Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez alapján depressziós vagyok?

Ez alapján depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Azt érzem, hogy minden untat, és igazából semmi nem érdekel annyira, mint régebben. Nehezebb ember vagyok, mint voltam, egyre türelmetlenebb vagyok mindenkivel, egyre kisebb dolgok nagyon idegesítenek, mindenkiben csak a rosszat látom, beleértve magamat is. Valamiféle meghatározhatatlan undort érzek, azzal párhuzamosan, hogy úgy érzem, kisiklott az életem, és sosem lesz olyan, mint szerettem volna. Nem nagyon érzek szeretetet magamban. Rengetegszer egyszerűen elhagy az erő és minden különösebb ok nélkül ledőlök pihenni, bár igazából cseppet sem vagyok fáradt. Fizikailag sosem merülök ki, csak mintha az agyam nem bírná a mindennapokat. Ilyen pihenésekkor meg az történik, hogy mindenféle filmjeleneteket kezdek el vetíteni a fejemben, nem tudom, miért.


Igazából nem tudom, ez depresszió-e, mert az állítólag ok nélkül tör az emberre, míg ennek a világutálatnak szerintem jól körülhatárolható okai vannak az élettörténetemben, de végeredményben mégis olyan, mintha depresszió lenne. Általában akkor érzem jól magam, amikor éjjel fent vagyok, vagy valamiért nem süt a nap, mondjuk ha esik az eső. Viharban vagy nyomasztó időben kifejezetten kisebbnek érzem a belső szorítást. Akkor is igaz ez, ha valamelyik ismerősömről kiderül, hogy nem olyan felhőtlen az élete, mint hittem, mert pl. szakítottak a párjával.


2019. aug. 1. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyan ez az érzésem és nekem van depresszió is, illetve szorongás, pánikbetegség. Jártam pszichológushoz, sokkal jobb lett, illetve a sok meditáció, autogén tréning. De most vissza estem bizonyos események miatt... Így holnap újra hívom a pszichológust és folytatom a terápiát. Mert nem szeretnék vissza esni oda, ahol voltam. Már ez is bőven elég, hogy úgy látom a dolgokat mint amit Te is leírtál. :( És ettől csak rosszabb lenne, ha nem lépek újra. Neked is azt tanácsolom keress fel szakembert, vagy barátnőnek öntsd ki a szíved amikor csak tudod.
2019. aug. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok...
2019. aug. 2. 00:12
 3/3 anonim válasza:
100%
Nem tudom pontosan mi takar az, amikor valaki depressziós, de az utóbbi időben én is ilyen állapotba kerültem. Szinte semmi nem tud hosszútávvon lekötni, mintha ki lennék égve... Egy 18 éves testbe ragadt 40 évesnek érzem magam kb. Kilátástalannak tűnik az életem, ugyan van családom és evileg szeretnek is, de úgy tűnik nem értenek meg. Nem tudom, milyen felnőtt lesz belőlem, de hogy nem jó, az biztos. Gyakran támad sírhatnékom, ha erre gondolok. Mostanában alvászavarral is küszködöm, esténként nyugtatókat szedek, de van, hogy az sem segít.
2019. aug. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!