Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám lehet?

Szociális fóbiám lehet?

Figyelt kérdés
Lassan alakult ki nálam, de egyre kevésbé merek szóba állni emberekkel. Csak azzal elegyedek szóba, akiről biztosan tusom, hogy kedvel, vagy sok közös témánk, megbeszélni valónk van. Közösségeket kerülöm. Így most munkám sincs egy ideje :-( Legutóbb egy tanfolyamot is abba kellett hagynom, mert úgymond "kiközösítettek", és komoly testi tüneteim lettek ( állandó hányinger, mellkasi fájdalom, és egyáltalán nem bírtam enni). Bár kiskoromban sem voltam társasági ember, voltak barátaim, de közel a 40-hez egyre inkább befelé fordulok. Szülésem óta romlott a helyzet rohamosan. Sokszor már paranoid gondolataim is vannak, mert úgy érzem észreveszi rajtam lassan mindenki hogy baj van a fejemben :-( Nem merek dokihoz menni, mert nem szeretnék semmilyen gyógyszert szedni, maszekra meg nincs pénzem. Ez szociális fóbia? Van kiút?
2019. jan. 29. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:

A leírás alapján a rövid válasz: Lehet.

Alapjában a kérdésre ez a válasz.


De a "szociális fóbia" pszichiátriai kórkép, pszichiáter állapítja meg, tehát orvoshoz kell menni hozzá.

Kérdés hogy valóban ez írja-e le az állapotot, milyen egyéb változások történtek előtte.


Abban hogy a pszichiáter gyógyszert ír föl vagy más terápiát javasol, nincs sok különbség a TB-támogatott és a maszek között.

Nagy valószínűséggel SSRI antidepresszánst és Xanaxot/Frontint ír föl, ezek a pszichiáterek kedvenc automatikus választásai. Ha meg nem gyógyszer, akkor relaxáció, meditáció, kognitív pszichoterápia.

A számtalan "alternatív" módszeren és táplálékkiegészítőn kívül lehet spirituális válaszokat keresni, vagy pszichológushoz menni.


Szociális szorongósként nekem az Internet a barátom. Nem csak azért mert ehhez nem kell kimozdulni a lakásból, hanem főleg azért mert sokkal több lehetséges választ és megoldást lehet találni.

De ehhez sok munka és idő kell. De megéri!

Nekem Asperger szindrómám van és ADHD-m, és mindkét diagnózist a saját kutatásomnak köszönhetem. (Az Aspergert már hivatalosan megállapították, ehhez természetesen kivizsgálásra mentem, amit szakemberek végeztek.)


A kérdés második felére a válasz: Igen van kiút!


A gyógyszerek automatikus elutasítását én nem tartom jó hozzáállásnak, de tény hogy az SSRI-k nem biztos hogy érnek valamit, a Xanax, Frontin és egyéb benzodiazepinek meg valószínűleg többet ártanak mint használnak.


De van kiút!

Ennél többet szakember tud mondani, személyesen.

És ott az Internet, ahol rengeteg lehetséges megoldást lehet találni. Ha van rá mód, javaslom az angol nyelven történő keresést - social anxiety.

2019. febr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Minden szociális fóbiából van kiút. A lényeg, hogy nem szabad kerülni a fóbiás helyzeteket.
2019. febr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!