Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy szocial fobiam van?

Lehet, hogy szocial fobiam van?

Figyelt kérdés

Szorongassal, panikkal jartam pszichologushoz fel evig, mert volt par panikrohamom, de folyamatosan szorongtam miatta. Egy kudarcos kapcsolat utan kezdodott az egesz, elegge tonkrevagta az idegrendszeremet... Azota gyogyszert szedek lassan 1 eve. Vannak rosszabb napjaim. Leginkabb akkor jon elo a panikszeru rosszullet (idoben "elkapom", nem alakul ki a panikroham) ha este, ejszaka bulizunk, sokan vagyunk, fesztivalra nem is merek menni. Napkozben semmi bajom a tomeggel, ezert fura. Multkor itthon voltunk kb 10-en, tobbszor bementem lefekudni kicsit pihizni, jobban szorongtam mert eppen menstrualtam is. Aztan ahogy fogytak az emberek, egyre jobban lettem. Pedig nem volt idegen senki. Nem erzem, azt hogy uristen, most ki mit gondol rolam, nem aggodok emiatt, csak szimplan azok a gondolatok vannak bennem, hogy mikor leszek rosszul. Szimplan magamnak okoznam ezt az egesz rosszulletet?

Ilyenkor szedulok, elkezd zsibbadni a karom, a labam a feszultsegtol, azt erzem, hogy uristen nagyon nagy baj van, ilyenkor probalom valamivel elterelni a figyelmem, peldaul iszok, elkezdek beszelgetni, vagy elmegyek mosdoba. Soha senki nem veszi ezt eszre rajtam. Alkoholt abszolut nem iszok.

Van hogy mas helyzetben is kicsit rossz, de ilyen kornyezetben a legintenzivebb.. pont akkor mikor az embernek jol kene magat erezni. :(

21/L


2019. júl. 27. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem szociális fóbia, hanem pánikbetegség. DE nem mindegy, minek hívják? Mért hagytad abba a pszichológust? Úgy tűnik, nem kellett volna még, és a gyógyszered se működik.
2019. júl. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem lattam ertelmet a pszichologusnak, ugyanarrol beszeltunk, amit munka utan elmeselek ugyanugy masnak. Arra vezette vissza, hogy apam tehet rola, mert elhagyott minket. A gyogyszerem egyebkent az elejen tok jo volt, visszajott az eketkedvem, mentem volna mindenhova. De ha ilyen ejszakazas van, azt altalaban nehezen birom. Itt elolvastam a gyogyszer elott a gyakorin egy kerdest, hogy valaki 2 nyugtatot vesz be fogorvos elott, mar panikrohamszerum volt. Most mar sokkal jobban birom.

Osszefugghet azzal, hogy nagyon rossz a szemem? Sotetben meg ugye igy ezaltal megrosszabb.

2019. júl. 27. 23:36
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a rossz, hogy mindig ezen agyalok. Nyilvan megrosszabb, bevonzom...
2019. júl. 27. 23:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj masik pszichologushoz.
2019. júl. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4-eshez csatlakozom: ha a pszichológussal csak csevegtetek, az nem volt jó szakember, de keresni kell másikat, aki intenzívebben dolgozik. A szemeddel nem hiszem, hogy összefügg. Az önbizalomhiányoddal annál inkább.
2019. júl. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Elkezdtunk egy terapiat, de felbe hagytuk,nem tudom miert... Ez a "nyugodt vagyok", ellazulos kis szoveget. Utana atkerultem egy masikhoz, egy fiatalabbhoz, o mondta, hogy ha nem lazultam el,nem nehezedett a labam, akkor lehet nalam pont az ellentetes versike hat, ahol nem ellazulni kell, hanem megfesziteni az izmaimat. Az utobbinal asszem 10 alkalmat voltam, o ugy latta, hogy okes leszek. Utana o el is koltozott.
2019. júl. 28. 08:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor ő azért hagyta abba, mert elköltözött. Keresni kell másikat. Mondjuk, én ebben az ellazulok mantrában nem hiszek, ez felszínes sámánkodás. Akinek rendben van a múltja és jelene, annak nem kell mondókáznia, akinek meg nincs, az hiába szuggerálja magának, hogy ő nyugodt, nem lesz az, ha egyszer nem az. Oki feltáró terápiára van szükség, az önbizalom helyreállítására (a mondókázás nem terápia) egy jó szakembernél. Akinek mondd el az összes előzményt mondókástul, hogy ne ugyanazt ismételgesse.
2019. júl. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!