat, mint a miénk. Ez az eltérő fejlődés az oka annak, hogy érzékszerveik sokszor túlságosan kifinomultak, vagy éppen ellenkezőleg: nem elég érzékenyek, hogy befogadják a környezet ingereit. Ez az eltérő működés ráadásul megnehezíti a társas kapcsolataikat is.

Gyakran előfordul, hogy egy autizmussal élő ember olyannyira érzékeny a hangokra, hogy számára a nagyvárosi közlekedés elviselhetetlen. Előfordulhat az is, hogy bőre fokozottan reagál az érintésre, ezért neki egy ölelés, vagy akár egy szimpla kézfogás is kellemetlen lehet. Ugyanakkor vannak olyan autizmussal élő személyek is, akik olyan ízeket is megéreznek, amiket mi nem, vagy olyan részletekre is felfigyelnek, melyek fölött az átlagos szem elsiklik. Ha beszélgetnek valakivel, megeshet, hogy túl közel hajol a másikhoz, vagy éppen nem néz a másik ember szemébe. Egy autista emberre az is jellemző lehet, hogy leplezetlenül kimutatja érzelmeit, vagy hogy őszintén megmondja a véleményét másokról.A rendszerint 4-6 hónapos korban megjelenő szociális mosoly autizmus esetén elmarad.

Az autisták viselkedését sztereotípiák jellemzik. Nagyon gyakori a ritmikus hajlongás, himbálózás, kar-, és lábmozdulatok. Képesek órákig ismételgetni ugyanazokat az egyszerű mozdulatokat, játékokat. Imádnak például tárgyakat pörgetni, akár órákon át. A társasjátékokat, szerepjátékokat nem igénylik.


Gyakran kifejezetten ragaszkodnak bizonyos tárgyakhoz. Igénylik a megszokott környezetüket, napi ritmusukat, minden változtatásnak ellenállnak. A szokásos rutin megzavarása dühkitörést, heves indulatokat válthatnak ki.

Ha nincs egyéb tüneted csak enyi amit leírtál ami még csak amugy nem is tünet akkor nem vagy az.

Bocs ,hogy tul összinte vagyok az autizmusal ez is együt jár.

Legyen szépnapod és van egyébb kérdésed szívesen válaszolok.😊

2019. júl. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es mi az a napi rend kártya?


én határidő naplót használok és erre szokták mondani hogy az vagyok:

ami benne áll: nincs cukros ital, hány Liter vizet iszok, napi sportolás, ébresztőórát élesíteni, szellőztetés naponta 3szor, fogmosás 3szor


régen több minden volt, és mindig pipálom

persze évekkel ezelőtt volt hogy ideges voltam ha X került a pipa helyett, de aztán mikor elkezdtem dolgozni, felfogtam hogy egy nap csak 24 órából áll, és nem mindig jön össze minden...

2019. júl. 29. 15:27
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as köszönöm a hosszasan kifejtett választ.


ezek szerint én nem vagyok az, mert olyan munkám volt, hogy egy irodában kellett ülni és ugyanazokat csinálni

nekem túl monoton volt, és talán az is jellemző az autizmusra hogy képes a monoton feladatot végrehajtani

én szeretek emberekkel dolgozni, jönni menni, ügyeket intézni.


lehet, hogy akkor csak elvont vagyok

vagy hipohonder

volt hogy olvastam, hogy a kaktusz megvéd a rádiohullámú sugárzástól, és vettem kaktuszt.

és ezt nem tartják normálisnak


ha valamit olvasok hogy meghosszabbítja az életet, vagy valaminek a veszélyét csökkenti

én megveszem

mert matematikailag is 50% esélyed van hogy jobb legyen a meglévő helyzet

vagy 50% hogy minden marad a régiben (csak anyagi veszteség)

2019. júl. 29. 15:43
 6/8 A kérdező kommentje:

1-es:


úgy gondolom, hogy igen jól veszem azokat a jeleket is.

2019. júl. 29. 15:44
 7/8 anonim ***** válasza:

#3 válaszoló vagyok.

Szívesen beszélgetek önel ha ugy adodik.

2019. júl. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#3 válaszoló vagyok.

Szívesen reméltem nem bántotam meg a válaszomal.

Azért írtam le ilyen részletesen mert sokan nincsenek tisztába,hogy mi az autizmus.

2019. júl. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!